Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
horvath83
Posty: 1
Rejestracja: 28 lutego 2011, 21:15
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: horvath83 »

Witam,

A co myślicie o:

Phenom II X4 965 BE @3.4GHz
Gigabyte GTX 460OC 1 Gb
8 Gb RAM

WIN 7 x64

Da się grać komfortowo?
Zagrywałem się kiedyś w OF Cold war crisis i Resistance, a teraz zastanawiam się nad Armą 2, ale z tego co czytam to włos się jeży na głowie jeśli chodzi o wymagania. A myślałem, że tylko FSX zabije każdy sprzęt :-(
GingersPL
Posty: 22
Rejestracja: 07 lipca 2010, 17:49
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: GingersPL »

Tylko obszerne symulatory zabijaja sprzęt takie jak arma albo fsx ;-) pozdro ! :D
*Płyta główna: Asus P5P43TD PRO Motherboard
*Procesor: Core 2 Duo E7600 3,06 GHz
*Pamięć Ram :KINGSTON KVR1333D3N9K2 4GB
*Karta graficzna: GeForce GTS 250
*HDD : HDD Samsung 500GB HD503HI 5400
fatboy1909
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2008, 21:42
ID Steam:
Numer GG: 12755589
ID gracza: 0

Komputer do Arma 2 Operation Arrowhead

Post autor: fatboy1909 »

Witam wszystkich !
Mam ważne pytanie a mianowicie ostatnio stwierdziłem że kupuje nowy komputer chodzi o to że w 60 procentach kupuje go z względy na to że chce sobie pograc w Arma 2. Przechodząc do sedna sprawy moim pytaniem jest czy ten zestaw będzie odpowiedni dla tej gry. Proszę o jak najszybszą odpowiedz. Dziękuje :D

Procesor Intel Core 2 quad 8300 2.5 ghz/1333/4mb/ 64 bit BOX
Ramy Kingston dd3 4 gb/ 1333 mhz Pc3-10600 cl.9
Dysk SEGATE st3500413as 500gb 7200.12 16mb SATA III
Karta graficzna VGA Gigabyte GTX460 se z cuda 1 gb dd5 245 bit 2*dvi hdmi
DVD RW sony Optiarc ad-5260-0b black bulk SATA
Obudowa JCP SP-8726 ATX 500W Clack-silver
Koszt: 1970zł

Dodałem jeszcze koszt i cały zestaw z wszystkim dla chętnych którzy chcą włączyc się w większą dyskusje na temat komputerów. Jeżeli jestem na nieodpowiednim dziale to Adminów z góry przepraszam :D
To ja postawię pierwszy moją stopę na polu walki i ja ostatni z niej zejdę
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: tom3kb »

Powinno być nieźle, może procek mógłby mieć trochę większe taktowanie, ale o 4 rdzeniowcach za wiele nie wiem jak się spisują w armie 2. Nie wiem czy nie wystarczy mocny 2 lub 3 rdzeniowiec ale może ktoś jeszcze się wypowie co się lepiej zna. ja niedawno kupowałem nowego kompa [stary miał 2 rdzenie 2.8 ghz Amd więc teraz widzę znaczny wzrost wydajności, brak opóźnień w wczytywaniu tekstur itd].
Parametry kompa poniżej, a także moje ustawienia gry będziesz miał jakie takie rozeznanie na co będziesz mógł sobie pozwolić.
procek amd athlon x3 445 am3 3,1 ghz
4 Gb ram
Geforce 450 amp 1Gb ramu
Hdd 500 gb
zasilacz 600 wat
win 7 64 bit
Gram na monitorze 24" w rozdzielczości 1920x1080, gram w singla na multi brak czasu :(.

moje ustawienia grafiki:
preferencje jakości v.high
rozdz. 1920x1080
szcz. tekstur v.high
pamięć video high
filtrowanie anizotropowe normal
Antyaliasing normal
szcz. terenu high
szcz. obiektów high
cienie high
hdr normal
postefekty normal
vsync wł.
widoczność średnio 6-7 km więcej nie potrzebuje ale i 10 km ustawiałem nie było większych problemów.
Po podbiciu wszystkiego na v.high u mnie zaczynają się przycinki, na takich ustawieniach jak wyżej zero zacięć, opóźnień ładowania tekstur itp.
Awatar użytkownika
kalash34
Posty: 52
Rejestracja: 27 października 2009, 09:25
ID Steam:
ID gracza: 0

Słaba wydajność na przyzwoitym sprzęcie

Post autor: kalash34 »

Witam!

Prawie 3 miesiące temu w temacie "Wydajność Arma2 a sprzęt" przedstawiłem swój problem ,jednak ze względu na brak pomocnych odpowiedzi postanowiłem opisać go jeszcze raz.
Otóż na jak mi się wydaje przyzwoitym sprzęcie (w podpisie) uzyskuje bardzo niską liczbę klatek na sekundę .

Ustawienia nie są jakieś wygórowane ,gram na średnio-wysokich ze wskazaniem na te drugie więc to nie może być przyczyną.Najbardziej dla mnie irytujące jest to ,że na swoim starym komputerze (Geforce 9800GT,Phenom 955,4gb ddr3) uzyskuje niemal identyczną wydajność w benchmarkach,i po zmianie np rozdzielczości.Mój problem polega także na rozmywaniu się tekstur po włączeniu widoku z perspektywy 3 osoby ,żonglowaniu nimi podczas przebywania w mieście bądź po kilku godzinach gry.W dodatku po ustawieniu jakości cieni na więcej niż normalne robią się całe zapixelowane ,a drzewa które znajdują się na odległości większej niż 100m metrów robią się zamazane.Gram na rozdzielczości 1600:900 ,gdyż po ustawieniu wyższej rozgrywka staje się nie możliwa nawet w edytorze.
Podczas tych 3 miesięcy sflustrowany tym faktem poszedłem do serwisu komputerowego w celu sprawdzenia czy przypadkiem żaden z podzespołów nie nawala .Okazało się jednak że wszystko jest ok ,więc od razu wykluczyłem tę przyczynę.Dodam także że wszystkie inne gry chodzą normalnie i nie ma z nimi żadnego problemu.

W związku z tym wszystkim mam jeszcze jedno pytanie,czy jest możliwość aby mój procesor był powodem tak niskiej wydajności?Choć nie znam się za bardzo na informatyce wiele czytałem na ten temat i wszędzie pisze, że Phenom pod moją kartę jest po prostu za słaby.Ze względu na brak wiedzy podkręcanie nie wchodzi w grę ,jednak gdyby nic nie dało się zrobić mógłbym ewentualnie odłożyć pieniądze i pod koniec roku kupić intel core i7,ale nie wiem czy jest to opłacalne .Poniżej zamieszczam jeszcze kilka fotek i 2 filmiki z gry.Przepraszam że trwają one tylko 30 sekund ,ale nie posiadam pełnej wersji frapsa.

Brzydkie cienie: http://img838.imageshack.us/i/arma2oa20 ... 11218.png/

Zamazane w oddali drzewa: http://img845.imageshack.us/i/arma2oa20 ... 22770.png/ - Zdjęcie trzeba przybliżyć ,by zobaczyć co mam na myśli

Nie doczytane tekstury po ustawieniu widoku z 3-ciej osoby: http://img5.imageshack.us/f/arma2oa2011 ... 51124.png/

Filmik z kampanii : http://www.youtube.com/watch?v=rPghriLhbZg Wydajności nie skomentuję

Benchmark : http://www.youtube.com/watch?v=4X0LdD18qv0

W filmikach Fps-y wcale nie są zakłamane przez Frapsa ,a nawet jeśli , jest to maksymalnie 2-3 klatki .Później dla porównania zamieszczę także filmik z mojego starego PC.Polecam ich oglądnięcie w trybie pełnoekranowym i w 720p ,żeby lepiej zauważyć znikające tekstury oraz niską liczbę klatek.

Edit:Przepraszam ,zły dział proszę o przesunięcie tematu.
Intel Core i5 2500K @OC 4,5 Ghz
AsRock P67 Pro3
8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz CL9 Dual Channel
Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)
Gigabyte GeForce GTX470 1280MB DDR5
Samsung SH-S223C
OCZ StealthXStream 2 600W
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Słaba wydajność na przyzwoitym sprzęcie

Post autor: tom3kb »

A jak sprawa ze sterownikami do grafy i do płyty głównej, próbowałeś z nowymi ze stron producenta. Na jak dużym monitorze grasz ile cali, podłączony kablem d-sub, dvi czy hdmi bo od tego chyba też zależy przesył ilości danych, nie wiem jak wielki to moze mieć wpływ. No i oczywiście arme patchowałeś do najnowszych wersji: arma 2 v 1.09 i OA do 1.57.

Może spróbuj pobawić się trochę więcej opcjami grafiki. Raz zmniejsz troche posefekty albo vsync wyłącz, zakres widoczności. Pokombinuj może coś to da.
Wsumie masz niezłego kompa nawet lepszego ode mnie więc i ustawienia i wydajność powinny być wyższe.
U mnie jest tak na mojej konfiguracji.
procek amd athlon x3 445 am3 3,1 ghz
4 Gb ram
Geforce 450 amp 1Gb ramu
Hdd 500 gb
zasilacz 600 wat
win 7 64 bit
Gram na monitorze 24" w rozdzielczości 1920x1080 , gram w singla na multi brak czasu :(.

moje ustawienia grafiki:
preferencje jakości v.high
rozdz. 1920x1080
szcz. tekstur v.high
pamięć video high
filtrowanie anizotropowe normal
Antyaliasing normal
szcz. terenu high
szcz. obiektów high
cienie high
hdr normal
postefekty normal
vsync wł.
Awatar użytkownika
kalash34
Posty: 52
Rejestracja: 27 października 2009, 09:25
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Słaba wydajność na przyzwoitym sprzęcie

Post autor: kalash34 »

Wszystko jest zaktualizowane.ustawienia są identyczne jak twoje.Rozdzielczość tak jak pisałem 1600:900 , monitor LG Flatron 21 cali.Gdy ustawię HD niestety gra zbyt mocno zwalnia i tekstury przestają się ładować nawet podczas trwania misji z edytora.Po za tym jak patrzę na twoją kartę , jestem jeszcze bardziej zszokowany.Naprawdę dziwne jest dla mnie to ,że tak różniące się karty z różnych półek cenowych mają podobną wydajność.Z tego co wiem karta z mojego starego komputera jest nie wiele gorsza od gts-a 450...
Intel Core i5 2500K @OC 4,5 Ghz
AsRock P67 Pro3
8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz CL9 Dual Channel
Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)
Gigabyte GeForce GTX470 1280MB DDR5
Samsung SH-S223C
OCZ StealthXStream 2 600W
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Słaba wydajność na przyzwoitym sprzęcie

Post autor: tom3kb »

Gts 450 amp jest niezły w swojej klasie trochę fabrycznie podkręcony, żre nie za wiele prądu. Sporo poczytałem zanim go wybrałem :). Wcześniej miałem Geforce 9500 gt, amd 2 rdzenie 2.8 GHz i 2 giga ramu monitor 17" crt 1024x768, to w porównaniu do tego co teraz to nie ma startu choć ustawienia gry miałem podobne oprócz rozdziałki to tekstury potrafiły się długawo wczytywać, szczególnie na intrach i cutscenkach, najlepiej było nacisnąć esc i chwile poczekać albo włączyć mapę.

Ps: Zresztą jak się popatrzy na testy niektórych lepszych kart droższe o parę stów od tych niby średniaków, a dają po parę fpsów więcej na tej samej konfiguracji w danej grze. To się czasem można wkurzyć.

A co do twojego problemu to zaczyna mi brakować pomysłów :( . Były niektóre tematy gdzie tłumaczyli, które kart nie za dobrze działają z jakimi prockami, co jest "wąskim gardłem", czy karta np. ogranicza procka czy na odwrót, może to o coś takiego chodzi.
Awatar użytkownika
kalash34
Posty: 52
Rejestracja: 27 października 2009, 09:25
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Słaba wydajność na przyzwoitym sprzęcie

Post autor: kalash34 »

Temat założyłem głównie dlatego ,gdyż chciałem się dowiedzieć czy procesor który posiadam nie ogranicza przypadkiem mojej karty graficznej,bo z wielu testów porównujących wydajność różnych kart i7 wypadał znacznie lepiej ,więc chciałem się dowiedzieć czy będzie opłacalne ewentualne jego kupno w przyszłości.
Z góry dzięki za pomoc , liczyłbym także na większe zainteresowanie moim problemem ze strony innych użytkowników.
Intel Core i5 2500K @OC 4,5 Ghz
AsRock P67 Pro3
8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz CL9 Dual Channel
Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)
Gigabyte GeForce GTX470 1280MB DDR5
Samsung SH-S223C
OCZ StealthXStream 2 600W
paradox8831
Posty: 2
Rejestracja: 06 czerwca 2011, 21:12
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: paradox8831 »

Witam, jutro planuję kupić Armę II razem z CDA, juz od dawna napalałem się na tą grę i mam pytanko, będzie się dało pograć jakoś w miarę płynnie na następującym kompie? Bo nie wiem czy w ogóle opłaci się kupować...

Komp:
-Core 2 Duo 2.53 GHz
-GeForce 9600GT 512MB
-2GB RAM
-Windows 7 x32

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Marine91 »

Mam identyczny komputer jak Ty (tyle, że Windows XP). Chodzi mi w miarę płynnie na średnio-niskich detalach. Przy dużych bitwach lepiej zmienić na niskie, bo trochę się ścina. Pozdrawiam.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”