Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
barth89
Posty: 74
Rejestracja: 05 lipca 2009, 22:00
ID Steam:
Numer GG: 5828812
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: barth89 »

Tytuł tematu dosyć dziwny, ale już spieszę z odpowiedzią o co chodzi :)

Otóż ArmA II zamówiłem w preorderze i grałem od samego początku. Grałem już kiedyś w ArmA, więc wiedziałem czego się spodziewać i odpowiadał mi ten typ rozgrywki. Jednak wkurzony (zaraz powiem z jakiego powodu) ArmA II po prostu sprzedałem. Teraz zaczynam zastanawiać się, czy nie był to błąd, bo kusi mnie, żeby znowu grę kupić (pieniądze to przecież wielkie nie są, a na interesie stracę raptem 15 zł).

Teraz powiem jak to się stało, że grę sprzedałem. Otóż kilka tygodni przed kupnem ArmA II wymieniłem procesor (na Phenoma II X2 550), z myślą m.in. o ArmA II.
Kiedy grę pierwszy raz odpaliłem i włączyłem misje szkoleniowe, byłem szczęśliwy, że na średnich detalach gra działa płynnie i klatki nie schodzą poniżej 35.
Schody zaczęły kiedy zacząłem grać w kampanię. 20 PFS, kiepskie możliwości dobrego celowania i w końcu problem z przejściem jednej misji spowodowały, że "obraziłem" się na ArmA II i ją sprzedałem.

Teraz kusi mnie, żeby do gry wrócić, ale zastanawiam się, czy się znów nie zawiodę... Co o tym myślicie? :P
Phenom II X2 550 @ 3.5 & Zalman 9700NT <> Radeon 4850 512MB DDR3 @ 700/1100 & Auras Fridge <> 4 GB DDR2 800MHz GeIL Ultra + PDP Patriot <> AsRock A780GXH 128M <> SB X-Fi Xtreme Audio <> Pentagram Silent Force 460W <> Windows 7 64-bit
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: SaS TrooP »

Wracaj, bo OFPDR najpewniej zawiedzie! :P

A pozatym jak można się obrazić za jedną misję? ja żeby napisać cyrklem coś brzydkiego na płytce z Vietconga i ją wywalić do śmieci wypowiadając w tym czasie ok paręset brzydkich wyrazów potrzebowałem 2 dni i paru misji :D
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: Matte »

bravo.pl
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: SaS TrooP »

Gdybyś kupił sobie grę reklamowaną jako Ultimate Nam Experience za dość ładną kasę, włączył poziom Vietnam i odkryłbyś, że VC trafia cię z 200 metrów jedną kulką w głowę w biegu, połowa animacji nie istnieje i żaden z twoich palantów nie może zginąć?
Awatar użytkownika
barth89
Posty: 74
Rejestracja: 05 lipca 2009, 22:00
ID Steam:
Numer GG: 5828812
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: barth89 »

SaS TrooP pisze:Wracaj, bo OFPDR najpewniej zawiedzie! :P

A pozatym jak można się obrazić za jedną misję? ja żeby napisać cyrklem coś brzydkiego na płytce z Vietconga i ją wywalić do śmieci wypowiadając w tym czasie ok paręset brzydkich wyrazów potrzebowałem 2 dni i paru misji :D
To nawet nie chodziło o tę misję ;) Głównie chodziło mi o to, że w kampanii gra działa jak działa :P

Zresztą zastanawia mnie jedna rzecz - czy jak ludzie mówią, że gra działa im spokojnie na sprzęcie sprzed roku/półtora i mają 40 FPS to mówią to o kampanii, czy o jakimś innym elemencie rozgrywki? ;>
Phenom II X2 550 @ 3.5 & Zalman 9700NT <> Radeon 4850 512MB DDR3 @ 700/1100 & Auras Fridge <> 4 GB DDR2 800MHz GeIL Ultra + PDP Patriot <> AsRock A780GXH 128M <> SB X-Fi Xtreme Audio <> Pentagram Silent Force 460W <> Windows 7 64-bit
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: SaS TrooP »

O Edytorze :mrgreen:

Kampania jest zalana skryptami, stąd te lagi. Kampania laguje mi nawet, a mam nówkę komputer, nie ma sensu się przejmować.
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: PROCIK »

barth89 pisze:Zresztą zastanawia mnie jedna rzecz - czy jak ludzie mówią, że gra działa im spokojnie na sprzęcie sprzed roku/półtora i mają 40 FPS to mówią to o kampanii, czy o jakimś innym elemencie rozgrywki? ;>
Tak, Jak SaS Troop zauważył, chyba w edytorze world=empty. Ja kampanii nawet nie włączyłem :) Przyczyna dla czego ona jest tak wymagająca może być taka że ona nie działa jak misje dla pojedynczego gracza ale jak dla wielu w kooperacji. Przy uruchomieniu pewnie jest tworzony server do którego teoretycznie mogą koledzy się dołączać. Każdy kto próbował robić misje w multi player rozumie co niesie za sobą taka konstrukcja misji. Po prostu mnóstwo skomplikowanych skryptów.
Awatar użytkownika
barth89
Posty: 74
Rejestracja: 05 lipca 2009, 22:00
ID Steam:
Numer GG: 5828812
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: barth89 »

PROCIK pisze:Tak, Jak SaS Troop zauważył, chyba w edytorze world=empty. Ja kampanii nawet nie włączyłem :) Przyczyna dla czego ona jest tak wymagająca może być taka że ona nie działa jak misje dla pojedynczego gracza ale jak dla wielu w kooperacji. Przy uruchomieniu pewnie jest tworzony server do którego teoretycznie mogą koledzy się dołączać. Każdy kto próbował robić misje w multi player rozumie co niesie za sobą taka konstrukcja misji. Po prostu mnóstwo skomplikowanych skryptów.
No dobra, więc jaki jest element rozgrywki, który nie jest tak wymagający, a o którym wszyscy mówią i w niego grają, bo nie jest tak obciążający dla sprzętu jak kampania?
Pojedyncze misje, multi?
Phenom II X2 550 @ 3.5 & Zalman 9700NT <> Radeon 4850 512MB DDR3 @ 700/1100 & Auras Fridge <> 4 GB DDR2 800MHz GeIL Ultra + PDP Patriot <> AsRock A780GXH 128M <> SB X-Fi Xtreme Audio <> Pentagram Silent Force 460W <> Windows 7 64-bit
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: Trance »

Ogólnie tryb multiplayer, ale i od tego czaasem są wyjątki
Obrazek
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: kondor »

To jest całkowicie niezależne od typu rozgrywki tylko kunsztu (lub jego braku) missionmakera.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pozbyłem się świadomie, a jednak tęsknię :P

Post autor: SaS TrooP »

Czy ja wiem?
Generalnie ja narzekam na kampanię. W multi mam 16-22 FPSy.




Na serwerze berzerka...



na 100 osób...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”