Modern Warfare w ArmA 2

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Modern Warfare w ArmA 2

Post autor: ProteziakSaSPL »

Ostatnio natchniony nowym dziełem Infinity Ward - Modern Warfare 2 postanowiłem stworzyć kampanię do ArmA 2 na wzór tej z MW2. Coś o działaniach sił specjalnych. Raczej dużo akcji niż taktyki. I tu pytanie: czy tworzenie czegoś takiego ma sens? Nie chcę po prostu obudzić się z ręką w nocniku w połowie misji. Czy w ArmA 2 możliwe jest zrobienie wartkiej akcji? Proszę o odpowiedź, podpowiedź, itp. Tak przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Modern Warfare w ARMA 2

Post autor: SaS TrooP »

Osobiście próbowałem do OFP, jest to generalnie bardzo ciężkie zadanie. A czegoś takiego jak w MW2 nie zrobisz na pewno.
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Modern Warfare w ARMA 2

Post autor: ProteziakSaSPL »

Na pewno nie. Chodzi mi o lekko zmodyfikowaną fabułę. Jak się uda, to zacznę tworzenie w lutym.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Modern Warfare w ARMA 2

Post autor: SaS TrooP »

Tzn. nie do końca rozumiem. Fabułę odtworzysz, kosztem gigabajtów addonów (jeśli znajdziesz np. fawele), ale szybkosć gry, efekty (wybuchające drzwi, wrogowie zachowujący się jak w Call of Duty) - nie.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Modern Warfare w ARMA 2

Post autor: Forrestal »

Dac by sie dalo ale roboty dla kilkunastu osob na kilkanascie miesiecy. Dorobienie map, broni, zmiana modelu oruszania sie, zmiana fizyki gracza, dzwieki, efekty czasteczkowe. Gratuluje pomyslu ;]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Modern Warfare w ARMA 2

Post autor: ProteziakSaSPL »

Chodzi tylko o fabułę, którą zmodyfikuje tak, jak mi na to pozwalają addony (fawele = arabskie miasteczko, lotnisko = piknik wojskowy, Biały Dom = Lotnisko pod Waszyngtonem, itp. Generalnie chodzi o przeniesienie zarysu fabuły do ArmA 2 i stworzenie misji ciut szybszych niż te, które zrobili w Bohemia Interactive czy większość misji stworzonych przez graczy. Całość zacznę dopiero od marca, gdyż wtedy kupuję nowego peceta. Na obecnym nie dałoby się komfortowo tworzyć misji...

P.S.
Swojego czasu zrobiłem kampanię do ArmA, ale stwierdziłem, że fabuła była tak idiotyczna, jak pan Grzegorz L. próbujący dogadać się po angielsku. Jakąś tam wprawę w robieniu misji mam, ale będę musiał się doedukować w pisaniu skryptów.
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Modern Warfare w ARMA 2

Post autor: Artek3333 »

A dlaczego akurat fabułę z COD MW2? Przecież fabuła Modern Warfare 2 jest denna (może nie dla wszystkich, ale takie jest moje zdanie). Jeśli masz ambicję do tworzenia kampanii, to bym sugerował abyś fabułę sobie sam stworzył, zbliżoną do możliwych wydarzeń, lub oparł się na prawdziwych wydarzeniach. opierając się na fabule z innej gry, moim zdaniem jest bez sensu i stratą czasu. Osobiście w taką kampanie bym nie zagrał bo:
1.bo to pomysł z Modern Warfare 2
2.denna fabuła i nie ciekawa.
3.Z góry wiem o czym będzie kampania bo grałem w MW2.
Polecał bym, abyś stworzył coś od samego siebie ;) Ale to twoje zdanie. Pozdrawiam :dworship
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Modern Warfare w ARMA 2

Post autor: ProteziakSaSPL »

Dzięki Artek :dworship . Cały czas się zastanawiałem, czy trzymać się fabuły czy użyć tylko niektórych rzeczy. Zatrzymam tylko nazwiska(Price, Makarov, Shepard, Nikolai, Soap, Roach, ew. Ghost jeśli znajdę model) i wojnę Rosja vs. USA. Mam nawet tytytuł : OUT OF ORDER. Powala, nie :D
Awatar użytkownika
thisrox
Posty: 54
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 18:57
ID Steam:
Numer GG: 6760268
ID gracza: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Modern Warfare w ARMA 2

Post autor: thisrox »

Jest i Ghost !
Załączniki
ghost arma2.JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”