Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Trance »

Śmiem się z Tobą FOX nie zgodzic tutaj. Ten procek nie jest w zupełności wystarczający. Owszem, można na nim naprawde komfortowo pograc, ale zapasu mocy duzego nie ma, co moze w chwilach wiekszej bijatyki troche przeszkadzac. Najlepszym wyjsciem w tym momencie jest kupienie procka czterordzeniowego.

Biorąc pod uwage cene E8400 (okolo 660 zł) moze warto wziasc Intel Core 2 Quad Q8400 (za około 720 zł) i podkrecic go do 3,0 - 3,5 GHz (nie wiem jak sie kreca te procki). Z pewnoscia byłoby to lepsze rozwiazanie, nie tylko do ArmA2, ale na całą najbliższą przyszłośc.

Ponadto, 8GB jest absolutnie zbyteczne. 4GB to i tak o wiele za dużo, ale dla pewności warto miec.

Pozdrawiam.
Obrazek
GŁOŚNIK
Posty: 76
Rejestracja: 14 lutego 2009, 17:01
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: GŁOŚNIK »

:coffee Mam pytanko czy jest jakiś program który przydzieli trochę mojego ram do karty graficznej?
Kiedyś miałem Geforce 6200 turbocash który sam brał ramy.Nim więcej dokładałem tym lepiej chodził mi Battlefield 2 na starym kompie.
Teraz mam.
Windows Vista Ultimate 64-bit
P.główna GA-MA770-DS3 (rev. 1.0)
Palit GeForce 9600GT Sonic 512MB DDR3 256bit PCI-E
AMD 2X4000 podkręcony 2x2800Mhz
4g ram
I chciałbym z 1g poświęcić dla grafiki jeśli się wo gule da. :?:
Awatar użytkownika
prawdziwy
Posty: 51
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 23:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: prawdziwy »

GŁOŚNIK pisze:wo gule
Nauczysz Ty się pisać? Co to jest? Przestań kaleczyć nasz język.
"Co ty wogole bredzisz czlowieku ?", "Debili trzeba tępić :/", "Za bycie, niestety, kretynem i totalnym dzieciakiem siedmioletnim.", "a masz lamo", "Synku, czy ty naprawdę nie możesz sobie pójść?", "Pier**li jak potłuczony."
Obrazek
GŁOŚNIK
Posty: 76
Rejestracja: 14 lutego 2009, 17:01
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: GŁOŚNIK »

Sory ale nie potrzebuje pomocy z językiem tylko z sprzętem. :angel
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Trance »

Ja tam nie uwazam sie za speca od jezyka, ale uwazam, ze pomocy z jezykiem potrzebujesz pilniej niz ze sprzetem ;) wo gule :)
Obrazek
GŁOŚNIK
Posty: 76
Rejestracja: 14 lutego 2009, 17:01
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: GŁOŚNIK »

ale :lol: uwazam :lol: ??????????
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: FOX-PL* »

8GB ramu wcale nie jest zbyteczne jeśli kozystamy z 64bitowego systemu typu Vista Ultmate mamy wiele okien pootwieranych i kilku programów kozystamy na przeglądarce mamy wiele kart pootwieranych. Zawsze warto miec więcej ramu tymbardziej że jedną z wad Army jedynki np. jest zbyt wolne oddawanie nieuzytej pamięci ram po w menedzer zadań wykazuje np. że uzywamy 2 GB a w rzezcywistości 3Gb co za czym idzie pamięc jest zapychana, a jesli na dodatek mamy włączonego jakiegoś internet security i różne wodotryski gadulce itp. pierdoły to wieksza ilośc ramu dla samej przepustowości zawsze będzie warto zakupić. Aczkolwiek dla zwyklego przeciętnego użytkownika 8GB jest może i rzeczywiscie zbyt dużo ale 4 GB uważam że warto mieć.
GŁOŚNIK
Posty: 76
Rejestracja: 14 lutego 2009, 17:01
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: GŁOŚNIK »

Spoko :dworship
Ale tyle nie potrzebuje nie mam internetu i kontroluje zawsze użycie programów w starcie i okien zbyt wiele też nie otwieram.
Po prostu szukam takiego programu który przeznaczy trochę ram dla grafiki.Kuzyn miał coś takiego i mu w grach pomagało ale już nie pamięta jak się ten program nazywał. :hapy

Jeszcze jedno z góry dziękuje za wszystkie minusy. :dworship
Jak ktoś niema komu dać to proszę mi bo zbieram do bańki.
Niektórzy wygrywają w totka a ja na tym forum. :1th
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Maćko »

Nie słyszałem o takim programie... tak właściwie to wątpię czy takie coś w ogóle istnieje.

GF 6200 o którym wspomniałeś miał opcję "turbocache" ale co z tego jak to gu... mu dawało? Nawet jak byś dorzucił te parę mega z ramu to raczej by zwolniło a nie przyśpieszyło... (pamięć karty graficznej jest dużo szybsza niż pamięć RAM).
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
emem
Posty: 7
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 09:55
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: emem »

Dziękuję za podpowiedzi. Może jednak się szarpnę na Q9650. Co prawda z tego co tu czytałem ARMA2 raczej nie skorzysta na tym za bardzo w porównaniu do E8400, ale będzie na przyszłość.
emem
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Trance »

Korzysta korzysta ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”