SKRYPT dla newbe'a

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Sony144
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 19:28
ID Steam:
ID gracza: 0

SKRYPT dla newbe'a

Post autor: Sony144 »

Witam
i zacznę od dosyć banalnego pytania przez które męczę się z tym już z pół godziny.

Mam skrypt:
{_x moveincargo Pojazd;} forEach units group this
ma on kazać całej grupie wsiąść do Pojazd.
Moje pytanie jest takie:
Co mam z nim zrobić ażeby zadziałał?

Nigdy nie byłem dobry w skryptach, nie wiem gdzie je włożyć i jak wykorzystać.
Bardzo bym prosił o odpowiedz która wyczerpie temat, czyli krok po kroku jak dla barana.
Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: SKRYPT dla newbe'a

Post autor: Trance »

Po pierwsze. to co podałeś skryptem będzie tylko w szczególnym przypadku :) -> Raczej nazwałbym to jakąś tam pętlą, która w dodatku nie każe wsiadać żołnierzom do pojazdu, tylko ich tam na siłę, bez pytania wrzuca.

Wracając do użycia:

Masz grupę jednostek. Dowolnej jednostce z tej grupy (najlepiej liderowi, żeby było jasne mniej więcej) wpisz w polu jednostki "Uruchamianie" właśnie to, czyli {_x moveincargo Pojazd} forEach (units (group this));
Oczywiście musisz mieć jeszcze utworzony wcześniej pojazd o nazwie Pojazd.

Takie rozwiązanie spowoduje, że jednostki na samym starcie misji zostaną wrzucone do pojazdu.
Jeśli chcesz osiągnąć to samo, ale po pewnym czasie / po spełnieniu pewnego warunku, to musisz użyć wyzwalacza. W polu Przy Aktywacji wpisujesz {_x moveincargo Pojazd;} forEach units group jednostka; (gdzie jednostka, to nazwa dowolnego żołnierza z zadanej grupy) a w polu Warunek wpisujesz warunek logiczny, który będzie determinował wykonanie się tej pętli.
Obrazek
Sony144
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 19:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: SKRYPT dla newbe'a

Post autor: Sony144 »

Dziękuję, działa.
Mam jeszcze dwa pytanka, które odniosą się bardziej do komend.

1.Czy mógłbym kazać żołnierzowi strzelić komuś w poszczególną część ciała, na przykład w nogę lub głowę?
2.Chcę aby jednostka strzeliła do helikoptera i trafiła go w śmigło lub raniła pilota tak, aby wiertalot zaczął się kręcić względem własnej osi i oczywiście spadł :)
Wiem. Strzał w tylni wirnik. Ale jak powiedzieć to AI?

Ach i takie małe pytanko. Wiem jak zrobić wybuchy i płonące flary w powietrzu. Ale czy jest możliwe wytworzenie czarnego(w spisie efektów nie widziałem) dymu? Na przykład w tym obracającym się helikopterze?

Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: SKRYPT dla newbe'a

Post autor: Marine91 »

Czy istnieje jakiś skrypt, dzięki któremu oddział po komendzie radiowej wsiądzie do pojazdu? Skrypt moveincargo odpada bo chcę aby do niego podbiegli, a nie teleportowali się ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”