Misja 'Wielka bitwa'

Wszystko co dotyczy grania w pojedynkę

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Qba
Posty: 31
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:43
ID Steam:
Numer GG: 3251663
Lokalizacja: Stołeczne miasto Poznań

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Qba »

Zauwazyliscie ze po misji Wielka Bitwa zmienily sie diametralnie misje w kampani i ich charakter? Nie bylo juz wiecej misji dodatkowych i jakiegos takiego skladu i ladu. Mam wrazenie ze podczas tworzenia misji Wielka Bitwa zmienil sie Missionmaker i konczac ta misje zepsuł ja. Ostatnie misje tez do rewelacyjnych nie naleza niestety... Przynajmniej mam takie subiektywne wrazenie. W przedostatniej misji wyzwalacz mi sie nie wlaczyl wiec go olalem i pomaszerowalem do najblizszego punktu zaznaczonego na mapie i mi sie misja skonczyla bez wypelnienia reszty zadan... Nie wiem czy takie bylo zamierzenie czy blad w zakonczeniu misji (brak zalerznosci poszczegolnych zadan od zakonczenia misji?). W ostatniej misji tez to dziwnie wygladalo. W pewnym momencie zaczolem przelaczac jednostki, rzecywiscie bylo ich sporo i na dobra sprawe ta misja miala swoj potencjal, jednak gdzie nie dotarlem po przelaczeniu to bylo juz po wrogich jednostkach, chyba tylko przy pierwszym przelaczeniu na pilota heli udalo mi sie spalic pare czolgow. Mam wrazenie ze zostal zmarnowany potencjal tej misji, mogli wykozystac metode "misji pomocniczych" albo zsynchronizowac jakos to przelaczanie sie miedzy jednostkami a atakiem pozostalych jednostek na mapie.

Nie przeklinamy tu. (Keilholz)
'I believe there is something out there watching us. Unfortunately, it's the government'.
Woody Allen


Obrazek
Awatar użytkownika
Jaromaz
Posty: 92
Rejestracja: 23 marca 2007, 12:26
ID Steam:

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Jaromaz »

Przeszedłem za pierwszym razem tę misję wczoraj bez problemów technicznych (na wersji 1.05) - 8 Hellfire na T72 - lądowanie, dozbrojenie, 8 Hellfire na atak - ostatnia shilka uszkodziła mi poważnie śmigłowiec i musiałem się katapultować - piechotą 2km i zadanie wykonane :)

Pozdrawiam
Jarek
Obrazek
cardil
Posty: 1
Rejestracja: 28 marca 2007, 01:21
ID Steam:

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: cardil »

Przeszedłem ta misję za pierwszym razem. To znaczy wczytywałem ileś razy ale w jednym ciągu ze tak powiem. Też miałem problem. Po zniszczeniu absolutnie wszystkich czołgów przy użyciu jedynie tego co miałem na pokładzie (nie wiedziałem że można się dozbroić). Latałem czekałem w punkcie bazy wroga i nic sie nie działo. Wysiadłem z Cobry. Podniosłem PK i pobiegałem sobie po tej polnej bazie. Rzuciłem granat dla zabawy. Zranił mnie. Pobiegłem do namiotu się uleczyć a tam stał sobie Rusek i nic nie robił!!! Dopiero jak mnie zobaczył to zaczął strzelać(cała baza wybita).
Zabił mnie. Wczytałem, zabiłem go ale teraz już wiedziałem że mogą się jeszcze gdzieś ukrywać. Co dziwnego po minucie zastrzeliłem jeszcze 2 czołgistów i misja poszła dalej. Miałem wylądować w swojej bazie na debriffing. Wydaje mi się że misja wam się nie kończy bo na mapie zostały jeszcze niedobitki a nie chcą oni się ruszać bo nie ma naokoło żadnych celów dla nich. Same pojazdy pancerne i śmigłowce.

Tak wiec misja kończy się tylko trzeba zabić wszytkich. Przeszukajcie miejsca wraków i bazy!!

Tak czy inaczej to ta gra nie była chyba testowana przez beta testerów.
Awatar użytkownika
Qba
Posty: 31
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:43
ID Steam:
Numer GG: 3251663
Lokalizacja: Stołeczne miasto Poznań

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Qba »

Cardil nowy Patch 1.05 naprawil blad z nieistniejaca jednostka i inne bledy rowniez.
'I believe there is something out there watching us. Unfortunately, it's the government'.
Woody Allen


Obrazek
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Firefly »

Niestety przeszedlem ta kampanie. Wiem juz czemu tyle czasu mi sie nie chcialo. To najgorsza kampania wydana przez BIS, a nawet gorsza od Codemasters'owego Red Hammer. Historia jest zwyczajnie kiepska i potwornie nudna. Misje nie da sie inaczej powiedziec niz glupie, bo jak uzasadnic sens by 1 zolnierz powstrzymal pluton czolgow np. w misji Dolores? Wiekszosc misji jest bez planu i typowe Rambo. Wykonanie tragiczne. Musze powiedziec, ze wciaz nie wiem po co wydali ta kampanie, chyba tylko po to, by zapchac czyms tryb single. Tyle, ze wtedy, to moim zdaniem, lepszym pomyslem byloby zrobienie pojedynczych misji ale sensownie i z glowa niz wydawanie takiej kampanii-gniota.
Retired. Unavailable until further notice.
XiaN
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 16:35
ID Steam:
Numer GG: 3089227
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: XiaN »

Co prawda kampanie ukończyłem już jakiś czas temu .. To faktycznie brak jej klimatu .. Nadomiar złego pełno w niej bugów itp np .. Z tego co pamiętam to miałem problem z misją na lotnisku .. po tym jak wszystkich wybiłem wsiadałem z drużyną do strykera kierowanego przez AI. Ekran przenosił się do miejsca przeznaczenia a tuż koło mnie pokazywał się brdm z TOWem. Efektu chyba nie muszę przedstawiać .. Mimo Wczytania to Samo .. Efekt był taki ze na początku misji zostawiłem ekipę a sam zakosiłem rpga i pojechałem landem w następne miejsce przeznaczenia i go zniszczyłem ...
ObrazekObrazek
Desperat
Posty: 93
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:15
ID Steam:
Numer GG: 5997674
ID gracza: 0
Lokalizacja: Polska / Kielce

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Desperat »

Grzechem byloby sie z wami nie zgodzic . Wszystkie te bledy zawdzieczamy temu dziadoskiemu silnikowi . Po co mi swietna grafa , duzy teren skoro nie ma rzeczy najwazniejszej fizyki ! Arma nudzi , bo ilez to razy mozna ogladac jak postac znow ginie w taki sam sposob ? Kiedy mialem neta w domu grywalem w americas army , jedna plansza na okraglo . Jednak zawsze rozgrywaka przebigala inaczaj , nie tylko dlatego , ze gralem z zywymi ludzmi , ale takze dzieki fizyce . Kiedy gosc stoi pod sciana , zabijam go , on sie o ta sciane zsuwa . W armie , zas ten gosc mi w ta sciane wchodzi , ta tekstura jak jest martwy . Arma jest dobra , ale to jedynie operation flashpoin . Nic nowego . Mniej pojazdow , gorsze misje i kampania . Mamy rok 2006 , a oni wciaz nie zaimplementowali fizyki . Teraz kazda , nawet gorsza gra ja posiada . Arma nuzy , jak wspomnialem . Samo rozwalanie pojazdow jest dziadoskie , bez braku pojazdow one nie podskakuja po wybuchu , tylko jedynie robia pip i wybuchaja . Z jednej strony zaluje , ze kupilem , z drogiej takze , bo po armie oczekiwalem czegos wiecej . Najbardziej boli mnie chyba to , ze oni robia dodatek . To jest skok na kase . Czasem tak sobie ironicznie mysle ... moze fizyki nie ma , bo cala kase przeznaczyli na grafe ? Jednak jest w jakims sensie fanem ofp . Musze tez przyznac , ze w pewien sposob zrewolucjoniwolali oni gatunek strzelanek . Ale arma nie wnosi nic takie , zeby o niej pamietac , kiedy jej slawa zgasnie .
Użytkownik zbanowany do dnia 14.12.2007

Obrazek
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Matte »

Fizyki nie ma bo pewnie wszystko do VBS2 poszło.
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Rainbow »

VBS2 także zawiera "Super Realistic Motion-Capture Animations". Ciekawe są jednak zdjęcia (link poniżej), które przedstawiają duży okręt marynarki niedostępny obecnie dla ArmA.
(górny monitor)
http://www.vbs2.com/site/images/simtect07_2.jpg
http://www.vbs2.com/site/images/simtect07_1.jpg
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Forrestal »

Najciekawsze jest to ze obok logo BISu widnieje logo Calitrix - firmy dostarczajacej oprogramowanie dla firm zbrojeniowych USA oraz Australii a takze armi tych panstw. Przy takim partnerze BIS nie powinien miec problemu z kasa lub chociazby czescia mocy przerobowej przezuconych na ich software...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Misja 'Wielka bitwa'

Post autor: Trance »

Może taki okręcik dorzucą nam w nadchodzącym dodatku?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Singleplayer”