Edytor 3D

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Edytor 3D

Post autor: Marine91 »

Ostatnio bawiłem się trochę ukrytym edytorem 3D (alt+e). Czy jest jakaś możliwość, żeby wstawić w nim gracza lub wczytać misję robioną w zwykłym edytorze? Chciałbym w nim zbudować tylko bazę a resztę dokończyć już w zwykłym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Edytor 3D

Post autor: Artek3333 »

Kiedyś się tym bawiłem i o ile pamiętam to zapis z tego 3D edytora, jest w formacie pliku sqf. Skopiowałem tą część z sqf do pliku standardowego mission SQM i odpaliłem przez zwykły edytor i to co stworzyłem w 3D miałem normalnie w standardowym edytorze. Był tylko jeden mankament. Mianowicie, część linii zapisu w tym sqf trzeba było usunąć i jak potem nastawiałem pełno obiektów, to po prostu łatwo się pogubić, którą linię usunąć, a którą zostawić. :coffee
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Edytor 3D

Post autor: Marine91 »

Problem w tym, że nie mogę zapisać misji w edytorze 3D ponieważ pojawia mi się komunikat "nie wstawiono grywalnej jednostki". Grywalnych jednostek niestety nie da się wstawić. Przy próbie wczytania misji ze zwykłego edytora nic nie znajduje... Edytor 3D ma inny folder do zapisu misji? :coffee

PS. A nie znasz może jakiegoś addona, dzięki któremu mógłbym sobie zbudować bazę w widoku 3D? Bo z resztą nie będzie problemu tylko ta baza mnie przeraża... Próbowałem Real Time Editor jednak on zapisuje misję w innym formacie i nie mam pojęcia co z tym zrobić (pytałem wcześniej o to ale nikt nie odpowiedział - widocznie się nie da).
Obrazek
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Edytor 3D

Post autor: Matte »

Da się. Stawiając ludzia musisz wybrać bodajże z pola SI opcję "gracz".
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 125
Rejestracja: 31 października 2009, 21:45
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Edytor 3D

Post autor: Mumin »

A to czasami jakichś grup nie trzeba stawiać aby odpalić podgląd w 3d??
Jak pomogłem daj Pozytywa :)

Dziękuje :)
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Edytor 3D

Post autor: Artek3333 »

Marine91 pisze:Problem w tym, że nie mogę zapisać misji w edytorze 3D ponieważ pojawia mi się komunikat "nie wstawiono grywalnej jednostki". Grywalnych jednostek niestety nie da się wstawić. Przy próbie wczytania misji ze zwykłego edytora nic nie znajduje... Edytor 3D ma inny folder do zapisu misji? :coffee

PS. A nie znasz może jakiegoś addona, dzięki któremu mógłbym sobie zbudować bazę w widoku 3D? Bo z resztą nie będzie problemu tylko ta baza mnie przeraża... Próbowałem Real Time Editor jednak on zapisuje misję w innym formacie i nie mam pojęcia co z tym zrobić (pytałem wcześniej o to ale nikt nie odpowiedział - widocznie się nie da).
Najpierw w edytorze 3D daj na 2D i ustaw Center(F10) wybierz np. zachód, następnie wstawiasz Group(f2) i Unit(F1) wybierasz gracza i potem tylko obiekty i zapisujesz normalnie podając nazwę. Tylko pamiętaj, że ponowne odpalenie to tylko w edytorze 3D, w normalnym tego nie odpalisz. Trzeba to sobie przerobić jak pisałem wcześniej. ;)
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Edytor 3D

Post autor: Marine91 »

Artek3333 pisze:Najpierw w edytorze 3D daj na 2D i ustaw Center(F10) wybierz np. zachód, następnie wstawiasz Group(f2) i Unit(F1) wybierasz gracza i potem tylko obiekty i zapisujesz normalnie podając nazwę. Tylko pamiętaj, że ponowne odpalenie to tylko w edytorze 3D, w normalnym tego nie odpalisz. Trzeba to sobie przerobić jak pisałem wcześniej. ;)
Robię tak jak mówisz i niestety nie mogę rozwinąć paska w którym wybiera się jednostki (jest pusty). Oto screen:
http://img708.imageshack.us/img708/4948/mojev.jpg
Co jest nie tak?

EDIT: Już wiem co było źle... Przeoczyłem i nie wstawiłem grupy o której pisałeś. Już jest OK. Wielkie dzięki :dworship
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”