Dedicated serwer 1.96 Problem

OFP - Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, opracowania, poradniki

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
marcin121
Posty: 21
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: marcin121 »

Witam Ściągnąłem program z google do postawienia dedyka zrobiłem tak
1. sciągnołem serwer i go rozpakowałem
2. do katalogu zainstalowanego ofp wrzuciłem OFPR_server.exe, sample.cfg oraz OFP_server.bat
3. sample.cfg z edytowałem wg wlasnych potrzeb Praktycznie nic nie zmieniłem jest tak jak w orginale
4. z edytowałem OFP_server.bat w taki sposób że dodałem do Elementu docelowego -config=sample.cfg
5. odpaliłem plik OFP_server.bat po przez podwójne kliknięcie

I teraz pytanie bo mój serwer widoczny jest tylko w poprzez Lan . W internet go nie widać.

W armie 2 uruchomiłem arma2server.exe i był w lanie jak i publicznie w sekcji Internet. A czemu w ofp jest tylko w Lan Pomocy.
I jak są chętni do gry powrót do OFP Resistance Zapraszam Nowe misje kampanie !! Dodam że mam orginalną Wersje Złotą edycje.
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: RozekPoland »

Żeby serwer był widoczny w internecie musisz usunąć dwa znaki // przed reportingIP="master.gamespy.com" w configu serwera.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
marcin121
Posty: 21
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: marcin121 »

Będe bardzo wdzięczny jeśli zapodasz mi już skonfigurowany server.cfg bo ja zmieniłem a i tak coś nei działa.
marcin121
Posty: 21
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: marcin121 »

Są 3 takie
//reportingIP = "armedass.master.gamespy.com"; // For ArmA1 publicly list your server on GameSpy. Leave empty for private servers
reportingIP = "arma2pc.master.gamespy.com"; // For ArmA2 publicly list your server on GameSpy. Leave empty for private servers
//reportingIP = "arma2oapc.master.gamespy.com"; // For Arma2: Operation Arrowhead
jeśli usunę u wszystkich wyskakuje błąd jeśli każdy pojedyńczo dalej jest w lanie
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: RozekPoland »

Te adresy są do serwera dedykowanego dla arma 1 i 2, a ty masz serwer do OFP, więc musisz użyć adresu, który ci wkleiłem wcześniej.

Kod: Zaznacz cały

passwordAdmin = "hasłoadmina"; // Admin password
// password="hasło";
hostname = "nazwa serwera";
maxplayers=8;
voteThreshold=0.5;
kickduplicate=1;
chechfiles[]={};
reportingIP="master.gamespy.com";
equalModRequired=1;

motd[]=
{
	""
};
motdInterval=10;

MaxMsgSend=256; //default to 128
MinErrorToSend=0.01; //default to 0.1wrocic.
MinBandwidth = 768000; //wywalic przy problemach
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
marcin121
Posty: 21
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: marcin121 »

W kleiłem cała tą zawartość co podałeś i dalej w sekcji internet nie ma a w lan się wyświetla nie wiem co jest może lipny serwer pobrałem....
Awatar użytkownika
RozekPoland
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2010, 13:16
ID Steam: RozekPoland
Numer GG: 24417445
Kontakt:

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: RozekPoland »

1. Czy szukałeś swojego serwera w zewnętrznej przeglądarce serwerów (np. OFPMonitor albo OFPWatch)?
2. Czy odblokowałeś plik wykonawczy serwera (OFPR_Server.exe) z zapory windows?
3. Czy posiadasz publiczne/zewnętrzne IP?

Inna, poboczna sprawa jest taka, że stawianie serwera i granie na nim na tym samym komputerze to bardzo słaby pomysł. Dla serwera dedykowanego gry poświęcić trzeba cały osobny komputer żeby można było na nim bezproblemowo grać.
:ofp :weteran


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
marcin121
Posty: 21
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: marcin121 »

1. Czy szukałeś swojego serwera w zewnętrznej przeglądarce serwerów (np. OFPMonitor albo OFPWatch)?
2. Czy odblokowałeś plik wykonawczy serwera (OFPR_Server.exe) z zapory windows?
3. Czy posiadasz publiczne/zewnętrzne IP?

ODP
1 jest to zbędne bo kiedyś miałem ofp i sprawdzałem jednocześnie i serwer był w lan jak i internet teraz go nie ma czyli nie otrzebne to jest
2 Zapore systemy i wszystko co by na to wskazywało mam powyłączane brak antyvira odpada
3 stawiając kiedyś miałem internet kablowy z modemem sagema z neti zmienne ip teraz mam router kozumi i 2 koputery na tym samym łączu. ale z tego co wynika w armie 1,2 serwer moge stworzyć i jest normalnie czyli w ofp coś jest nie tak pytanei co?
Inna, poboczna sprawa jest taka, że stawianie serwera i granie na nim na tym samym komputerze to bardzo słaby pomysł. Dla serwera dedykowanego gry poświęcić trzeba cały osobny komputer żeby można było na nim bezproblemowo grać.
Jeszcze nie miałem takiego problemu jak wyżej stawiałem tak zawsze i nie miałem żadnych problemów. Ale teraz nie wiem co jest.
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: kondor »

marcin121 pisze:czyli w ofp coś jest nie tak pytanei co?
Raczej w OFP jest normalnie, bo nie można z zewnątrz połączyć się na wewnętrzne IP (o ile się nie przekieruje portów gdzieś po drodze). Natomiast w armach dodali taki bonus.
marcin121
Posty: 21
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Dedicated serwer 1.96 Problem

Post autor: marcin121 »

Temat rozwiazany podłączyłem z powrotem modem i działa dzięki wszystkim za wypowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja / FAQ / Singleplayer / Multiplayer / Klany”