Zbyt masochistyczna AI :( czy jest jakiś mod na nią ??

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
mrWHO
Posty: 4
Rejestracja: 03 października 2009, 15:55
ID Steam:
ID gracza: 0

Zbyt masochistyczna AI :( czy jest jakiś mod na nią ??

Post autor: mrWHO »

Witam, mam problem z AI - jest zbyt dobra w strzelaniu i wykrywaniu mnie, gram na poziomie trudności kadet i to co wyprawia AI to przegięcie do potęgi N-tej - nawet Jezus ze snajperką by tak nie wymiatał jak oni ze zwykłym kałachem w trybie auto.

Czy są jakieś mody które urealniają AI? Starusieńkie Operation Flashpoint miał superową AI (nie super celną, ale i nie ślepą - no i jeszcze można się było jako tako do niej skradać), a tutaj w Arma i Arma 2 to jakiś tragiczny regres :(


Dodatkowo czasem jak przesiadam AI miejscami w pojeździe to AI albo nie strzela gdy jej każę, albo nie jedzie gdzie jej każę.

AI operujące wieżyczką robi sobie samowolkę i rzadko kiedy celuje w to co mu nakażę (gdy jestem dowódcą), a gdy jadę jako dowódca na otwartym włazie to te debile też mają otwarte włazy co sprawia, że strzelec nie może poruszać wieżyczką przez co nie mogę sobie robić tego co lubiałem w OPF1 - stanąć sobie na jakiejś górce, otworzyć właz, posłać resztę czołgów do walki a samemu z doskonałą widocznością walić z daleka działem głównym. Znowu regres w porównaniu z OPF1.

Komedy dowódcy (lewo/prawo/naprzód) też są wykonywane jakby za kierownicą siedział osioł z wodogłowiem (byle krzaczek często sprawia, ze AI głupieje zamiast zaufać mi i go rozjechać).
Cała frajda z moje ulubionej specjalizacji w OPF (dowódca pojazdu naziemnego) uleciała w pizdu :(

BTW czy w kampanii podczas misji podobnych do trybu warfare (np. Złe ziemie lub psy wojny) można tworzyć nowe oddziały (te duże z pod Ctrl+space) z własnymi dowódcami, czy tylko można uzupełniać stan osobowy istniejących?
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbyt masochistyczna AI :( czy jest jakiś mod na nią ??

Post autor: JonPL »

Ustawienia->Opcje Gry->Poz.Trudności->Umiejętności AI->Własne->swoim zostaw jakie są, wrogowi daj ok. 0.10

no i jest też

http://www.armaholic.com/page.php?id=6085

No i polecam grać ludźmi w coop (napisz mi na pw numer gg to Ci pokażę o co cho)
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
mrWHO
Posty: 4
Rejestracja: 03 października 2009, 15:55
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Zbyt masochistyczna AI :( czy jest jakiś mod na nią ??

Post autor: mrWHO »

Dzięki, spróbuje, może to trochę pomoże na AI.

Co do gry w MP to planuję się w nią włączyć jak tylko załatwię sobie dostęp do stabilnego neta.


P.S Kolejny problem z AI, lecę sobie Hind'em jako pilot dowódca, AI jest jako strzelec. Ustawiam sobie na ogień ręczny i jak sobie strzelam to ten skurczybyk przełącza mi uzbrojenie. Walą z działka to on mi przełącza na rakiety, mam rakiety to on mi rakiety kierowane, albo działko i w kółko takie siłowanie się. Myślałem nawet, żeby go wykopać w powietrzu bo tylko przeszkadza, ale nie wiem czy bez strzelca uzbrojenie będzie działać (czy będę mógł strzelać i przełączać się miedzy uzbrojeniem) :(

W czołgu okazało się, że taki rodzaj broni jaki ustawisz w trybie ręcznym, pozostanie używany potem w trybie automatycznym, tzn:
jeżeli w ręcznym zostawię działo i przełączę na automat to mam komendę "ognia" (1 strzał z działa).
Gdy zostawię na karabinie to mam komendy: "otworzyć ogień" i "wstrzymać ogień".
Czasem AI samoistnie przełącza się miedzy uzbrojeniem sama z siebie, ale o wiele bardziej nieśmiało niż AI z helikoptera :(.
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zbyt masochistyczna AI :( czy jest jakiś mod na nią ??

Post autor: Matte »

Ściągnij 1.04
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbyt masochistyczna AI :( czy jest jakiś mod na nią ??

Post autor: JonPL »

A potem betę 1.04+, bo w czystym 1.04 nic się nie zmienia... afair
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
mrWHO
Posty: 4
Rejestracja: 03 października 2009, 15:55
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Zbyt masochistyczna AI :( czy jest jakiś mod na nią ??

Post autor: mrWHO »

Mam 1.04 - nauczony doświadczeniami z Arma 1 zainstalowałem go od razu.

Gdzie można dostać bete 1.04+ ? czy warto ją instalować czy może na dniach będzie nowy oficjalny patch ?
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zbyt masochistyczna AI :( czy jest jakiś mod na nią ??

Post autor: JonPL »

Warto; Bety są "oficjalne", zaś na pełnego patcha napewno sobie jeszcze nieźle poczekamy.



Masz w moim pierwszym poście w tym topicu
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”