Czyżby nowa składnia?

Edytor Arma3 - dyskusje i zapytania o tworzeniu misji, skryptów oraz programowaniu.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Czyżby nowa składnia?

Post autor: FOX-PL* »

Ostatnimi czasy miałem okazję znów pogrzebać w słynnej misji dominacji i natrafiłem na problem. Początkowo uważałem że sypanie błędu leży tylko przy tym skrypcie lecz okazało się iż forma składni ogólnie w wielu podstawowych skryptach domina jest walnięta dla przykładu podaje coś co dotychczas chodzi bez zarzutu a po ostatnich aktualizacjach Bohemii wszystko poszło z dymem.

///
_vehicle = _this select 0;

_vehicle addEventHandler ["GetIn",
{
private ["_veh", "_pos", "_unit", "_namesArray"];
_veh = _this select 0;
_pos = _this select 1;
_unit = _this select 2;
_namesArray = [
"XXXXXXXXXXXXXXX",
"XXXXXXXXXXXXXXX",
];
if !((getPlayerUID _unit) in _namesArray) then
{
_unit action ["GetOut", vehicle _unit];
};
}];
///

Błąd jaki wyrzuca to Nieokreślona zmienna w wyrażeniu: _vehicle linia 3. W czym rzecz jeżeli wiele skryptów w domino i nie tylko w tej znanej misji nagle siada. Czyżby nastąpiła zmiana zapisu składni co spowoduje uwalenie się po pachy przy przerabianiu wszystkich problemów czy znowu Bohemia walnęła się przy ostatniej aktualizacji?
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czyżby nowa składnia?

Post autor: FOX-PL* »

Dodam że sytuacja testowania skryptów na serwerach pod win i linuchem jest tak że, w przypadku jednego i drugiego systemu wywala komunikat o błędzie, lecz skrypt działa poprawnie.
Nie mam zielonego pojęcia co niby Bohemia chciała uzyskać w ten sposób czyżby nową formę zapisu skryptów bo dotychczasowa rypała płynność obliczeniową serwerów? Może ktoś ma sensowną odpowiedz co jest do dupy i jak temu zaradzić. W końcu wiele skryptów tworzymy z określeniem jakiś zmiennych.
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Czyżby nowa składnia?

Post autor: vynaratorski »

A co odpala ten skrypt? Nie wiem czy _vehicle nie powinno być private. Ostatnie patche spowodowały sypanie błędów W debugu, na forum bis czytałem, że błędy były zawsze tylko debug ich nie wyświetlał, a teraz ponoć to poprawili. Sypie się domi, tpwcas, MCC, GBL AIM i wiele innych, ale mimo wszystko działają. Dafuq BIS?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja - tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”