[High Command] Dylematy

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Uncle Blues
Posty: 78
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 20:26
ID Steam:
Numer GG: 1562358
ID gracza: 2841
Lokalizacja: Warszawa / Opole

[High Command] Dylematy

Post autor: Uncle Blues »

Otóż gram sobie kamapanię Harvest Red i doszedełm do misji Badlands - gdzie w trybie High Command mamy zdobyć cztery miejscowości. I ogólnie rzecz biorąc radzę sobię, ale trapi mnie kilka niedociągnięć tego trybu. A może moje problemy wynikają z mojej niewiedzy lub nieumiejętności posługiwania się nim?

Naturalne jest, że pododdziały, którymi dowodzę ponoszą straty. Ale tu pojawia się problem. Tych strat nie da się uzupełnić. Buduję bazę (HQ, baraki), ale oni dalej nie kupują sobie jednostek. Ja mogę ich kupować, ale nie mogę w żaden sposób ich przetransferować i istniejących drużyn.

Z tego wynika kolejny problem. Jak nie ma uzupełnień, to w końcu drużyna zamienia się w sekcję, a sekcja w pojedyńczego żołnierza. Następny etap to śmierć tego pojedyńczego żołnierza i nie mam już czym dowodzić. A nie da się stworzyć nowych grup. Albo podzielić istniejącą na dwie.

W końcu pozostaje mi dowodzić ośmioma żołnieżami. Maksymaly rozmiar drużyny to 12. Jak odejmiemy Razor Team - zostaje 8. A kasy mam jak lodu.

Nie wiem, może robię coś źle - pomóżcie zatem. A może macie jakiś sposób na to wszystko - podzielcie się.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Zajcew
Posty: 51
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 15:35
ID Steam:
Lokalizacja: Piaseczno

Re: [High Command] Dylematy

Post autor: Zajcew »

Po wczorajszej grze miałem zadać to samo pytanie.Trochę to bez sensu że możemy kupować wojów a osobnego oddziału z nich nie da się stworzyć .Może ktoś bardziej obeznany wie jak to zrobić?
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: [High Command] Dylematy

Post autor: eJay »

Ja mogę ich kupować, ale nie mogę w żaden sposób ich przetransferować i istniejących drużyn.
Nie masz opcji Send Units (w wersji ang.) z poziomu dowodzenia? Wciśnij spację i sprawdź.
Awatar użytkownika
Uncle Blues
Posty: 78
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 20:26
ID Steam:
Numer GG: 1562358
ID gracza: 2841
Lokalizacja: Warszawa / Opole

Re: [High Command] Dylematy

Post autor: Uncle Blues »

eJay pisze:
Ja mogę ich kupować, ale nie mogę w żaden sposób ich przetransferować i istniejących drużyn.
Nie masz opcji Send Units (w wersji ang.) z poziomu dowodzenia? Wciśnij spację i sprawdź.
Ależ mam, ale działało mi to tylko w misjach gdzie sam jestem dowódcą jednego z oddziałów - na tym samym szczeblu. W dół nie mogę wysyłać jednostek. Zaznaczam jednostki -> communication -> send units -> i tu gdzie powinny byc oddziały jest pustka, nic nie można zrobić.

EDIT:
no i co do cholery znaczy lock i unlock HQ? Do czego to ma służyć? :o
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Argorden
Posty: 115
Rejestracja: 20 listopada 2009, 21:35
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: [High Command] Dylematy

Post autor: Argorden »

1.Czasami to się wali na pyski(przekazywanie jednostek)...
2.Lock/Unlock HQ zablokowanie oznacza że pojazd HQ rozstawi się w w jego okolicy można budować,a odblokowanie oznacza po prostu to że pojazd złoży bazę i jest gotowy do dalszej jazdy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”