Opinie z gry w ArmA2 - ankieta

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ

Uważam, że Arma 2 w ogólnej ocenie ...

Zaskoczyła mnie pozytywnie i przerosła oczekiwania.
11
17%
Zasługuje na pozytywną opinię i spełnia moje oczekiwania.
18
29%
Spełnia moje oczekiwania choć są rzeczy do poprawki.
21
33%
Nie jest zła, wiele rzeczy trzeba by poprawić.
10
16%
Zasługuje na negatywną opinię i nie spełnia moich oczekiwań.
1
2%
Rozczarowała mnie i w ogóle nie spełnia moich oczekiwań.
2
3%
 
Liczba głosów: 63

omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: omaha_pl »

Widzisz Trance ,trzeba czekac na konkretne tytuly jak OF2 i BF 3 od biedy BFBC 2 i MW 2 .A narazie trzeba grac w zapchajdziure Arme 2 bo od 2 lat nic ciekawego nie wyszlo .Jeszcze 2 miesiace i bedzie OF 2(nie mowiac juz co sie bedzie dzialo jak wyjdzie BF 3) i ludzie Arme oleja tak jak olal ja BIS (gra tak zabugowana ze strach ).Jak mozna wypuscic tak niedopracowany produkt .Trzy porawki i zero znaczacych zmian.Amen
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: mant3z »

@omaha_pl ja gram wszędzie :) nie pogardzę żadną grą, zwłaszcza gdy mnie ktoś zaprosi.
@trance zgodzę się z tym ale te campy i tak niezbyt popłacają, póki co daje się zauważyć, że lepiej punktują bardziej ruchliwi gracze.

Nie ma co płakać, trzeba trenować i łoić lamki. AK107 jest najlepszym lekarstwem :twisted:
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: JonPL »

Zrób mi przysługę i nie zgłaszaj.



Odpowiem w klimacie, w którym Ty i Tobie podobni odpowiadali: Kup sobie UT - albo CS, ale tam z kolei nie ma CTF; a jak chcesz pukawki a'la ArmA to do najstarszego UT był świetny mod - infiltration. I kałachy, i m4, i ukochany CTF w jednym! A z kampienia mało profitów. Ideał!


To co piszesz brzmi dla mnie żałośnie. Nie zasługuje na miano następcy Ofp ponieważ ludzie zamiast w to grać jak w CS'a walczą bardziej taktycznie (kampienie JEST "taktyczne")

Idź na żywo pobiegaj sprintem krótkie odcinki a potem sprawdź swoją celność choćby z wiatrówki... a potem pisz bzdury


Oj czekaj... po co realizm? A no po to. To miał być symulator. Trochę mu brakuje i na to się narzeka pisząc że DR to gówno, BF3, etc... mimo wszystko ma pewne "predyspozycje" by symulatorem być. A Ty chcesz mu odebrać... "bo w CTF za bardzo kampią". Go get another game, dude

A, i jeszcze, dopisując do tego wyżej - nareszcie w PvP przydadzą się granaty.
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Trance »

Spodziewałem się takiej odpowiedzi, nie spodziewałem sie tylko, że od Ciebie ;)
Ale patrz jak niszcze Twoje argumenty :twisted:

Nie pojde wziasc innej gry, bo sobie kupiłem ArmA2. Zniszczony jestes prawda? Ale patrz dalej...

Kampienie jest kampieniem. Tylko dla zawodnikow o żałosnym poziomie gry, albo wrecz ujemnym kampienie jest zagrywką taktyczną. To jest okazanie swojego nOObstwa i braku umiejętności w grze i tyle, i to CI powie każdy, kto w grze gra dobrze, tzn wymiata. I o ile w przypadku gier cooperative kampienie jest zagrywką taktyczną, w przypadku gier C&H kampienie znów jest zagrywką taktyczną i o ile w przypadku wreczcie niektórych CTFów kampienie JEST zagrywką taktyczną, którą sam często stosuję, to kampienie na małych dynamicznych mapkach jest nOObstwem, doprowadzającym mnie i innych do (mówiąc delikatnie) złości. Rozwaliłem Cie po raz drugi... Ale dalej...

Odnośnie męczenia. Myślisz, że nie probowałem biegać sobie z bronią i probować celowac? Biegałem z repliką ASG długie dystanse i wiem, że po ogromnym wysiłku po biegu moge w ułamku sekundy wycelowac, jezeli nie idealnie w oko przeciwnika, to przynajmniej w jego postać, albo przynajmniej w jego kierunku... Tutaj zolnierz po dłuzszym biegu celuje najpierw pod swoje nogi, potem bron jak na sprezynie odbija sie do gory... Szkoda ze jeszcze nie celuje w boki i za siebie dopiero potem we wroga... To jest ultra-nie-realistyczne... I tutaj uprzedzając Twoją prawdopodobną kontrargumentację, że żołnierz Armii USA biega z ciężką bronią i z całym wyposażeniem o wiele bardziej się meczy. Jako odpowiedz powiem CI, że sam waze ponad 110 kg, nie trenuje na codzien biegania, zolnierz armii USA raczej nie jest tak ciezki i trenuje, wiec szanse mamy teoretycznie podobne. I żeby nie przesadzać, nie wymagam od zolnierza, żeby biegł i biegł, ale tutaj naprawde po przebiegnięciu dosłownie 10 metrów zaczyna się zadyszka i celowanie jest niemożliwe, szczegolnie gdy trzeba wycelować w kogoś stojącego nieco dalej.
OFP było grą niezwykle popularną, poniewaz oferowało swe uroki zarowno chcacym pograc coopy, c&h, ctfy i dmy, dlatego nie pisz mi o Unrealu, bo gdybym miał ochote w to grac, to uwierz mi lub nie, nie czekałbym na Twoje pozwolenie. Wymagam od ArmA2, zeby podobnie jak OFP (którego to kontynuacją chce byc nazywana) oferowała mozliwosc gry zarowno dla jednych, drugich i trzecich. Wiem, że to jest mozliwe, ale trzeba w tej grze wiele rzeczy poprostu poprawic.

Mam nadzieje, ze te moje przydługie wywody wyjasnia Ci, Jon i wszystkim myslacym podobnie o co tutaj chodzi. Nikt z nas grajacych czesciej CTFy niz coopy nie chce zrobic z ArmA2 unreala czy quake'a czy CSa (o zgrozo). Ale gra musi byc grywalna. Amen
Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: mant3z »

Potwierdzam to, że da się elegancko strzelać z repliki ASG nawet po 6h intensywnych manewrów. Tylko, że z prawdziwej broni oddasz jeden (może) celny strzał, reszta pójdzie w kosmos.
Repliki ASG nie mają odrzutu a większość z nich nie ma nawet realnego ciężaru.
Poza tym i tak masz rację, żołnierz się zbyt szybko męczy ale z tą celnością ja bym nie przesadzał. Ja tam nie chcę by z ArmA2 ktoś mi tu jakiś casualowy shooter zrobił. To już lepiej jak by zniknęły wszystkie corridory, hexenkessele i inne podobne badziewia.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Trance »

Ale ja nie mowie o strzelaniu. Przy strzelaniu naturalna rzecza jest odrzut i tutaj jest fajnie zrobione w ArmA2. Ale chodzi mi o samo celowanie. Celownik po przebiegnieciu kilku metrow skacze jak wściekły, symulujac zmęczenie, które jest nieproporcjonalnie duże.
Obrazek
Andriey
Posty: 105
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 09:13
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Andriey »

Nie ma to jak Never Scared ;-)
Spec Służby
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: JonPL »

No przyznam szczerze Trance - rozwaliłeś mnie jak sam mistrzu Mezo.

Chociaż argumenty masz jak najwięksi wymiatacze HH - "bo oni są nubami po prostu, ej"
Trance pisze:Biegałem z repliką ASG długie dystanse
Ja również i nie bez powodu napisałem o wiatrówce (to jeszcze nie to, ale i tak bliżej temu do broni palnej niż replice)
Trance pisze:Tutaj zolnierz po dłuzszym biegu celuje najpierw pod swoje nogi, potem bron jak na sprezynie odbija sie do gory..
O czym Ty piszesz? U mnie nic takiego nie zaobserwowałem...
Trance pisze:i celowanie jest niemożliwe
Ja po bieganiu w A2 jakoś cel potrafiłem trafić. Widać kolego, skilla nie masz ;)

[Ten tak rozdmuchany przez dzieciaki "skill" to między innymi umiejętność przystosowania się do zmieniających się warunków pola walki... "kleisz?"]
Trance pisze:ale trzeba w tej grze wiele rzeczy poprostu poprawic.
Eeee tam wiele... jedną... resztki realizmu ;)

Mantez pisze:Tylko, że z prawdziwej broni oddasz jeden (może) celny strzał, reszta pójdzie w kosmos.
Nawet to jest trudne na dystans większy niż ~30 metrów (o tym co jest gdy sylwetka np. leży lub jest z innego powodu w większości osłonięta pisać nie muszę)
Trance pisze:symulujac zmęczenie, które jest nieproporcjonalnie duże.
Celownik skacze za bardzo - jednak celność pozostaje w porządku. Wystarczy wstrzymać oddech jak w realnym świecie i masz jeden, góra dwa strzały - wystarczy by się uratować. Inna sprawa... możesz wroga po prostu ze'sprayować' kulami, jeśli upadną blisko efekt suppression zrobi swoje i nawet jeśli się nie schowa to jego celność będzie obniżona.

A ponad to zapomniałeś jeszcze... wiesz że w tej grze można kucnąć i, co gorsza, położyć się?
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: mant3z »

JonPL pisze:Ja również i nie bez powodu napisałem o wiatrówce (to jeszcze nie to, ale i tak bliżej temu do broni palnej niż replice)
Weź to jakoś uzasadnij bo normalnie ręce opadają. Nie wiem co ty za replikę trzymałeś w rękach ale chyba nie można było nazwać tego repliką :)

Poza tym się zgodzę, trance jest cienki jak barszcz ;) wiem wiem, moja kariera w STG się zaraz skończy :P
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Trance »

wiem wiem, moja kariera w STG się zaraz skończy
Hehehe nie bój żaby hehe :)

wiesz że w tej grze można kucnąć i, co gorsza, położyć się?
Ooooo... naprawde? 8O Nie wiedziałem.
O czym Ty piszesz? U mnie nic takiego nie zaobserwowałem...
Widać jak duzo biegasz...
Widać kolego, skilla nie masz
Może sie zmierzymy?
Obrazek
prawdziwy_zabix
Posty: 14
Rejestracja: 28 lipca 2009, 22:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: prawdziwy_zabix »

Lukeo nie ma skilla, w OFP też nie umiał grać.
Najlepszy gracz polskiej sceny OFP, jeden z najlepszych na świecie. Liczne zwycięstwa przeciwko GROM i 8BZ u boku najlepszego klanu polskiej i światowej sceny OFP 25DKP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”