Problem z GF 8800GTS?

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Equi
Posty: 155
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 10:45
ID Steam:
Numer GG: 3753274
ID gracza: 0

Problem z GF 8800GTS?

Post autor: Equi »

Słyszałem z niektórych zródeł, że na linii ArmA i ta grafika występują jakieś problemy. Konkretnie mam na myśli zaskakująco niską ilość fps. Jest to karta którą zamierzam kupić, a robie to właśnie w celu odpalenia Army, więc nie chce sie rozczarować. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: PoitleK »

podstawowa rada - jesli rzeczywiscie kupujesz tylko pod arma to kupuj taka, ktora jest natywnie nastawiona na dx9 a nie 10... no bo po co ci "sprzetowa obsluga dx10" skoro ta twoja jedyna gra chodzi na dziewiatce... szkoda kasy :-)
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: Forrestal »

PoitleK pisze: podstawowa rada - jesli rzeczywiscie kupujesz tylko pod arma to kupuj taka, ktora jest natywnie nastawiona na dx9 a nie 10... no bo po co ci "sprzetowa obsluga dx10" skoro ta twoja jedyna gra chodzi na dziewiatce... szkoda kasy :-)


GF8800 jest sporo wydajniejszy od najmocniejszych kart pod DX9, takze w DX9 bo jak to pod DX10 bedzie wygladac to narazie nic nie wiadomo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
shelton
Posty: 179
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:47
ID Steam: sheltonpol
Numer GG: 1986662
ID gracza: 1
Lokalizacja: Watford
Kontakt:

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: shelton »

Ostrożnie!

Cebulus ma 8800GTX (chyba) i po patchu 1.05 ArmA pozbyła się tekstur (i nie jest to odosobniony przypadek, tak ściemnia przynajmniej).

W związku z tym wrócił do patcha 1.04 i na razie gra solo, bo z resztą timu jest, że tak powiem 'niekompatybilny' (ale to akurat nie nowość i nie chodzi tylko o ArmA :twisted: ).

W związku z tym, jeśli faktycznie myślisz o zakupie 8800 jako karty przyszłościowej, weź pod uwagę, że na linii ArmA Multiplayer będzie to karta przyszłościowa nie tylko w przenośni, ale i dosłownie.

Halo, jesteś tam cebik? Kurna, podziel się swymi niechlubnymi doświadczeniami, ludzie żądni wiedzy są... ;)
Awatar użytkownika
-=HuNTeR=-
Posty: 431
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 11:50
ID Steam:
Numer GG: 7474995
Kontakt:

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: -=HuNTeR=- »

Zmienić maszynę z średniowiecznego złomu na wózek przyszłości i grać tylko w armę? No, ja bym nie grał tylko w tę jedną grę ;) Po za tym różnica cen najlepszej dx9 a dx10 jest śmieszna, więc nie wiem czy jest sens kupować na dx9. Tak BTW wie ktoś kiedy wyjdzie Radek pod dx10? Jakieś parametry? Cena?
Cebulus
Posty: 10
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 10:45
ID Steam:

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: Cebulus »

Kurcze, boje sie tu pisać :twisted:

To co powiedział ziomal Shelton jest prawdą, chodź nie wszystko. Prawdą jest, że jestem posiadaczem 8800GTX. Prawdą jest także, że gram solo :twisted: , co do kompatybilności tu sie troszkę różnimy w zeznaniach (ale koleś zawsze troszkę mijał sie z prawdą). Wracając do tematu (zanim zniknie mój post) powiem, że karta którą posiadam naprawde jest masakryczna, praktycznie nie ma obecnie gry, której nie pociągnie ten smok na highendowych ustawieniach zapewniając przy tym komfortową grę (jeżeli zaskoczy). Problemem jest ArmA: w wersji 1.02-1.04 wszystko high, very high, 1500m, post full ... gra śmiga jak marzenie i to bez znaczenia czy gramy na viście czy xp. Po 1.05 nie gramy :D ..... nadzieją jest rynek hamerykański i następny patch. Ale kartę polecam - warta swojej ceny (dobra zasiłka konieczna).

(Bykom Stop!. Poza tym nie ma się czego obawiać :) Klamacz.)
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: PoitleK »

Forrestal pisze: GF8800 jest sporo wydajniejszy od najmocniejszych kart pod DX9, takze w DX9


Ale jesli popatrzec na to historycznie, to tak bylo od zawsze, w szczegolnosci z kartami nvidii... Tylko ze z kolejnymi wersjami sterownikow przychodzily juz tylko optymalizacje pod dedykowana wersje dx... I tu wydaje mi sie ze zawsze pozostanie to ryzyko zachowania sie tworcow za rok "a przekombinujemy cośtamcośtam... nowe tytuły przyspieszą o 0,00001% a kilka starszych przestanie dzialac poprawnie... ale kto gra w gry sprzed dwoch lat"... Nie twierdze ze jest to regula, ale byly takie przypadki...
A jesli rzeczywiscie kupuje tylko pod arme (w co nie do konca wierze) to ma szanse "odciac sie" od tego poscigu :-)
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
Garbol
Posty: 243
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 01:14
ID Steam:
Numer GG: 1299924
ID gracza: 0

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: Garbol »

Ja bym na twoim miejscu poczekał na 8600. Do tego czasu powinniśmy już grać na Armie 1.1 albo 1.06 i problemy z kartami z serii 8 powinny, podkreślam tu POWINNY zniknąć :)
Obrazek
W wojsku służyłem od 06.08.2008 do 27.04.2009 - Siły Powietrzne Operator radarów NUR-31, NUR-31MK, NUR-41, Nur-12.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: Forrestal »

Pit gra na 8800GTX i problemow nie odnotowuje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: Pit »

Forrestal pisze: Pit gra na 8800GTX i problemow nie odnotowuje.


Potwierdzam mam 8800GTX na fabrycznych sterownikach z cd i zero problemów (odstukać) - gram na wersji 1.05.

Są jednak miejsca na mapie Berzerk - Airfield , gdzie na wszystkich ustawieniach na max. ilośc fps potrafi spaść do 15, dla większego komfortu w muliplayer zrezygnowałem z wysokiego antyaliasingu. Przy takiej grafie problem to szybkość innych części komputera, by za nią nadążały - w moim przypadku był to HDD.

Jeśli ktoś ma kasę, to z czystym sumieniem polecam.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
Equi
Posty: 155
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 10:45
ID Steam:
Numer GG: 3753274
ID gracza: 0

Re: Problem z GF 8800GTS?

Post autor: Equi »

Wiec posłucham się sugestii Pita i kupie 8800 tyle że GTS. Mam nadzieję, że akurat mój egzemplarz nie sprawi mi problemów z wyżej wymienionych postów ;) Konkretnie planuje załatwić tą kartę ( dodatkowo podkręconą fabrycznie)

LINK
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”