Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

... lub palce na klawiaturę niosą

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: unknown soldier »

Witam,

Chciałbym zakupić grę ARMA II i miałbym do Was kilka pytań.
Czy zostało jeszcze dużo serwerów gdzie można będzie pograć ?
Podstawowa wersja wystarczy czy zakupić jeszcze którychś z dodatków ?
Kupując grę w postaci klucza ze strony keye.pl lub sklep.gry-online.pl będę mógł grać na steamie tzn. czy jest tam wymagany jeszcze jakiś dodatkowy klucz czy wystarczy tylko pobrać grę i dodać do steama... nie wiem jak to dokładnie wygląda.
Frost
Posty: 39
Rejestracja: 10 listopada 2011, 19:42
ID Steam:

Re: Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: Frost »

Zostało?
Na razie prawie wszystkie serwery są na arma 2 i dodatku Operation Arrowhead - za obie części w sumie wydasz 50 zł jeśli kupisz online(nie chce tutaj reklamować serwisów, jakby coś to pisz na PW). W Grudniu teoretycznie ma wyjść pełna wersja ArmA 3 i prawdopodobnie ludzie powoli będą się na nią przesiadać - aktualna cena to 100 zł. Gdy wyjdzie pełna wersja koszt wzrośnie do 220 bodajże.

Co do serwerów..
Na podstawowej ArmA 2 jest zdecydowanie więcej Polskich otwartych serwerów i grywalność Polaków niż w dodatku Operation Arrowhead.
W dodatku OA głównie działają zamknięte grupy.

W aktualnej ArmA 3 Alpha też jest o dziwo sporo Polskich serwerów i też jest dobra grywalność.

Co do Steam'a to nie będę sie wypowiadał bo nie mam z tym zbyt wiele do czynienia, ale wydaje mi się że trzeba grę kupić ze Steam, żeby była ona
przez niego obsługiwana - stąd też inne koszty gier.
" Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi na polu walki. "
http://www.psct-a2.pl
Polish Special Combat Team
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Re: Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: unknown soldier »

Dobrze wiedzieć że jest już wersja alpa Army III.
Piszesz że serwerów nie brakuje, ale nie masz do czynienia ze steamem. To znaczy że przez opcję multiplayer czy jak ona jest tam nazwana w Arma, będę mógł wyszukiwać i wchodzi na serwery, bez potrzeby instalowania steama ?
Frost
Posty: 39
Rejestracja: 10 listopada 2011, 19:42
ID Steam:

Re: Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: Frost »

W A2 i dodatku OA nie musisz mieć Steam, natomiast w A3 już polecam zakupić to z bistore lub Steam(cena jest jednakowa, póki co 100 zł).
Doradze jeszcze cenowo, bo ArmA 3 teraz kosztuje 100 zł i masz dostęp do oryginalnej wersji jak wyjdzie - za darmo (patch do pobrania),
natomiast jak już wyżej napisałem jeśli wyjdzie Beta czy Full, cena znacznie wzrośnie.
" Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi na polu walki. "
http://www.psct-a2.pl
Polish Special Combat Team
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Re: Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: unknown soldier »

Właśnie to mnie zastanawiało, jeśli kupię teraz niepełną jeszcze wersję, to czy później będzie można ja zaktualizować za fee. Piszesz że tak, to fajnie. Mam nadzieję że cena szybko nie podskoczy, jeśli kupię to dopiero za kilka tyg. No i muszę sprawdzić jakie wymagania będzie mieć Arma III.

Interesuje mnie jeszcze czy dużo ludzi gra na czitach, bo jeśli tak to może lepiej będzie jednak zakupić Armę i grać na steamie.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: FOX-PL* »

ArmA 3 Alpha jest jeszcze niedopracowana dlatego można natrafić na osoby używających chitów. Generalnie nawet w AA2 gdzie jest multiplayer z trybem PvP, TvT również trafisz na obesrańców.
Co do ArmA2 CO (AA2 plus AA2 OA) to jest sporo ekip grających lecz w dużej mierze wymagają one od graczy posiadania modów map wysp więc jak cie kręci gra bardziej zespołowo o większym klimacie i realizmie to warto mieć Arme2 z dodatkiem OA.
AA3 jest w pieluchach dlatego na dobre rozgrywki bez bagów, problemów nie ma co liczyć trza jeszcze poczekać na finisz, lecz warto zakupić Alphe z samego faktu iż rzeczywiście może wyjść to taniej no i dla samego odkrycia co w niej piszczy w jakim kierunku można zauważyć postępy.
Frost
Posty: 39
Rejestracja: 10 listopada 2011, 19:42
ID Steam:

Re: Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: Frost »

Apropo wymagań, o których piszesz, ArmA 3 jest dużo lepiej zoptymalizowana od ArmA 2, więc tak jak to zacytował jeden z pracowników Bohemia:
"Jeśli grałeś w ArmA 2, to ArmA 3 także Ci pójdzie"
W pełni się pod tym podpisuje, a powiem więcej, że nawet mi chodzi na wyższych detalach niż ArmA 2.

Te wymagania mogą sie zwiększyć przy dużych mapach jak właśnie Altis, ale zobaczymy.
" Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi na polu walki. "
http://www.psct-a2.pl
Polish Special Combat Team
unknown soldier
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 07:28
ID Steam:

Re: Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: unknown soldier »

Mam zamiar ściągnąć jakieś demko zanim zakupię AAII żeby sprawdzić czy nie będzie mi cięło przy większej ilości graczy...
Generalnie nawet w AA2 gdzie jest multiplayer z trybem PvP, TvT również trafisz na obesrańców.
PvP, TvT to jakieś zabezpieczenia serwera przed oszustami ? (nie jestem w temacie).

Nadal nie wiem co z tym steamem -założyłem osobny temat.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kilka pytań odnośnie planowanego zakupu Army II

Post autor: FOX-PL* »

Są zabezpieczone lecz z tym różnie czasem bywa jeżeli administracja dba to i jest git jeżeli nie to sam wiesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co ślina na język...”