Komenda wstrzymać ogień

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Komenda wstrzymać ogień

Post autor: Marine91 »

Witajcie. Mam problem ze strzelcem helikoptera AH-1 (oraz innymi uzbrojonymi helikopterami). W misji jestem naczelnym dowódcą, i podczas szturmu na miasto wzywam helikopter (wcześniej dając mu komendę wstrzymać ogień aby spokojnie doleciał do mojej pozycji). Niestety strzelec po drodze rozwala wszystko co się rusza (pilot w tym czasie krąży dookoła wrogów) i zanim doleci do mnie musi rozwalić wrogie oddziały po drodze... Nie działają wtedy żadne komendy dopóki teren nie będzie czysty. Gdy już helikopter doleci, oprócz zniszczenia czołgu, wybije całe miasto i mój oddział nie ma już co robić... Tak samo się dzieje jak ja jestem pilotem a jako strzelec AI. Komenda wstrzymać ogień nie działa także dla piechoty bo gdy ktokolwiek z oddziału zauważy wroga, od razu otwiera ogień. Jest może na to jakiś sposób? Pozdrawiam.

PS. Czy jest może jakiś mod/skrypt dzięki któremu helikopter ląduje i czeka aż wejdziemy do niego (nie chodzi mi o wybrane miejsce na mapie tylko o lądowanie mojej pozycji)? Bo na razie jak wydaję rozkaz mojemu oddziałowi żeby wsiadł, to helikopter ląduje, a gdy żołnierze wejdą unosi się, i czasami nie zdążę do niego dobiec (jeśli oddział mi zabili i zostałem sam to nie mam możliwości odwrotu helikopterem).
Obrazek
stypol9
Posty: 28
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 17:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: stypol9 »

A ten helikopter ma w ogóle kogoś w przeciągu całej misji atakować? Jeśli nie, to daj mu w inicjacji:

Kod: Zaznacz cały

this setCombatMode "BLUE" ; this setBehaviour "CARELESS"
(tego drugiego nie jestem pewien).

A co do tego wsiadania, to w warunku następnego waypointa (po lądowaniu) wpisz:

Kod: Zaznacz cały

group_aP in heli1
Oczywiście tylko jeśli ta grupa jest dowództwem jednostki (aP - pewnie gracza), "heli1" to nazwa helikoptera.

Ja mam z kolei inny problem z helikopterem. Nie ważne jaki to heli, czy amerykański, czy rosyjski, to nie chce lecieć po waypointach. Piechota, czy samochody normalnie działają, tylko helikoptery nie... Wczoraj jeszcze działało, dziwne, nie? Nic nie ruszałem. Potrzebuję tego szybko do mojej misji. Mam ACE2.
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: Marine91 »

AH-1 bedzie atakowal. Jego rola w misji jest bardzo wazna.
Ten helikopter transportowy nie ma zadnych waypointow ani skryptow bo dowodze nim poprzez naczelne dowodztwo (lub jest ze mna w druzynie). Nie moge mu dac waypointa bo na biezaco wydaje mu rozkazy i tylko problem mam z tym jego ladowaniem...
stypol9
Posty: 28
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 17:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: stypol9 »

Tzn. co? Są 2 helikoptery? Już nie wiem o co ci chodzi. Ten atakujący ma przylecieć na twoją pozycję po jakimś rozkazie, czy coś (np. Radio Alpha, rozumiem, że on nie jest dowodzony przez ciebie, tzn. nie jest z tobą w drużynie [jeśli jesteś naczelnym dowódcą, to on jest samodzielny])? W inicjacji wpisz to, co podałem. Nie znam dokładnej komendy na Radio Alpha, itp., ale spróbuj dać mu waypoint na tobie z warunkiem (no właśnie nie wiem jaki jest warunek na Radio Alpha). Potem stwórz wyzwalacz:
warunek:

Kod: Zaznacz cały

heli1 distance aP <50
oczywiście to przykładowe wartości
przy uruchamianiu(nie pamiętam jak to jest w wyzwalaczu, ale chyba jakoś tak):

Kod: Zaznacz cały

heli1 setCombatMode "RED" ; heli1 setBehaviour "COMBAT"
"RED" albo "YELLOW" jeśli ma atakować od razu.
Nie wiem jak to inaczej zrobić, może lepsi fachowcy ci pomogą...
Awatar użytkownika
Furman
Posty: 84
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 14:08
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: Furman »

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi,ale jeśli chcesz ,aby helikopter który masz w drużynie lądował nadaj heliemu nazwę heli i w wyzwalaczu daj na aktywacja "radio alfa",i "powtarzalnie",nazwę wyzwalacza "ląduj!",a w polu "przy uruchamianiu" -

Kod: Zaznacz cały

heli land "LAND"
Teraz wystarczy wejść na radio i kliknąć "ląduj!"(0->0->1)
stypol9
Posty: 28
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 17:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: stypol9 »

Tylko nie:

Kod: Zaznacz cały

heli land "LAND"
bo wtedy helikopter wyląduje i zgasi silnik, a on ma przecież odlecieć, więc wpisz:

Kod: Zaznacz cały

heli land "GET IN"
A z resztą, misja pokazowa jak to ma wyglądać:
Załączniki
land.utes.rar
Wypakuj to i wrzuć do folderu \\Dokumenty\ArmA 2\missions
(916 Bajtów) Pobrany 179 razy
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: Marine91 »

No rzeczywiście te moje problemy trochę niedokładnie wytłumaczyłem. Już to nadrabiam :)
1. Helikopter bojowy AH-1 jest pod moim dowodzeniem (ja jestem jako naczelny dowódca). Ma on dolecieć do wyznaczonego przeze mnie miejsca (to miejsce wyznaczam mu podczas misji więc w edytorze żadnych waypointów nie ma. Problem jest taki, że zanim heli doleci, to niszczy wszystkich wrogów po drodze mimo, że dałem mu wstrzymaj ogień.
Podobny problem jest jak ja jestem pilotem, a AI strzelcem. Gdy strzelec zobaczy wroga, znaczek wstrzymać ogień znika i zaczyna strzelać.

2. Helikopter transportowy również nie może mieć waypointów bo podczas misji ma lądować gdzie mu każę. Dowodzę nim również poprzez naczelne dowództwo. Jego zadaniem jest przylecieć tam gdzie mu każę, wylądować i czekać aż mój oddział wejdzie (łącznie ze mną oczywiście), następnie odlecieć (również w miejsce wskazane przeze mnie :D ).
Heli jak przeleci, i dam oddziałowi rozkaz wsiadać, to heli ląduje, ale niestety nie czeka już na mnie (gdy nie mam oddziału bo, np. jest zabity, to nie mam możliwości wejścia).

Mam nadzieję, że teraz jest to zrozumiałe ;) Te 2 metody sprawdzę wieczorem i powiem czy działają. Pozdrawiam.
Obrazek
stypol9
Posty: 28
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 17:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: stypol9 »

Z tego, co napisałeś rozumiem, że transportowy nie jest z tobą w GRUPIE (czyli np. 5 żołnierzy), tylko pod naczelnym dowództwem (jest samodzielny, bo naczelne dowództwo to nie grupa). Więc jeśli ma przylecieć po ciebie, to zrób tak jak jest w misji pokazowej, proste. Już inaczej nie umiem tego wytłumaczyć.

Atakującemu daj w inicjacji to, co wcześniej podawałem, bo jak będzie przelatywał obok ciebie, to wyzwalacz z powrotem przywróci mu "funkcje bojowe". Np. atakujesz ze swoim oddziałem wioskę, ale jest ona za silnie broniona, wtedy przylatuje helikopter (obojętne z której strony, możesz mu nawet dać "<150") i rozwala wszystkich w tej wiosce nie atakując przedtem nikogo. Tak działa to, co podawałem. I jeśli ma przylecieć blisko ciebie, to zrób mu waypoint na tobie (tak jest w misji pokazowej).
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: Marine91 »

Z helikopterem bojowym zrobiłem tak jak powiedziałeś i działa świetnie. Dzięki.

Ale z tym transportowym mam nadal problem. Ta komenda jest jednorazowa bo próbowałem go później ponownie wezwać, ale doleciał do waypointa i zawisł w miejscu.

PS. Może jest możliwość zrobienia transportu tak jak tutaj na filmiku? Ale chodzi mi, aby był sam transport bez tych zadań pobocznych i innego wsparcia. I czy działało by to w grze wieloosobowej?
http://www.youtube.com/watch?v=TKo-LkXAxc8
Obrazek
stypol9
Posty: 28
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 17:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: stypol9 »

Tzn. rozumiem, że transport ma po zabraniu cię waypoint gdzieś, gdzie ma odlecieć. Potem chcesz, żeby po ponownym wezwaniu przez Radio Alpha cię zabrał, tak? Kurcze, nie pamiętam jak to się robiło, ale raz mi się to udało... A, chyba, że po wysadzeniu cię (1 raz) ma odlecieć w określone miejsce. Zaraz zrobię misję pokazową, która ci wytłumaczy jak to zrobić.

EDIT: No nie, nie potrafię tego zrobić. Pamiętam, że kiedyś mi się to udało, w ArmA 1 też to umiałem... No nie pomogę ci, trudno może ktoś inny to zrobi, sorki. Mi też by się to przydało, ale nie potrafię... :(
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2010, 20:11 przez stypol9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Komenda wstrzymać ogień

Post autor: Marine91 »

Chodzi mi o to, że gdy helikopter przyleci, wyląduje i do niego wsiądziemy, daje mu namiar na mapie gdzie ma nas zostawić (ta metoda co pokazałem filmik jest fajna tylko tam jest oprócz transportu artyleria itp. oraz zadania poboczne które mnie osobiście denerwują). Ten transport ma być "wielokrotnego użytku" :lol:

EDIT: No trudno. Dzięki za chęci i pomoc z helikopterem bojowym :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”