Podkręcanie Karty Graficznej ATI

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Podkręcanie Karty Graficznej ATI

Post autor: Trance »

Witam!
Zna ktoś sposób, zeby podkręcić karte graficzną (ja mam ATI Gainward Radeon HD 4870) wyzej, niz na to pozwala Catalyst?
Tam max mozna procesor podkrecic do 790 MHz, wiec tak zrobiłem, ale temperatura w stresie nie przekracza 50 stopni, o artefaktach mowy nawet nie ma, wiec chce podkrecic jeszcze wyzej. Zna ktos sposob?
Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Podkręcanie Karty Graficznej ATI

Post autor: Maćko »

Ati tray tools.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Podkręcanie Karty Graficznej ATI

Post autor: Trance »

No racja.... Przeciez sam uzywałem tego programu w przeszłosci... :D
No nic dzieki za pomoc ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Podkręcanie Karty Graficznej ATI

Post autor: Trance »

No, ale jednak sie pozmieniało :D
Stara wersja ATI Tray Toola mi nie działa, nowa wersja (1.3) działa, ale nie umiem je obsłużyć. Znajduje opcje Hardware i Overclock Settings i wciskam przycisk, ktory ma mi znalezc maksymalne taktowanie dla GPU i pamieci. No wiec znajduje 1500MHz dla rdzenia (!!) i cos koło 1500 MHz dla pamieci. No, ale w zaden sposob nie moge "włączyc" tych ustawień. Nie ma opcji "Zastosuj" czy jakiejkolwiek innej. Mógłby mi ktos wytłumaczyć, co teraz mam wcisnąć?
Dodam, ze w tle mam ciagle włączonego Catalysta, w ktorym sa ustawione jakies tam taktowania i predkosc obrotów wiatraka grafiki.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”