Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Maćko »

Forrestal pisze:Jak PCLab masz za jakis wykladnik "fachowosci" w kwestiach OC itp. to gratuluje ;)
Nie, nie mam. Ale społeczeństwo pclaba jest jednym z największych i jest wspierane przez samego Intela. Więc coś w tym musi jednak być ;)
SiD pisze:Już abstrahując od jakości rad na PCLabie, to mój kolega właśnie ma c2d 3@4GHz i działa stabilnie. Dużo zależy od pozostałych podzespołów, a najwięcej od... farta. Nie ma czegoś takiego jak gwarantowany oc Q6600 na 3GHz, bo są tacy, co na 2,8 kwiczą, a nawet widziałem wypowiedź faceta, który nie mógł nim magicznej bariery 2,66GHz osiągnąć. No, ale to nieliczne przypadki. Q6600 popularny w OC właśnie dzięki tym mitycznym właściwościom. Jeżeli w orhosie/prime95 nie wywala błędów po godzinie to w grach tym bardziej nie będzie.
Nigdy nie ma gwarantowanej "podkręcalności", ponieważ każda sztuka podkręca się inaczej.
Najlepiej podkręcają się procesory z pierwszej rewizji.

A podkręcalność zależy oprócz od posiadanego cpu, od:
MOBO, RAMu i zasilacza.

Tyle z mojej strony, więcej razy nie odpowiem w tym temacie o podkręcaniu ;x
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Trance »

Lol na średnich detalach, z rozdzielczoscia 1280 x 1024 i z procesorem Intel C2D E8400 (@ 3GHz) Radeon 4870 (512 MB DDR5) zapewnia średnio 2 fpsy wiecej niz ten sam procesor z karta GeForce GTX295.
No nieźle.
Obrazek
Andriey
Posty: 105
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 09:13
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Andriey »

Wniosek: Szykowac gruby szmalec na i7 :-)
Spec Służby
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Marqz »

Niestety od czasu Flashpointa tu się nic nie zmieniło, proc to podstawa. Przeszedłem kampanię. W ostatniej misji jak już na całej wyspie walki się toczą to giera się wysypuje non stop. Jest to kwestia procesora, podobną sytuację miałem na dual core w ostatniej misji kampanii The Cause kiedy mega ilości amerykańców atakują. Jak zmieniłem na C2D to od razu przestało się wysypywać, wcześniej dołożyłem ramu i to nic nie pomagało. Powiem tyle, kiedy walki się rozkręcą na całej Czernarusi to C2D 6400 na 3,00 ghz można w buty włożyć. Jestem pewien że wszystko niżej też. Prawda jest taka że i7 to optymalne rozwiązanie dla Arma 2.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: FOX-PL* »

Na dobrym Quadzie podkręconym do 3GHz też pójdzie na wysokich detalach ArmA 2, a wydawać fortune na i7 i płyte główną oraz DDR3 nie opłaca się chyba że się nie ma na co wydawać. Mi brak dobrej karty graficznej na procka nie narzekam, zużycie jest na tyle niskie, że wydawać tysiaka albo i więcej na samego i7 to przegięcie.
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Marqz »

@Fox
Też na to liczę. Dlatego zamówiłem Q6600 bo to max na moją płytę i ram ddr2 staczy, kartę zamówiłem GTX 260 216 sp. Przedchwilą testowałem pomysł jakiegoś kolesia który na forum bis-u twierdził że wrzucił stare stery 178.13 do swojego GTS 320 i nagle ma 25 klatek ze wszystkim na normalu. W sumie w to nie wierzyłem ale co mi tam spróbować niby warto. Oczywiście cud się nie wydarzył, stare stery nic nie dały a gra jak rzęziła tak rzęzi. Mam nadzieję że kurierzy jutro wszystko przywiozą.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Trance »

Na Twoim miejscu brałbym Radeona Gainwarda 4870. Nie wiem jak z prockiem Q6600, ale na C2D na każdych możliwych ustawieniach radzi sobie troche lepiej niz GTX260, poza tym jest troche tańszy...
Obrazek
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: SiD »

No, wydajniej to nie wiem, ale kilka FPS nie bardzo rekompensuje masę problemów z błędami wyświetlania.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Marqz »

@SiD
Specjalnie nie wszedłem w tą dyskusję bo może się rozkęcić w nieskończoność. Miałem już w życiu 3 Radeony i 4 GeForcy i dla mnie nie ma dyskusji. Radeony są wolniejsze i problemy z nimi tylko. Ale każdy ma swój rozum i kupuje co mu pasuje, nie chcę rozkręcać dyskusji Radek vs GeForce ale apropos Army to rzekoma przewaga radka na Geforcem to już przeszłość. Z resztą sprawdzałem testy w gierach ten radek koło geforca nawet nie stoi. Ati ma zawsze lepsze wyniki ale na sucho w cyferkach.
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

Marqz pisze:@SiD
Specjalnie nie wszedłem w tą dyskusję bo może się rozkęcić w nieskończoność. Miałem już w życiu 3 Radeony i 4 GeForcy i dla mnie nie ma dyskusji. Radeony są wolniejsze i problemy z nimi tylko. Ale każdy ma swój rozum i kupuje co mu pasuje, nie chcę rozkręcać dyskusji Radek vs GeForce ale apropos Army to rzekoma przewaga radka na Geforcem to już przeszłość. Z resztą sprawdzałem testy w gierach ten radek koło geforca nawet nie stoi. Ati ma zawsze lepsze wyniki ale na sucho w cyferkach.
OMG! :o
Hahahahaahahah :lol:
Następny fantasta :dworship
Mów mi milordzie łapserdaku!
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Marqz »

Mant3z ogarnij się chłopcze. Specjalnie pisałem że nie chcę wchodzic w bezsensowną dyskusję ale podbijasz temat. Apropos Radeon 4870 jest droższy, no chyba że wersja 512 mb jast w podobnej cenie. Za nowego GF 260 dałem 650 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”