Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: mant3z »

Trance pisze:Z pewnością na XPku gra poszłaby lepiej :)
A skąd ta pewność?
U mnie w podobnej konfiguracji pod XP mam dużo słabsze wyniki... już to udowadniałem.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Trance »

A skąd ta pewność?
Kobieca intuicja :D
Obrazek
MarcinekNu2
Posty: 24
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 11:25
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: MarcinekNu2 »

Edytor, ARMA Demo, 30 czerwonych plus 6 czołgów na 30 niebieskich plus 5 czołgów, jakieś miasteczko, Czarnoruś, dzień - obciążenia procesora - oba rdzenie po 95-100%. Cały czas. Całość nie wyrabia.
Przy ustawieniach takich jak na zdjęciu

Obrazek

na Utes chodzi to dużo lepiej, można powiedzieć, że całkiem grywalnie. Czyli Czarnoruś i to z Demo mocno dusi mi kompa.
Core 2 Duo 1,86 GHz (na 1066MHz), 3GB RAM DDR2 na 533MHz, Gaiward GeForce GTS 250 512MB DDR3, HDD Samsung 750GB 7200obr/min 32MB oraz Seagate 500GB 7200obr/min 32MB wszystko na płycie Asus P5B, monitor 22" Samsung.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Trance »

Ło matko... co to za ustawienia :)

Karte graficzna masz zbyt słabą, żeby pierwsze dwie opcje ustawic na wysoko :), daj na Nisko.
Mam nadzieje, ze nie ustawiłes tam w przy tych rozdzielczosciach wypełniania na więcej niz 100%? :D
Obrazek
MarcinekNu2
Posty: 24
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 11:25
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: MarcinekNu2 »

A która to opcja?
Core 2 Duo 1,86 GHz (na 1066MHz), 3GB RAM DDR2 na 533MHz, Gaiward GeForce GTS 250 512MB DDR3, HDD Samsung 750GB 7200obr/min 32MB oraz Seagate 500GB 7200obr/min 32MB wszystko na płycie Asus P5B, monitor 22" Samsung.
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Maćko »

A żeś ustawieniami pojechał...
Tekstury i pamięć wideo... masz 256MB na karcie i ustawiasz na wysoko? Przy 256 to nisko powinieneś dać :), anizo tak samo na nisko, druga kolumna - jedynie cienie wyłączyć. A fillarate (rozdzielczość 3d) masz ok.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
MarcinekNu2
Posty: 24
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 11:25
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: MarcinekNu2 »

Być może to przesadzone ale po zmianie na niskie gra wygląda tragicznie więc wolę albo nie grać albo się męczyć albo składać pieniądze na nowe części.

Poza tym nie widzę jakiegoś znaczącego wzrostu wydajności po zmianie na minimum.

Obrazek

Obrazek
Core 2 Duo 1,86 GHz (na 1066MHz), 3GB RAM DDR2 na 533MHz, Gaiward GeForce GTS 250 512MB DDR3, HDD Samsung 750GB 7200obr/min 32MB oraz Seagate 500GB 7200obr/min 32MB wszystko na płycie Asus P5B, monitor 22" Samsung.
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Dawidson »

Na ustawieniach takich:
Obrazek
Mam tak:
Obrazek
Próbowałem jakoś skadrować tak aby podobnie scren wyglądał ale wyszło jak wyszło(panoramy nie mam :D )
To wszystko na A64 4000, X1950pro i 1GB ramu.
Nawet w biosie zmieniałem "aperture size"(czy jak to tam zwał) z 128MB na 250 i 512MB ale kupe to dało. Ktoś tam pisał że da, no nic.
ArmA2 nawet spoko śmiga, byłem pewien że będzie o wiele gorzej(ciekawe jak kampania, ponoć PC killer z niej jest) ale to zobaczę po kupieniu PL-i od lemu jak wyjdzie.
Puki co nie jest źle, jedynie wkurza mnie to że drzewa w oddali są takie rozmazane.
Cuda z ustawieniami już robiłem i nie idzie dojść z tym do zadowalającego efektu.
Chyba jedynie wymiana złomu jak w przypadku ArmY.
Obrazek
RIDER
Awatar użytkownika
Tom13J
Posty: 38
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 09:55
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Tom13J »

Sorry za brak polskich znakow...english comp and windows

Generalnie cala ta dyskusja o wydajnosci i ustawieniach nie ma sensu. Jest to zaznaczam, moja opinia. Dlaczego? Arma2 jest gra z potencjalem i moze byc grana przez nastepne 10 lat, ale tworcy olali testy i kod gry na calej lini. I tu i na zagranicznych forach widze, ze ludzie maja czasem potezny sprzet i osiagaja 30Fps, a zmiana rozdzielczosci nie daje niczego, co jest bzdura. Czasem slabszy sprzet daje lepsze wyniki. Moj nie jest gigantem i gram na very low....wyglada to ok , mam srednio 20FPS, ale znajomy (Czech tak dla podkreslenia :D ) ma lepszy sprzet i mowi, ze u niego gra na tych samych ustwaienia wyglada gorzej i chodzi wolniej, a kiedy zaczal ryc w ustawieniach, gra zaczela sie zawieszac! Ogolnie wiele pogrzebalem w ustawieniach mojej karty graficznej, ale zadam teraz pytanie...czy na tym polega granie w gry? Czy kazda nowa gre kazdy ktora kupujemy, to najpierw musimy walczyc z karta graficzana, driverami itp??? Ustawienia w BIOSie?????Nie!!! ARAM2 jest niestety mocno skopana. I jedni moga grac ,a jedni, pechowcy, mecza sie, bo gra wyglada zle lub sie wywala. Do tego zadam pytanie na co komu 250km2 terenu??? 100km2 z OFP wystarczylo. Chyba po to by przedluzyc misje w kampanii, bo od punktu A do B mamy 10km jazdy....a ludzie w multiplayer narzekaja,ze wszedzie daleko.Tutaj podam pewien tytul...FAR CRY 2!!!
Ok, ok.....nie jest to symulator pola walki( przeciwnicy nie padaj po jednej kulce, a my sami mamy apteczki itp), ale dostalsimy teren 50km2 , po ktorym mozemy poruszac sie jak chcemy. Fizyka w grze to rewelacja, a grafika na medium wyglada niesamowice i FPS nie spada ponizej 40( oczywiescie ARMA wyglada cool, i jest to inny typ terenu). I nie musze bawic sie z karta graficzna....detale high czy medium i widac roznice ,ze gra przyspieszyla lub komp ledwo dyszy. Zasady gry ARMA2 + engine gry Far cry2 i moze bylaby gra doskonala...??? A tak kazdy szie meczy i czeka na patche 1.03 i cud, ze moze wtedy bedzie dzialac lepiej. Ja chyba tez poczekam na latke, bo nowy sprzet to nie wczesniej niz za rok...wiele innych, wazniejszych wydatkow.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: ufoman »

Ja sie jakos nie mecze. Za duzy teren? Ojej...
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

Engine nowego farcry'a jest niemal niemodowalny, to raz. A dwa, te 50km2 to jest bajka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”