Jak zrobić punkt w którym będzie ładowana amunicja samolotów

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
kamilo75
Posty: 4
Rejestracja: 10 czerwca 2012, 16:11
ID Steam:
ID gracza: 0

Jak zrobić punkt w którym będzie ładowana amunicja samolotów

Post autor: kamilo75 »

Chodzi o to że np lece samolotem , skończyła mi się amunicja i muszę wylądować ... kołuje do punktu na lotnisku i automatycznie na tym punkcie amunicja mi się ładuje na nowo po czym mogę lecieć dalej.

Mam nadzieje że wiadomo o co chodzi :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jak zrobić punkt w którym będzie ładowana amunicja samol

Post autor: Artek3333 »

Możesz ustawić amunicje pojazdów, to ten stos skrzyń, lub w zakładce - wsparcie i ciężarówkę amunicyjną. Po podjechaniu samolotem na znaczną odległość Ammo się uzupełnia. Jeśli nie chcesz żadnego obiektu, to możesz skrzynie ustawić pod ziemią i jak samolot zbliży się w pobliże, to też ammo się załaduje. Ale tak jest nie realistycznie. Ammo ładuje się znikąd. Moim zdanie bezsensu.
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Jak zrobić punkt w którym będzie ładowana amunicja samol

Post autor: tom3kb »

Skoro i tak masz lądować na lotnisku to zrób tak jak napisał Artek, postaw ciężarówkę amunicyjną, jak wylądujesz to podjedź do niej samolotem albo wysiądź z samolotu i podjedź ciężarówką. Zatankuj i po kłopocie.
Chyba, że byś chciał uzupełniać amunicję np jak lecisz (co jest bez sensu), to musiał byś znać classnames broni/amunicji dla danego samolotu, znajdziesz sobie np na bi wiki. I zrobić w wyzwalaczu magiczne uzupełnienie amunicji jak np w niego wlecisz.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zrobić punkt w którym będzie ładowana amunicja samol

Post autor: FOX-PL* »

Skrzynie z amunicją do pojazdow oraz ciezarowki ammo trucki sprawdzaja sie tylko przy uzupełnianiu amunicji. Lecz gdy oproznisz sprzet całkowicie z danej amunicji to ją juz nie naładujesz.
Przykład masz 4 bomby jesli zrzucisz np. 3 to doładujesz jednak przy zrzuceniu wszystkich 4 nie zadujesz juz zadnej podobnie jest pozostałym arsenałem pojazdow.
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Jak zrobić punkt w którym będzie ładowana amunicja samol

Post autor: tom3kb »

O kurcze faktycznie, nawet nie wiedziałem. Przed chwilą sprawdziłem i masz rację. Czyli trzeba sobie zostawić chociaż jeden nabój w pojeździe bo będzie lipa. Ja bym to zaliczył jako bug. Bo przecież to bez sensu, po to są te pojazdy amunicyjne, żeby się w nich "dozbroić" jak nam braknie kulek.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zrobić punkt w którym będzie ładowana amunicja samol

Post autor: FOX-PL* »

W ten sam sposób chciałem utworzyć jet service na lotniskowcu, jak się okazało, że skrzynie, ciężarówki i punkty serwisowe tylko uzupełniają ammo to byłem wpieniony na ten czeski film dlaczego zostało to w ten sposób wykonane, pewnie nie jeden filozof by wymiękł, czy wszystko musi się opierać na wyzwalacz i skryptach dla przeciętnych graczy jest to istny headshot.
Awatar użytkownika
tasior2103
Posty: 83
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 19:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: Jak zrobić punkt w którym będzie ładowana amunicja samol

Post autor: tasior2103 »

Tu jest przykładowa misja z użyciem modułu do przezbrajania, dzięki niemu można sobie wrzucić do samolotu co nam się podoba. Wymaga ACE
Skrypt jest wyciagniety z TFOR'a 15tej Kompanii wiec jest chyba ich autorstwa.
Załączniki
samolot.Takistan.rar
(895 Bajtów) Pobrany 163 razy
http://www.armafans.pl
<ze względu na drastyczne sceny ten link został usunięty>

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”