Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
siukim11
Posty: 8
Rejestracja: 26 lipca 2007, 11:26
ID Steam:

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: siukim11 »

Ok dzieki wam:D
Jeszcze jedno sorki ze nie w tym poscie pewnie bylo to poruszane;/ z kad moge sciagnac Armed Assault macie jakis link?? albo torent bo nei moge znalesc jak narazie;/
Awatar użytkownika
HAVOC
Posty: 105
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 22:43
ID Steam:

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: HAVOC »

Hehe, chyba długo nie zagrzejesz tu miejsca :lol:
Obrazek
Sensitive
Posty: 25
Rejestracja: 12 lipca 2007, 10:51
ID Steam:

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: Sensitive »

Jest pełno torrentów, itp. Chcesz to ściągaj. Ja wiem, że za taką grę jest jednak warto zapłacić.
siukim11
Posty: 8
Rejestracja: 26 lipca 2007, 11:26
ID Steam:

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: siukim11 »

Hehe no chyba dlugo nie;p w sumei to i tak chyba mi nie pojdzie albo bedzie sie cielo jak nieiwme;/
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: Radeon »

Sensitive pisze:Ja wiem, że za taką grę jest jednak warto zapłacić.
Ja bym się sprzeczał :mrgreen:
Obrazek
Sensitive
Posty: 25
Rejestracja: 12 lipca 2007, 10:51
ID Steam:

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: Sensitive »

Ktoś tam kiedyś powiedział, że Ty zawsze na wszystko musisz narzekać. :rant
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: Forrestal »

ArmA to mozna sciagnac ze sklepowej polki.

Jeszcze pare postow w temacie piractwa i dla dyskutujacych posypia sie bany :hapy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: Radeon »

Sensitive pisze:Ktoś tam kiedyś powiedział, że Ty zawsze na wszystko musisz narzekać. :rant
Bo jest na co... :mrgreen:

Forrestal: Panowie, skonczcie z osobistymi wycieczkami i OT!
Obrazek
Awatar użytkownika
Guba
Posty: 9
Rejestracja: 30 lipca 2007, 22:52
ID Steam:
Numer GG: 25257366
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: Guba »

O, widzę temat na czasie, właśnie czeka mnie wymiana grafiki. Jak dotąd śmigam (dobry żart...) na Radeonie X1600 Pro 512 MB firmy ASUS. Arma chodzi nie najgorzej, wprawdzie na średnich detalach i głownie dzięki 2GB ramu :) W każdym razie: wydaje mi się, że znalazłem ciekawą ofertę. Czy ktoś ma jakieś zdanie co do tej karty graficznej? Bo wydaje mi się, że niezły wybór i jednak GeForce jest lepszy od Radeonów, zwłaszcza nowa seria 8. A oto to cacko:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... 00&katid=5
PC :: ASUS M3N78, AMD Phenom II X3 720 BE OC 3,0GHz, 6GB DDR2 GEIL, Gigabyte Radeon 6850 1GB OC, Chieftec 500W, Win7 Pro x64 SP1 MSDN
Notebook :: ASUS K70ID 17,3" Core2Duo 2,2GHz, 4GB DDR3 Patriot, GF GT320M 1GB, Win7 Pro x64 SP1 MSDN
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: Radeon »

Ooo nie nie nie... Te pomyłki nVidii sobie daruj, tak samo jak artakcje turystyczne od ATi w postaci 2600XT. Niby sobie ludzie chwalą te 8600GT, bo radzą sobie dobrze w nowych grach, a w starych padają. Tak samo np. mówią iż GF7900GS w nowych robi się gorszy, ale w starych jest lepszy. Jak chcesz zmieniać karte to X1950Pro od Power Color, ale IMO karte masz dość dobrą, tak więc jak możesz sobie dobrze grać na normal detalach (uwierz mi, że normal -> a high w moim odczuciu dużo się nie różni, jak chesz to pokaże Ci detale u mnie, IMO wyżej nie ma sensu, bo nie widać różnic na, które chciałoby się zwracać uwagę) to raczej sobie daruj. Zbieraj pieniądze na listopad, kiedy to jest zapowiadana premiera nowych kart z serii 9xxx... Pierwszy ma być GeForce 9800GTX, dwa razy wydajniejszy od 8800GTX (no tak nVidia twierdzi), przedewszystkim będzie miał mniejszy chip, tak więc i mniej prądu pobierze i wydzieli mniej ciepła, a i za sprawą tego da się dobrze podkręcić. Ma kosztować gdzieś 400-500 USD, tak więc w przeliczeniu kursu średniego dolara, My powinniśmy zapłacić w Polsce za tą kartę ile dziś płacimy za GeForce'a 8800GTS 640MB, czyli gdzieś 1500 zł. W porównaniu z 8800GTX za prawie 2k PLN to jest bardzo łakomy kąsek, a raczej będzie. Tak więc, warto czekać, bo zapowiada się ciekawie. Ja bym na Twoim miejscu został przy tym co mam i zbierał
Obrazek
Sensitive
Posty: 25
Rejestracja: 12 lipca 2007, 10:51
ID Steam:

Re: Wymiana karty graficznej - kilka bardzo ważnych pytań.

Post autor: Sensitive »

Czy ktoś kto posiada jakiegoś Radka(najlepiej X1950Pro) mógłby się wypowiedzieć jak wyglada sprawa sterowników?
Słyszałem, że NV przestała optymalizować pod względem wydajności sterownki dla kart z serii 7. Czy ATI w dalszym ciągu wydaje sterowniki które poprawiają wydajność swoich kart? Drugą dyskusyjną sprawą jest optymalizacja cieni na catalystach. W niktórych grach są one niepoprawnie generowane lub obniżają wydajność karty z winy sterownika. Bardzo proszę o wypowiedz w tej sprawie bo swoją opinie opieram na przeczytanym kilka miesięcy artykule.

Zastanawiam się właśnie nad wyborem pomiędzy 7900GS a X1950 Pro. Nie wymieniam często karty graficznej dlatego chciałbym aby był to wybór równie przyszłościowy(chociaż w obliczu DX10 trudno o tym mówić). Zatem zauważyłem, że X1950 Pro bedzię lepiej sobie radził w nowszych i nadchodzących grach, z uwagi na coraz bardziej zaawansowany system cieniowania. Np. wydajnośc Radeona w grze Splinter Cell Double Agent opartym na silniku UT3 deklasuje swojego konkurenta 7900GS.
Inną ciekawą sprawą jest wspomiana kwestia ilości jednostek przetwarzajacych Pixel Shader okazuje, że Radeon znacznie lepiej sprawdza się w otoczeniu roślinnym i miejscu gdzie mamy duży pole widzenia. Ciekawy jest tu przykład z grą Rainbow Six: Vegas, w którym to wydajność kart zmienia się diametralnie po zmianie misji. W otoczeniu zamkniętym GF 7900GS sprawdza się trochę lepiej, zaś w misji w której obserwujemy lot helikoptera nad miastem X1950Pro jest niemależe dwukrotnie szybszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”