HSTV - Sugestie i propozycje

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Vetis
Posty: 30
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:40
ID Steam:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: Vetis »

Witam :)

No EC chętnie się dołączy :)
tylko co gdzie jak i kiedy .... :)
Dajcie propozycje i igrajem :

Pozdrawiam Vetis
:twisted: :twisted: :twisted:
Eh życie Ah !! to Ty....
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: Pit »

Czyli mamy 1stCav, 13BDS, 25DKP, 8BZ i EC.
hmmm 5 klanów... jak to teraz podzielić?

Zadeklarowane koalicje to:
13BDS+25DKP
8BZ najbliżej do EC

Co więc z 1stCav? Resistance...?

Proponuję termin : 5/11 (poniedziałek g.20:30)
Mapa: Berzerk Desert (brak trawy ;) )
Serwer: czekam na propozycje (w zapasie jest Feniks Reborn, ale czasami fika)
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
Mefiu
Posty: 492
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 19:54
ID Steam:
Numer GG: 2369010
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: Mefiu »

Tak wiec nam (13bds) pasuje termin w poniedzialek.
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: Pit »

Jestem po rozmowie z Elejem i Vetisem można zbierać siły na poniedziałek g.20:30. Spróbujemy rozegrać 3klany vs 3klany tak, aby dać szansę na udział 1stCav i BW.
Najlepiej niech klany zmobilizują jak największa liczbę graczy jak nie wypali koncepcja z BW (nie mam odpowiedzi od fifi), to 1stCav uzupełni stronę po której będzie mniej graczy. Jeśli wszyscy sie zgodzicie to możemy dopuścic małą nierównośc składu +/-1 osoba. Przy ilości 18 vs 18 nie zrobi to wielkiej różnicy.

Ponieważ jest to mecz techniczny (bez udziału HSTV), więc naszym celem będzie:
- sprawdzenie pingów i desynków na serwerze
- stabilność serwera podczas gry
- rozeznanie się czy mapa Berzerk Desert będzie dostatecznie widowiskowa na potrzeby HSTV
- sprawdzenie koncepcji współpracy klanów w ramach koalcji

Wszyscy zbieramy się na wspólnym TS'ie:
Nazwa: ArmA PL
IP:82.103.136.77
Port: 8767
Hasło: arma

Zaczniemy mecz na serwerze Feniks (jeśli będzie zgoda na sprawdzenie serwera 1stCav byłoby również dobrze) - inne propozycje serwerów nie padły
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: mant3z »

Niezależnie od tego, co ludzie wypisywali na ogólnym itd. było zacnie. Kiedy to powtarzamy?
Było widać że naszym niemieckim kolegom podobała się inwazja polskich klanów :) wnioskuje po tym co pisali :P

Mała uwaga:
Więcej szacunku Panowie dla ludzi z [DYN] bo fajny serwerek mają, nie wysypał się i pingi niskie.

Pomysł:
Może tak co tydzień w niedziele lub w sobotę byśmy robili takie kilku-godzinne sesyjki :) Weekendowe Wojny Klanów :coffee
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: Pit »

Po wczorajszej próbie:
- serwer Feniks nie daje rady na tylu graczy,
- serwer 1stCav ma za mało slotów,
- serwer [DYN] daje radę,
- mecz umówiony na g.20:30 rozpoczął się na dobre o 22:44. Opóźnieniem było spowodowane kłopotem z serwerem oraz pierwszym takim doświadczeniem współpracy pomiędzy tyloma klanami.
- bałagan i spam na białym czacie przed rozgrywką nie ułatwiał organizacji oraz powodował wrażenie dużego niezdyscyplinowania
- panowie z DYN jako gospodarze pozostali w rozgrywce, zasilając jedną z koalicji, co znacząco wpłyneło na równowagę ilościowa i siłowa w rozgrywce (15vs24),
- brak uzgodnien z panami z DYN powodował nieprzewidziane sytuacje podczas rozgrywki w ramch ich koalicji (używania sprzętu pancernego itd), choć nie było tak źle

Przy takiej liczbie graczy trudno o sprawną organizację czegoś na pokaz, gdzie mamy ścisłe ramy czasowe.
Możliwe, że gdybyśmy próbowali sobie tak grać częściej, to wypracowalibyśmy sprawność i dyscyplinę, która pozwoliłaby pokazać to widzom HSTV.
Niestety, nie w obecnej chwili.

Co do samej gry... pomijając fakt bardzo nierównych sił, gra była bardzo ciekawym doświadczeniem chociażby z punktu widzenia koordynacji sił i komunikacji na poziomie dowódców. Nie wiem jak to wyszło w koalicji 13BDS+25DKP+BW, ale nam udało się to bez zbędnego chaosu. Poza tym gra przy takiej ilości graczy, przypomnę 39 osób w zorganizaowanych klanach, obfitowała w klimatyczne widoki jak desant 10 luda z jednego helikoptera, natarcie wszestkich sił pancernych w jednym rejonie, jednoczesna zmasowana walka powietrzna i pancerna. Niby C&H a trup słał się jak na CTFie. Jednak w moim odczuciu układ flag (zbyt bliskie umiejscowienie od siebie) nie pozwoliło na rozwinięcie ciekawych scenariuszy. Mówię tak, ponieważ koalicja z przewagą liczebną w pewnym momencie zajęła wszystkie flagi i do końca kontrolowała ich utrzymanie z małymi przerwami. Byłoby ciekawiej, gdyby było więcej flag i były bardziej oddalone od siebie.
Jestem ciekawy jakie są wasze wrażenia.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: mant3z »

@Itan
Szczerze, swoje już powiedziałem... nie dyskutuje więcej na ten temat. Było jak było... niech sobie każdy przemyśli.

Desant był piękny, nie wiedziałem do kogo zacząć strzelać :D Baaardzo widowiskowe :dworship

Koniecznie trzeba to powtórzyć, *tfu co ja gadam... to trzeba ciągle powtarzać.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: Trance »

To chiterzy... Byli KR... Cobra czy Devil
O matko... To nie sa żadni cheaterzy, poza tym to sa starzy ludzie i nie sadze zeby gosciom po 40-tce chciało sie cheatowac (co nie 8BZ? :P). Są dobrzy bo codzien po kilka godzin pykaja CTFy wiec sa tak wyrobieni w tym, ze masakra, sa nie do pokonania przez zwykły klan.

A wracajac do tematu, to bardzo lubia berzerki, organizuja dosc czesto wieczory berzerkowe, wiec nie bedzie mysle problemu zeby sie do nich na ten czas wbic i wspolnie pograc, mysle ze sie bardzo uciesza ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
=JACK=
Posty: 76
Rejestracja: 07 lutego 2007, 13:48
ID Steam:
Numer GG: 5129433
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: =JACK= »

Grało się bardzo fajnie i myślę że trzeba będzie Nasze wpólne granie cyklicznie powtarzać.
Serwer "chłopaków" z Dynamite udało mi się "załatwić" w ciągu paru minut więc nie zdążyli się przygotować (założyc hasło). Myślę że nie będzie problemu by zagrać znowu u nich.
Co do ich czitowania .......to się nazywa skill.......nie znam bardziej ciętych na cheterów graczy. Zresztą wystarczy spojrzeć na ich metryczki....57 lat na karku i cały czas na topie....

Prywatny serwer [1stCav] mamy wykupiony do grudnia a później planujemy serwer publiczny na co najmniej 24 sloty więc mam nadzieję że uda nam się oprócz coopowych piątków stworzyć np. międzyklanowe soboty.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: Pit »

Dalszy OT w tym temacie o cheatowania lub nie panów z DYN nie będzie tolerowany - posty o tej tematyce wydzielone tutaj

:twisted:
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: HSTV - Sugestie i propozycje

Post autor: Pit »

Poszukiwany komentator!
Poszukuję osoby z Warszawy do komentowania na żywo meczu ArmA.
Chętnych proszę o kontakt gg lub priv.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”