Edytor - Problem z umieszczaniem jednostek na mapie

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Vino
Posty: 5
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 16:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Edytor - Problem z umieszczaniem jednostek na mapie

Post autor: Vino »

Witam!
Dopiero zaczynam zabawę w edytorze i mam pewien problem.
Kiedy ustawiam kilka jednostek na mapie tak żeby stały w np. kolumnie to po włączeniu opcji podgląd nie dość ,że nie stoją tak jak trzeba to jeszcze nie w miejscu, w którym umieściłem ich na mapie. Przez to nie mogę np. ustawić 3 pojazdów na drodze jeden za drugim gdyż wszystko się psuje jak wchodzę w podgląd. Może robię coś nie tak? Aha i od razu napisze , że korzystam ze zwykłego edytora (nie 3d) bo wydaje mi się ,że jest prostszy :). Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Zgedi
Posty: 58
Rejestracja: 22 sierpnia 2009, 23:03
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: MMz

Re: Edytor - Problem z umieszczaniem jednostek na mapie

Post autor: Zgedi »

Pewnie połączyły ci się w formacje i rozsiało po mapie w tyralierze.Jak są między jednostkami takie zielone łączące je linie to musisz porozdzielać jednostki.Najlepiej na zasadzie kopiuj wklej
centurion_94
Posty: 389
Rejestracja: 07 maja 2008, 06:54
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Edytor - Problem z umieszczaniem jednostek na mapie

Post autor: centurion_94 »

Są one połączone takimi cienkimi liniami? Jeśli tak, to kliknij przycisk "Grupa" (czy jakoś tak) i najedź na jednostkę połączoną linią z inną, kliknij i przytrzymaj prawy przycisk myszy na niej i przeciągnij gdziekolwiek (byle nie na inną jednostkę!) i puść. Jeżeli chcesz kilka osobnych jednostek połączyć w grupę, to z jednej jednostki przeciągnij taką linię na drugą.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Edytor - Problem z umieszczaniem jednostek na mapie

Post autor: Trance »

Czasem połączenie w grupy jets konieczne. Każdej jednostce musisz ustawic w polu Specjalne BRAK (zamiast W Formacji), a przy punktach trasy -> Formacja -> Kolumna i najlepiej, zeby jednostka najwyzsza stopniem lub poprostu ta wstawiona do edytora jako pierwsza stała na przodzie kolumny, kolejna za nią i tak dalej.
Obrazek
Vino
Posty: 5
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 16:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Edytor - Problem z umieszczaniem jednostek na mapie

Post autor: Vino »

Dzięki wielkie za pomoc. Teraz działa elegancko! A rozdzielanie jednostek z grupy też się przyda, także dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”