zakup army 2 czy warto?

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
piotras
Posty: 28
Rejestracja: 19 lipca 2009, 23:55
ID Steam:
ID gracza: 0

zakup army 2 czy warto?

Post autor: piotras »

Witam jestem nowy na forum więc niewiem czy pisze w odpowiednim dziale:Ostatnio sciągłem Arme2Demo gra jest fajna przedewszystkim Coop, ale mało ludzi gra taktycznie zadużo chaosu itp, grałem w dużo gier podobnych GRAW czy R6 kilka lat w Americas Army stwierdziłem że trzeba coś zmienić powiedzmy na Arme2, mając 33 lata i zakup army jest jakiś sens?, czy znajdą się ludzie do dobrej gry i współpracy?, w odpowiednim wieku? spędzając wolny czas w misjach coop i może nietylko?, jest ktoś taki na tym forum oczywiscie mam słuchawy i ts jakby co.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: FOX-PL* »

Pewnie wspólna gra na tym samym serwerze rozmawiacąc przez teamspeak jest największą frajdą w grze, moim zdaniem oczywiście i wcale to nie musi być niewiadomo jak zarabista gra żeby mieć dużo zabawy i rozrywki. Ogólny kanal army to arma2.pl:8888 co do serwerów patrz w dziale multiplayer. Co do samej gry no cóż moim zdaniem American army nawet trojka niech się chowa, fakt Arma 2 nie jest cudem symulatorow pola walki ale dla tych co prócz wiecznego ganiania z karabinem w łapach chcą czegoś więcej to Arma spełni te oczekiwania. Są zalety i wady tej gry. Zwłaszcza jest to odczuwalne podczas trybu multiplayer, gdyż tam najwięcej czasu spędzamy oczywiście jest narazie problem ze znalezieniem serwera na, którym nikt nie idzie napale i robi z siebie Rambo, niestety wiele jest nuubskich graczy, a czasem niedoświadczonych na tyle, że tłumaczyć, każdą jedną rzecz jest stratą czasu. Trza poczekać jeszcze trochę, a będzie większy ruch na necie i zacznie się więcej pojawiac serwerów, gdzie gracze będą we własnym gronie grać by żadne patałaszki nie chrzaniły sprawy.
(przykład serwer Hell-fire Polska na Armie I 1.16 A.C.E. 1.09, gdzie przede wszystkim gramy we własnym gronie i gdzie liczy się dobra zabawa, jeszcze trochę i będzie dwójka w Polsce i na servie)
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: JonPL »

http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
coper
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:07
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: coper »

podepne sie pod temat, zeby nie produkowac nowego

na wstepie sie przywitam - post pierwszy, i mam nadzieje ze nie ostatni ;>

na ArmA 2 zaczal mnie 'nakrecac' moj stary znajomy i zaczalem na powaznie drazyc temat - ogolnie zalozenia gry (wrecz symylator pola walki) to to, co jest najblizsze memu sercu, jednak po poczytaniu zaczynam miec watpliwosci, czy z niecierpliwoscia wyczekiwac daty 07.08.
- wiekszosc serwerow stoi na trybie COOP (dane z http://arma2.swec.se/server/list ), pobieganie ze znajomymi (lub tez nie) moze byc mile, jednak (o ile dobrze rozumiem) przeciwnikiem jest komputer - jak dobre nie bylyby skrypty, to i tak dalej pozostaje to komputer. czemu tak malo chetnych na inne tryby?
- gdzies petycja na CB mi sie przewinela (kolo 80 wpisow - malo), 'drabinka' na ESL teoretycznie ruszyla (01.07. 5v5 http://www.esl.eu/eu/arma2/5on5plus/ladder ), teoretycznie, bo klanow jest tylko 6 i ani jednego rozegranego meczu. od premiery w Europie troche minelo, czy tak mala aktywnosc oznacza zgon tej gry zanim sie zaczela?
- przejrzalem sobie topik o polskich klanach, 5 stron spamu i tak naprawde to nie wiem ile i jakie klany graja/planuja grac.
- wzialem 'pod lupe' cztery serwery wpisane w topiku "[Info] serwery ARMA 2" i od wczoraj je sobie obserwuje - jakis maly ruch (4-6 graczy) na serwerze Silent Warriors ARMA 2 public (UK) mozna zaobserwowac, reszta pusta. dziwne, tym bardziej ze teoretycznie serwer CFOG zezwala na gre z kluczami 'sprawnymi inaczej'. czy jedyne wytlumaczenie jest takie, ze wszyscy czekaja na polska premiere i graja w demo?

zdaje sobie sprawe, ze ArmA bedzie raczej gra niszowa, ale czy oby nie za niszowa? cena porazajaca nie jest, ale moze jednak przeczekac wakacje i zobaczyc OF2?

i na zakonczenie pytanie techniczne: juz w samym menu, jak i w grze mam 'laga myszkowego' - kursor ma lekkie opoznienie i lekko 'plywa'. ma ktos rozwiazanie (do tej pory zastosowalem tylko dodanie do linii polecen komend -cpuCount=2 -nosplash).
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: eJay »

jak dobre nie bylyby skrypty, to i tak dalej pozostaje to komputer. czemu tak malo chetnych na inne tryby?
AI w ArmA 2 daje naprawdę wycisk ludziom. Oczywiście można grać PvP, są od tego specjalne mapy typu Berzerk itp.

Co do pustek na serwerach - gra nie miała jeszcze premiery PL, Ci ludzie co teraz grają sprowadzili grę z UK.
zdaje sobie sprawe, ze ARMA bedzie raczej gra niszowa, ale czy oby nie za niszowa? cena porazajaca nie jest, ale moze jednak przeczekac wakacje i zobaczyc OF2?
Patrzę na listę serwerów publicznych i jakoś do smutku mi bardzo daleko. Statystyki Gamespy też są pozytywne, więc nie ma sensu kopać w miarę rześkiej grze grobu :)
Andriey
Posty: 105
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 09:13
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Andriey »

Czy wpisanie komendy cpucount jest konieczne by gra korzystała z 2 rdzeni?
Spec Służby
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Trance »

Jezeli chodzi o 2 rdzenie, to zdaje się, że nie, ale musisz to sam sprawdzić.

@coper
Klanów jest mnóstwo, jeszcze więcej graczy, ale klany narazie nie zapisują siędo lig, bo trzeba sprawdzić jak się gra, jak to wszystko wygląda, klany które się reaktywują czekają na powrót starych graczy i tak to trwa. Jezeli chcesz zagrac PvP na poziomie, zachecam do zapisania siędo jakiegoś klanu :) (Polskich klanów jeszcze nie ma jako takich, ale zagraniczne stoją otworem :) )
Obrazek
Nickos
Posty: 40
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 09:29
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Nickos »

Ja tam specjalnie dla ArmA 2 zakupiłem 260 GTX, więc...
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Trance »

Dla Army to bys musiał kupic GTX285 conajmniej :). Ale i GTX260 da sobie pewnie rade :)
Obrazek
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: JonPL »

Trance, radę daje i mój GF9500GT, więc nie pieprz.


WSZYSCY z tego co kojarzę mówią o procku (przedewszystkim) i ram...
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
Andriey
Posty: 105
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 09:13
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Andriey »

Ja jade na 8800 GTS 512 MB i jest ok ale za pare miesiecy na poklad zawita 285... Co do tematu to TAK. Warto!
Spec Służby
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”