Moja cenzurka Armed A

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
SubKavon
Posty: 175
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 22:58
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: SubKavon »

Rainbow pisze: ArmA w SP - nie
ArmA w MP - tak


No w zasadzie do takich wniosków doszedłem, niestety. Tyle że w moim przypadku MP raczej odpada, więc pozostaje czekać diabli wiedzą jak długo na jakieś poważniejsze patche.
Na szczęście mam jeszcze Jagged Alliance 2: Wildfire - oryginał za 6,90 zeta, he he. Grafika raczej nie powala (chyba że lekką siermiężnością), ale za to brak poważniejszych bugów, a do tego jakie mądre AI! :)
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: Koval »

armedassault.com pisze: Gaming Target english review

Gaming Target awarded ArmA: Armed Assault in first English review with 8.9/10 points! Read the full review here.

Gaming Target ArmA review

If you’re tired of the unrealistic nature inherent in titles such as Battlefield 2 or the Call of Duty series and crave something more authentic, Armed Assault just may be what you’ve been waiting for. Put simply, you just won’t find anything in the simulation realm comparable to this addictive game. I urge anyone who is a fan of military themed games and has never sampled Operation Flashpoint to at least download the demo for Armed Assault when it’s released.

Ciekaw jestem jakim cudem gra tak niedopracowana i biedna dostała 8.9/10 - eh, pewnie KTOŚ im zapłacił za recenzję, tymbardziej, że news na temat tej recenzji widnieje na oficjalnej stronie ArmA. Pieprzony fałszywy marketing i walka o klienta :roll:
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: eJay »

To zapewne (jak zwykle w przypadku recenzji) subiektywne spojrzenie autora na grę. Nikomu nie należy zakazywać wydania własnej opinii. Są gorsze recenzje.
Awatar użytkownika
yorgoo
Posty: 26
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 10:21
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: yorgoo »

Ktos kto wydaje taka opinie napewno nie gral w OFP bo jak podkreslil SubKavon ,ciezkim grzechem jest wydac kontynuacje gry i zrobic na nowo wiekszosc bledow a nawet dodac pare nowych ;].
grunt to w ch.. prąd i okna na front
SubKavon
Posty: 175
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 22:58
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: SubKavon »

No niestety. To jest oczywiście moje prywatne zdanie, ale porządnie spatchowany OFP był o wiele bardziej grywalny w SP niż Arma. Miał swoje błędy, ale w końcu była to gra jedyna w swoim rodzaju, więc przymykało się oko. Arma miała być godną kontynuacją, więc powinna trzymać poziom OFP z patchem 1.96 czy jaki tam miał numerek. Nic to. Na razie mam Medieval 2, więc mam czym zabijać czas do następnego patcha... i następnego... :)
Awatar użytkownika
Eddie
Posty: 36
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:21
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: Eddie »

Bugow by nie bylo gdyby niczego nie zmieniali. A skoro juz gracze popedzali BIS by ta dlugo zapowiadana Arme wypuscil, to trzeba bylo sie liczyc z tym ze beda bledy. Jest ich duzo, ale wystarczy spojrzec na liste rzeczy ktore poprawiono w jednym z patchy, aby miec duza nadzieje na to ze z kolejnymi ilosc bledow bedzie spadac do poziomu OFP.
SubKavon
Posty: 175
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 22:58
ID Steam:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: SubKavon »

No jak dla mnie Arma to wpadka roku - biorąc pod uwagę czas, jaki na nią czekałem i moje oczekiwania na podstawie trailerów, zapowiedzi, reklam itp. Tyle że np. OFP "odkryłem" chyba ze dwa lata po polskiej premierze, więc grałem od razu z dodatkiem Resistance itp. Mam nadzieję, że Arma wcześniej stanie się grywalna w SP. A na razie będę męczył co innego, trochę mi się tego nazbierało, bo czasu brak.
Awatar użytkownika
Ice
Posty: 85
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 17:56
ID Steam:
Numer GG: 1809885
Lokalizacja: Cheltenham
Kontakt:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: Ice »

Eddie pisze: Bugow by nie bylo gdyby niczego nie zmieniali. A skoro juz gracze popedzali BIS by ta dlugo zapowiadana Arme wypuscil, to trzeba bylo sie liczyc z tym ze beda bledy. Jest ich duzo, ale wystarczy spojrzec na liste rzeczy ktore poprawiono w jednym z patchy, aby miec duza nadzieje na to ze z kolejnymi ilosc bledow bedzie spadac do poziomu OFP.


Widzisz Eddie własnie to jest sedno sprawy. Na każdym z forów gros użytkowników ArmA nierzadko aż nadto oscentacyjnie wozi się jak to zostało nabite w butelkę przez chciwych Czechów. Bardzo szybko zapominają jednak, a może po prostu nie wiedzą, bądź nie chcą jak sytuacja wyglądała przez ostatnie kilka miesięcy przed premierą gry. Ile było ponaglań i mocnych słów skierowanych pod adresem BISu choćby nawet na oficjalnym forum. Owszem razem z Czechami i Niemcami wszyscy jestesmy swego rodzaju betatesterami i płacimy za to swoja cenę, jednak nie zapominajmy, że robimy to na własne życzenie.
Natomiast co do samej gry to po premierze ArmA OFP zniknęło z mojego dysku. Jasne można jej wytknąć wiele ale widac, że z miesiąca na miesiąc powstają nowe patche, addony wkrótce również modyfikacje. Zatem ten okropny BIS nie jest chyba tak do końca obojętny w stosunku do rzeszy zawiedzionych odbiorców. Wierze, że za kilka miesięcy ArmA zarówno w SP jak i MP będzie co najmniej tak grywalna jak stare OFP. Mało tego jestem przekonany, że wielu z Was którzy faktycznie odłożyli teraz gre na półke powróci do ArmA i zostanie przy niej na dłużej niz tylko jeden sezon.
...just tell them I went crazy.
Awatar użytkownika
shelton
Posty: 179
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:47
ID Steam: sheltonpol
Numer GG: 1986662
ID gracza: 1
Lokalizacja: Watford
Kontakt:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: shelton »

Ice pisze: Wierze, że za kilka miesięcy ArmA zarówno w SP jak i MP będzie co najmniej tak grywalna jak stare OFP. Mało tego jestem przekonany, że wielu z Was którzy faktycznie odłożyli teraz gre na półke powróci do ArmA i zostanie przy niej na dłużej niz tylko jeden sezon.


I tego, mniej lub bardziej kurczowo, się trzymajmy... ;)
Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: Cleric »

ArmA grywalna tak samo jak OFP to może bedzie za rok o ile w ogóle będzie się chciało BIS-owi wciąż ją reanimować ale nawet to nie daje gwarancji że się taka stanie w istocie.

Narazie nie gram w ArmA głównie ze względu na ogólny chaos jakim się przejawia ta gierka w stosunku do OFP.
Wszystko jest w niej wg. mnie jeszcze zbyt chaotyczne i przypomina mi coś z rodzaju huziaaa na ruziaaa!!! + nikt nie wie co się dzieje :lol: .Ta chaotyczność wynika chyba z niedopracowania i przejawia się w wielu aspektach gry.

Coś się niby dzieje ale ogólnie to jest bałagan - duży chaos. Nie przyczepiam się do licznych bugów które przeszkadzają innym - mi akurat nie zbyt bo do nich można się przyzwyczajić chociaż ich ilość rozczarowuje... to też przecież były one w OFP (może w mniejszej ilości) ale to nie wpływało aż tak na grywalność.
Nie wiem też czy to tzw. brak optymalizacji przekłada się na taką sytuacje ale jest to dość odrzucające i zniechęcające do gry... poprostu narazie widzę duże zaniedbania i widzę ich niestety cały ogrom co trąci mi zwykłym bublem. A ja nie lubię słabych pozycji i w życiu realnym tez nie gustuję w słabych imitacjach bublach czegokolwiek (OMG snob! :mrgreen: )

OFP było jakieś znacznie "dokładniejsze" zarówno w realiach swego świata, poruszaniu się w nim jak i w sterowaniu postaciami (animacje) jej ruchy były dokładniejsze, istniała dla mnie dobra balistyka, celowanie itd. - OFP miało jakąś większą dynamikę ale przy tym w miarę uporządkowaną co powodowało że było grywalne. OFP miało jakieś zdrowe interakcje środowiskowe dające satysfakcję z grania przeciwko kazdemu rodzajowi przeciwnika. A w ArmA to co mi się rzuca w oczy to jakaś powolność względem OFP (nie mówię o FPS-ach bo ich liczba nie przeszkadza mi w swobodnym graniu) oraz jakieś niedopracowanie jej wirtualnego świata co jest wręcz odpychające :( sprawia to że zabicie przeciwnika nie daje takiej "satysfakcji" jak w OFP.
Grafika też nie jest dla mnie tutaj jakaś rewelacyjna jak na dzisiejsze czasy ale ona kaurat nie jest dla mnie istotna i mogła by być nawet gorsza od tej w OFP byleby ArmA miała grywalność zbliżoną do OFP.
Bardzo żałuję ale jak narazie ArmA to jest dla mnie jakąś "popierdółka" a nie porządna klimatyczna pozycją o sporej grywalności. Mało tego jak na dziś to słowo ArmA i słowo grywalność wydają mi się biegunowo odległe :cry:
Sorry za szczerość ale takie mam spore uczucie rozczarowania bo spodziewałem się czegoś lepszego.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Drone
Posty: 217
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 02:39
ID Steam:
Numer GG: 4111057
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja cenzurka Armed A

Post autor: Drone »

Każdy ma prawo do swojej opinie. Mi po długim czasie grania (czy to na serkach czy coopy ze znaną gromadką) ArmA powoli przypomina miłe czasy spędzone przy OFP. Co więcej, jestem pewien, że jak wyjdzie jeszcze jeden patch, będzie to już niemal to samo, niemal bo grafika w ArmA pomijając wymagania sprawia mi wiele radości (każdy kto lubi podziwiać screeny, bądź robić filmiki z dobrych i klimatycznych rozgrywek coop wie o czym mówie), no i ta animacja, ofp sie nie umywa. Rok to przesada, imo jeden patch (1.5 naprawdę już wiele poprawił) i będzie naprawdę dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”