Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

Kogo nazywasz chłopcem misiaczku?
Twoje żałosne wywody o jakości nVidii nad ATI są poparte jakimiś mitami z sieci.
Nie chcesz wchodzić w dyskusje a sam prowokujesz takimi bzdurami. :lol:
Jak już nie chcesz dyskutować to nie dyskutuj a nie piszesz bzdury i wprowadzasz ludzi w błąd.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Marqz »

Twoje żałosne wywody o jakości nVidii nad ATI są poparte jakimiś mitami z sieci.
Miałem Radeona 9550, X850 XT zmienionego na X1600 XT i X 1950 Pro. Miałem GF 2 mx, 7600, 8600 GT Sonic + i 8800 Gs. Na tej podstawie wyciągam wnioski czesiu, nie widzę tu nic żałosnego.
Nie chcesz wchodzić w dyskusje a sam prowokujesz takimi bzdurami.
Prowokujesz to ty tekstami o bzdurach i żałosnych wywodach. Może sam się rozpruj z jakich kart korzystałeś i będziesz miał argumenty a nie szczekasz o sieci.
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: SiD »

Dwóch oszołomów. Różnica wydajnościowa między nimi jest znikoma. GF-y mają wyższy minimalny fps, Radki wyższą średnią, ale to są niuanse. Cena też jest różna więc żaden to odnośnik co do jakości. Problemy z kartami ATI pojawiają się na forum BI, ale jak każde problemy - nie dotyczą każdej karty ATI tylko nielicznych. NVidia też miała okres, kiedy wydawała sterowniki w co najwyżej średniej jakości. Na szczęście ten okres się skończył.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

nVidia 4 Ti 4800
nVidia FX 5950 Ultra
ATI HD2900XT
ATI HD4870SE

Przed 4800 miałem same nVidie i jedną s3 Virge

Mój wniosek, wszystkie były zajebiste i z żadną nie miałem problemów.
Ale, ale, spójrzmy co się opłaca kupić:
http://www.tomshardware.com/reviews/rad ... ,2323.html
No cóż ATI :coffee
Poza tym w obecnej chwili najwyższy model nVidi daje dupy w arma... i nadal lepiej kupić 4870x2 ati bo jest tańsze a i tak mocy nie zabraknie.

@SiD ;) proszę Cię, nie oszołomów... nie lubię tylko jak ktoś wpada, nie ma zielonego pojęcia, pieprzy farmazony i wprowadza ludzi w błąd.
Poza tym fani fallouta3 udowodnili jak nVidia oszukuje w sterownikach, okraja grafikę chlubiąc się skokiem wydajności z każdym wydanie nowych sterów. Jest to udokumentowane screenami na ich forum.
Mów mi milordzie łapserdaku!
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: SiD »

Best PCIe Card For ~$170: Tie
...
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

Sprawdzaj dalej, przewaga jest ATI.
Albo są remisy albo tak:
Best PCIe Card For ~$130: Radeon HD 4850 1GB
Mów mi milordzie łapserdaku!
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Marqz »

nVidia 4 Ti 4800
nVidia FX 5950 Ultra
ATI HD2900XT
ATI HD4870SE
ok masz swoje zdanie poparte doświadczeniem i teraz dyskusja jest merytoryczna :D
i nadal lepiej kupić 4870x2 ati bo jest tańsze a i tak mocy nie zabraknie.
Arma 2 nie wykorzystuje kart w dualu więc jest to dodatkowy wydatek.
nie lubię tylko jak ktoś wpada, nie ma zielonego pojęcia, pieprzy farmazony i wprowadza ludzi w błąd.
Ale jak będziesz dalej tak głupio prowokował to z znowu dyskusja z dupy będzie. Pieprzysz farmazony to ty bo karty przez które dałeś przekrój są z różnych epok.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2009, 08:19 przez Marqz, łącznie zmieniany 1 raz.
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: SiD »

No tak, bo mówimy o innych progach cenowych przecież...

Serio, nie ma po co się kłócić. ATI na prawdę fajne i mocne w swojej cenie, ale mnie też powoli zaczynały denerwować spadki FPS w stresie na HD4850. Gorąca i głośna jest. Teraz mam GTX260 - nie jest kosmicznie szybsza, ale jak dostaje wycisk to widać efekty tego szumu wiatraczka w przeciwieństwie do ATI HD no i nie ma bladych twarzy.
Podobną sytuację miałem gdy przesiadałem się z GF5700 na ATI Radeon 9600Pro - niektóre rzeczy się nie zmieniają.

Arma2 korzysta z kart w dualu z tego co czytałem (z paramtrem -winxp, czy jakoś tak), ale jak każdy dualowy setup wzrost wydajności jest nieadekwatny do kosztów takiej konfiguracji.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Maćko »

Marqz pisze:Arma 2 nie wykorzystuje kart w dualu więc jest to dodatkowy wydatek.
To żeś teraz za.......ł....

A ja to kurde wyjątek? U mnie ArmA 2 korzysta bez problemu z obydwu rdzeni mojego hd4870x2... Świadczy o tym chociażby sam fakt że oba podczas gry się nie miłosiernie grzeją.

FAIL
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

Też przyznam rację, moje ATI (standardowe chłodzenie, kręcony) grzeje się do 70 w ArmA2.
Pierwszy raz wczoraj usłyszałem jak chodzą wentyle na max obrotach. Musiałem zdjąć słuchawki bo myślałem że żona odkurza od 23:00 :o

Spadków wydajności nie odczuwam, miałem wyłączonego frapsa także tylko mogę powiedzieć, że nie odczuwam.
Mów mi milordzie łapserdaku!
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: SiD »

Tak czy siak, to bardziej kwestia preferencji niż konkurencyjności tych producentów, bo oferta niemal identyczna.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”