War Leaders: Clash of Nations

... lub palce na klawiaturę niosą

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

War Leaders: Clash of Nations

Post autor: Radeon »

Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdyby w czasie drugiej wojny światowej USA nie sprzymierzyło się z aliantami, a wsparło Niemców? Lub gdyby Niemcy nie poprowadziły ofensywy na Związek Radziecki uderzając za to na innym froncie? Czy myśleliście kiedyś, iż kierując np. rosyjskimi wojskami, osiągnęlibyście znacznie większe sukcesy niż Stalin?

Jeśli odpowiedź na któreś z tych trzech pytań brzmi „tak”, to mam dla was dobrą wiadomość – już niebawem będziecie mogli sprawdzić własne przewidywania w praktyce i zmienić bieg historii dzięki grze War Leaders!

Wróćmy jednak na ziemię, bo tak emocjonalny wstęp jest tu trochę nie na miejscu. Gier strategicznych w realiach II Wojny Światowej widzieliśmy już przecież dziesiątki czy też setki. I niemal w każdej z nich mogliśmy zmieniać losy ludzkości, stając na czele ówczesnych potęg i sprawdzać „co by było gdyby”. Czym więc tak naprawdę ma nas zaskoczyć War Leaders? Odpowiedź na szczęście jest dość złożona, przyjrzymy się więc kilku kluczowym elementom, którymi chwalą się producenci.

W grze będziemy mogli stanąć na czele 7 głównych potęg tamtego okresu: Niemiec, Francji, Anglii, Rosji, USA, Japonii i Włoch. Będziemy mogli objąć sterowanie nad najwybitniejszymi historycznymi przywódcami jak Churchill czy Roosevelt jak również generałami (Patton, Montgomery, Rommel) czy też nawet specjalnymi bohaterami (Vassili, Major Konig, Marina Raskova etc.) którzy zasłużyli się w poszczególnych misjach.


Osobiście na tę gierkę czekam już od września zeszłego roku, miała być w lutym br. ale jej nie ma. Coming 2007 tylko tyle wiem ;). Sama gra, ze screenów będzie czymś w stylu serii Total War. Mapa strategiczna, rozwój państa, różnicą będą czasy w których toczy się akcja. Mianowicie jest to WW2, mamy mape strategiczną tak jak w Total Warach, budujemy itd. Są również walki, ale nie legionami niezwyciężonych wojów, tylko batalionami piechoty, zagonami pancernymi, eskadrami powietrznymi i flotyllami okrętów wojennych. To jest coś, nie? Patrząc na ostatnie screeny z ostatnio wydanego trailera (20 marca br) to graficznie gra przypomina Faces of War, czy Company of Heroes. Może nawet lepiej.
Nie wiem co by tu jeszcze napisać, po prostu nie umiem. :)
Gra zapowiada się świetnie, to jest to na co tak długo czekałem. Połączenie rozgrywki z Total War, z drugą wojną światową. Przypomina mi się kampania z Rise of Nation, tam było coś podobnego, ale niedopracowane. No cóż. Poniżej dale linki do trailera, screenów i oficjalnej strony.

Screeny z gry
Trailer z gry
Oficjalna strona
Obrazek
Sawik
Posty: 9
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 21:43
ID Steam:

Re: War Leaders: Clash of Nations

Post autor: Sawik »

Skoro ma to być coś jak totalwar na mapie strategicznej europy (i świata?) to czemu nie ma do gry Polski? Jeśli gra rozpoczyna sie w '41 (Rosyjska data rozpoczęcia II Wojny Światowej) to ok, ale w "tamtych rejonach" respektujemy raczej pierwszy wrzesien, wiec to by bylo nie do pomyslenia :). A czy Wlochy byly wówczas potęgą ? Pff, może dumnie to wyglądało na papierze, ale w boju pierwsza, lepsza grupka partyzantów może rozbroić niejeden batalion włoski. Za Duce przynajmniej pociągi jeździły punktualnie ;). Jak dyplomacja ma być od nowa to bajerów znanych z gier Paradoxu się nie spodziewam. Pewnie od AI będzie emanowała głupota, niespodziewane zrywanie sojuszy i nierespektowanie w całości nienaruszalności granic. Screeny ładne, lecz nie rewelacyjne. Jeśli mamy oglądać walki, poruszanie sie po Europie z prespektywy TotalWarów to nie jest źle. Nie spodziewam się rewelacji niemniej jednak ściągnę chętnie demo ;)

Edit:

Obejrzalem trailer i jedno mi sie cisnie na usta: wtf? Nie wiem szczerze co to ma byc. Symulator? Rts? Fps?
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: War Leaders: Clash of Nations

Post autor: Rainbow »

II wojna światowa na engine Total War'a? Może być ciekawie. Szczerze mówiąc, nikt chyba go jeszcze nie przerobił na ten okres więc można się czegoś konkretnego spodziewać. Jeżeli grę robią na tym najnowszym silniku (Medieval II Total War) to już byłby w ogole wypas...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co ślina na język...”