DVD recorder kaput

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

DVD recorder kaput

Post autor: Matte »

Witam.
Dziś chcąc włozyć płytę dvd z ArmA zauważyłem że napęd dvd nie reaguje na guzik ani na polecenie z mojego komputera. Po rozkręceniu napędu i wyciągnięci innej płyty zauważyłem że tacka rusza się w baaardzo małym zakresie ruchu. Czy może mi ktoś pomóc?

http://s24.photobucket.com/albums/c17/M ... I_0295.flv <- Wideo
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Robi »

Napędy padają - standard.
Ostatnio puściłem nagrywarkę DVD, co już tylko CD nagrywała. DVD czytała, ale nagrywała - tylko CD... dlaczego? nie wiem ; :?
Długo masz to DVD? Standard dla "optyki" to jakieś 2 lata, przy w miarę normalnym użytkowaniu.
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Awatar użytkownika
Ice
Posty: 85
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 17:56
ID Steam:
Numer GG: 1809885
Lokalizacja: Cheltenham
Kontakt:

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Ice »

Robi pisze: Napędy padają - standard.
Ostatnio puściłem nagrywarkę DVD, co już tylko CD nagrywała. DVD czytała, ale nagrywała - tylko CD... dlaczego? nie wiem ; :?
Długo masz to DVD? Standard dla "optyki" to jakieś 2 lata, przy w miarę normalnym użytkowaniu.


Taaa... :party ;)
...just tell them I went crazy.
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Robi »

Ice pisze: Taaa... :party ;)

co "taaa..."? :D
"taaa...", że standard, czy "taaa...", że puściłem? :twisted:
Ja optykę wymieniam (bo pada) m/w co 3 lata (zależy ile korzystam)
...a to, że puściłem? 25zł. za nią wziąłem! 8) - 10 browarków piechotą nie chodzi :twisted:
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Cleric »

Napędy nie padają - standard (przy najmniej u mnie).

Wiadomo, że jak kupisz sprzęt marki "szmelc" lub "no-name" to pradopodobieństwo twej pechowość w mierze jego awaryjności wzrośnie i zaowocuje tym, że padnie. Ale to tylko świadczy o braku jakości, niczym wiecej. Ale wiadomo jak to w życiu - jeden woli sprzęt lepszej jakości a drugi żadnej ale z browarkami :) a może ja poprostu dziecko szczęścia jestem, bo nie mówię już o ASUS-ie ale nawet LG mi nie chce paść :mrgreen:
hmmm a może się boi 8O :twisted:

(moze napedy Ci nie padaja, ale slownik ortograficzny na pewno. Bykom STOP!. Klamacz)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Matte »

Cleric pisze: Napędy nie padają - standard (przy najmniej u mnie).

Wiadomo, że jak kupisz sprzęt marki "szmelc" lub "no-name" to pradopodobieństwo twej pechowość w mierze jego awaryjności wzrośnie i zaowocuje tym, że padnie. Ale to tylko świadczy o braku jakości, niczym wiecej. Ale wiadomo jak to w życiu - jeden woli sprzęt lepszej jakości a drugi żadnej ale z browarkami :) a może ja poprostu dziecko szczęścia jestem, bo nie mówię już o ASUS-ie ale nawet LG mi nie chce paść :mrgreen:
hmmm a może się boi 8O :twisted:

(moze napedy Ci nie padaja, ale slownik ortograficzny na pewno. Bykom STOP!. Klamacz)

Zgodzę sie z Clerasem, mój cd LG od 2002 nigdy mnie nie zawiódł. Ale ten No-Name DVD pogadał 1,5 roku i zdechł jakkondor w wysokich Andach
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Robi »

Cleric pisze: Napędy nie padają - standard (przy najmniej u mnie).

Cleric...
po 1. pisząc "padają" mam na myśli to, że z czasem czytają coraz mniej płyt, a nie to że robią całkowity out; z czasem soczewka się niszczy, laser traci swoją moc... to normalne zjawisko, więc nie wiem dlaczego zaprzeczasz.
po 2. wszystko zależy też od tego jak użytkujesz dany napęd: czy korzystasz z niego tylko wieczorami wkładając płytkę ArmA w celu sprawdzenia oryginalności programu, czy może częściej: odczytując i nagrywając kilka lub kilkanaście razy dziennie - jak niegdyś floppy;
po 3. nigdy nie miałem no-name'ów; zawsze były to samsungi, lite-on'y, ctx, lg... choć nie ukrywam, że kryterium zakupu zawsze opierałem o znane źródła, m.in. o rankingi Chip'a. Starałem się kupować modele, które zostały nagrodzone, ale mimo to z czasem przychodził ich koniec - jak w życiu :twisted:
Wyjątkiem jest nagrywarka LG CD-RW CED-8120B, którą mam do dzisiaj, i która sprawuje się wyjątkowo dobrze pomimo swojego wieku. Jednak to, że "przeżyła" upatruję raczej w tym, że uznałem ją jako "awaryjną" i rzadko z niej korzystałem, oszczędzając ją na "czarną godzinę".
Matte pisze: Zgodzę sie z Clerasem, mój cd LG od 2002 nigdy mnie nie zawiódł. Ale ten No-Name DVD pogadał 1,5 roku i zdechł ...

Nie wiem dlaczego, ale nie spotkałem wśród napędów optycznych - no-name :? może za mało szukałem :twisted: Jak tylko sięgnę pamięcią to sprzedawca w sklepie zawsze proponował mi markowy sprzęt... różnej klasy, ale markowy. Zresztą, chyba nigdy nie zdecydowałbym się na "hardware no-name" - przecież podczas kupowania trzeba się kierować jakimiś wytycznymi. No-name to sobie można płytkę CD kupić jak chce się film dla qmpla przegrać... ale sprzęt? :?
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Awatar użytkownika
Gelu
Posty: 51
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 23:46
ID Steam:
Lokalizacja: Socho/Wawa

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Gelu »

A mi nagrywarki tak CD jak i DVD firmy LG padły. Wytrzymaly jakieś 2 latka...CD może z 2,5. Pisząc padły mam na myśli fakt, iż niechętnie czytają...cokolwiek. Kręcić się kręcą, ale z odczytem to zabawa...długo czytają, jakieś błędy wyskakują albo komunikaty, że "błąd" i nie da się odczytać/skopiować itd...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Forrestal »

Moj DVD Pioneera radzi sobie od 2001, czyta wszystko i zawsze. Bez problemow, zdazyla mi sie tylko jedna plyta ktorej nie odczytal ale ona byla zle nagrana ;)

Trzebach "kochac" swoj sprzet to bedzie dlugo sluzyl 8)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: DVD recorder kaput

Post autor: Robi »

Forrestal pisze: ...zdazyla mi sie tylko jedna plyta ktorej nie odczytal ale ona byla zle nagrana ;)

No jeśli chodzi o nośniki to już caaałkiem inna bajka, a powiedziałby nawet, że bajka PODSTAWOWA!
Niezależnie od tego jaki hiper napęd posiadamy, nośnik na którym przechowywane są dane to kwestia zasadnicza.
Osobiście polecam Verbatim wszelkiej maści - jeszcze nigdy mnie nie zawiodły! ..a korzystam z tej firmy od 10 lat!
Zadowolony jestem również z SONY DVD-R (takie białe)
Natomiast nie polecam nośników BTC. Stoiska z płytami w hipermarketach tez proponuję omijać z daleka :twisted:

Forrestal pisze: Trzebach "kochac" swoj sprzet to bedzie dlugo sluzyl 8)

"Dewiant"! :twisted:
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”