Problem po patchowaniu

Problemy i porady nt aktualizacji gry (patch'owanie)

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
bungo
Posty: 5
Rejestracja: 04 sierpnia 2010, 18:34
ID Steam:
ID gracza: 0

Problem po patchowaniu

Post autor: bungo »

Witam.

Przekopałem się już przez tony tematów i porad na ten temat, wszystko co było możliwe przetestowałem i nic... A konkretnie chodzi o:

Kod: Zaznacz cały

Error compiling pixel shader PSSpecularAlpha:0
Zaczęło się to pojawiać zaraz po pierwszej próbie odpalenia gry po patchu 1.07. Przedtem bez problemu grałem jakieś 2 dni na 1.02, ale teraz chciałem wypróbowac multi i du~a blada... Nie da rady.

Sprzęt jaki psiadam to:
Core 2 Duo T5250(2 x 1,5Ghz)
2Gb RAMu
Ati HD2600
Windows 7 32bit

Ściągałem różne wersje patchy z różnych źródeł, próbowałem instalować po kolei każdy, ale też i np od razu z 1 do 1.07, bądz z 1 do 1.05 i potem z 1.05 do 1.07, reinstalacje, czyszczenie rejestru i dalej nic... Aktualizacja directx i sterów do grafiki też nie pomogła.

Żadnych cracków, dodatków, pierdół i modyfikacji nie tykałem.

Da radę coś zrobić, czy wystawiać grę na allegro?
bungo
Posty: 5
Rejestracja: 04 sierpnia 2010, 18:34
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Problem po patchowaniu

Post autor: bungo »

Na prawdę nikt nie ma pomysłu? Jeśli nie znajdę rozwiązania wrzucam tę grę na allegro i niech kto inny się męczy, bo ja już nie mam na to sił :(
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Problem po patchowaniu

Post autor: kondor »

Odśwież (zupdate'uj) swojego directX oraz sterowniki do karty graficznej. Jeśli to nie zadziała, to tu jest lista wątków na oficjalnym forum, gdzie poruszano ten sam problem: http://forums.bistudio.com/search.php?searchid=1133403
bungo
Posty: 5
Rejestracja: 04 sierpnia 2010, 18:34
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Problem po patchowaniu

Post autor: bungo »

Dziękuję Ci, na pewno zerknę.

A directx i aktualizowałem i i nstalowałem wprost z płyty i to samo. Stery też aktualizowane i to samo...
Nachodzi mnie pewna myśl, czy arma obsługuje mobilne karty graficzne w nowszych wersjach patchy? Może to głupie pytanie, ale tyle rzeczy już próbowałem że złapię się każdej mozliwości, bo gra leży i się kurzy, aż mi się smutno robi :roll:
Sorry - no matches. Please try some different terms.
:violent
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Problem po patchowaniu

Post autor: kondor »

To wpisz w wyszukiwarce forum BISu słowo PSSpecularAlpha może coś znajdziesz użytecznego.
Upewnij się, że Twoja karta obsługuje Shader Model 3
bungo
Posty: 5
Rejestracja: 04 sierpnia 2010, 18:34
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Problem po patchowaniu

Post autor: bungo »

Obsługuje i 4.0, ale zauwazyłem kolejną rzecz. Otworzyłem patche w trybie zgodności z XP i przy istalacji wywalało pełno błęów plików(bez trybu zgodności się to nie działo), wyczytałem gdzieś że może to być przez dysk ATA, jednak to bym wykluczył, bo w lapku siedzi SATA, także już nie mam pojęcia co dalej robić.
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Problem po patchowaniu

Post autor: Rafael3D »

mimo iż to Radek (sam posiadam 4890) to spróbuj ściągnąć i zainstalować PhysX_9.10.0129_SystemSoftware.exe
(copy-paste w google, znajdziesz sporo tego).
U mnie pomogło, co prawda nie przy ArmiE, ale.. Twój problem jest na tyle nietypowy iż powinieneś spróbować nietypowych rozwiązań.
Napisz czy coś się zmieniło.
bungo
Posty: 5
Rejestracja: 04 sierpnia 2010, 18:34
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Problem po patchowaniu

Post autor: bungo »

Ok, znajdę trochę czasu i chęci, to spróbuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualizacja gry”