Arma 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: PROCIK »

polo pisze:Czy pogram sobie w kampanie na takim kompie ?
Intel Core 2 Quad Q8200 2,33 GHz 4MB cache s. 775 Box
Galaxy GF GTX260+ 896MB DDR3 448Bit PCI-E
4 gb Ram
Tak :coffee
maddogPL
Posty: 11
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:50
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: maddogPL »

Zwłaszcza gdy podgonisz trochę procka.
Awatar użytkownika
barth89
Posty: 74
Rejestracja: 05 lipca 2009, 22:00
ID Steam:
Numer GG: 5828812
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: barth89 »

Ja jeszcze raz może zadam pytanie, bo sam nie wiem co zrobić, bo trochę odstrasza mnie to, że być może będę miał pokaz slajdów na ekranie :|

sprzęt:
Phenom II X2 550
Radeon 4850 512MB
4 GB RAM 667 MHz
Windows Vista 32 bit

Sorry, że znów się pytam, ale może ktoś inny jeszcze się wypowie? Bo zagrać chcę bardzo, ale właśnie - zagrać, a nie pooglądać obrazki ;) Zaznaczam, że będę grał w rozdziałce 1024 x 768 bez jakichś kosmicznych ustawień - medium, może czasem coś high...
Phenom II X2 550 @ 3.5 & Zalman 9700NT <> Radeon 4850 512MB DDR3 @ 700/1100 & Auras Fridge <> 4 GB DDR2 800MHz GeIL Ultra + PDP Patriot <> AsRock A780GXH 128M <> SB X-Fi Xtreme Audio <> Pentagram Silent Force 460W <> Windows 7 64-bit
Awatar użytkownika
polo
Posty: 208
Rejestracja: 07 lipca 2009, 08:55
ID Steam:
Numer GG: 1257116
ID gracza: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: polo »

Zmieniam tego Q8200 na Q9 coś on ma 2,66.Mam nadzieje że niue bede miał problemów z grą na tym kompie.
Jednym z najlepszych sposobów zachowania pokoju jest ciągła gotowość do wojny.
Awatar użytkownika
prawdziwy
Posty: 51
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 23:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: prawdziwy »

barth89 pisze:Ja jeszcze raz może zadam pytanie, bo sam nie wiem co zrobić, bo trochę odstrasza mnie to, że być może będę miał pokaz slajdów na ekranie :|

sprzęt:
Phenom II X2 550
Radeon 4850 512MB
4 GB RAM 667 MHz
Windows Vista 32 bit

Sorry, że znów się pytam, ale może ktoś inny jeszcze się wypowie? Bo zagrać chcę bardzo, ale właśnie - zagrać, a nie pooglądać obrazki ;) Zaznaczam, że będę grał w rozdziałce 1024 x 768 bez jakichś kosmicznych ustawień - medium, może czasem coś high...
Wywal Viśte, zainstaluj W7. Sprzedaj grafikę, kup lepszą. Sprzedaj procesor, kup lepszy.

Ciekawe jakiej odpowiedzi się kolega spodziewał? Najpierw zainstaluj na obecnym sprzęcie, potem kombinuj.
"Co ty wogole bredzisz czlowieku ?", "Debili trzeba tępić :/", "Za bycie, niestety, kretynem i totalnym dzieciakiem siedmioletnim.", "a masz lamo", "Synku, czy ty naprawdę nie możesz sobie pójść?", "Pier**li jak potłuczony."
Obrazek
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: PROCIK »

@barth89
Zagrac sobie zagrasz, jak mi sie wydaje masz minimalny sprzet aby zagrac, zobacz moj podpis, tam mam moj hardware i wyniki wiec sobie porownasz.
Willow
Posty: 4
Rejestracja: 02 lipca 2009, 17:45
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Willow »

Procesor: E8400 (3.0)
Karta: GF8800GTS (w tej wersji bodajże 384 mb)
Pamięć: 4GM RAM DDR2 800 MHz
Vista 32

W benchmarku dema przy ustawieniu wszystkiego na normal (tylko video na high i postefekty na low) i rozdziałce 1280x1024 średnia ilość klatek wyszła 32. Przy zmianie rozdzielczości do 1024x768, średnia wskoczyła tylko do 36.
Przy ustawieniach na high i very high średnia klatek to 24.

Czy ten benchmark jest w miarę miarodajny? I czy wąskim gardłem jest tu karta czy też może procek?
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Trance »

Przy tak "małej" pamieci na karcie video daj na normal, a naaaawet na LOW.
Obrazek
Elej
Posty: 116
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:36
ID Steam:
Numer GG: 8888980
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wymagania sprzętowe

Post autor: Elej »

Witam wszystkich po dość długiej przerwie. ;)

Zassałem demko ArmA 2 chcąc przetestować nową produkcję BISu.
Wymagania za http://arma2.pl/
Minimalne
# Dual Core CPU
# 1 GB RAM
# Karta graficzna z Shader Model 3 i 256 MB RAM
# Windows XP lub Windows Vista
# Napęd DVD kompatybilny z dyskami Dual-layer
# 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecane
# Quad Core CPU
# 2 GB RAM
# Karta graficzna poziomu 8800GT z Shader Model 3 i 512 lub więcej MB RAM
# Windows XP lub Windows Vista
# 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Aktualnie dysponuję laptopem z:
- Core 2 Duo T6400 2 GHz
- 4 GB RAM DDR2
- GF 9200M GS (sterowniki 186.03 z czerwca br.)
- vista 32bit

Na benchmarku w demku mam 7 FPSów na minimalnych ustawieniach.
Wiem, że ta konfiguracja to nic specjalnego, ale myślałem, że na niskich ustawieniach już da się pograć.
Na serio nic więcej się z tego nie wyciągnie? Czy ktoś dysponujący podobną konfiguracją ma równie słabe rezultaty?
Obrazek :weteran :ofp
Awatar użytkownika
Havker
Posty: 82
Rejestracja: 11 stycznia 2007, 17:22
ID Steam:
Numer GG: 8964303
ID gracza: 0

Re: Wymagania sprzętowe

Post autor: Havker »

Ja mam lapka z tym samym prockiem 3 gb ramu ddr2 800 mhz i gf 9600gt i tez na minimalnych w rozdzialce 1280:800 mam bardzo malo klatek dla porownania w bioshocka gram na max detalach w tej samej rozdzialce. Chyba nic z tym sie nie da zrobic.
Obrazek
"To są gromy co przyjdą w nagłym grzmocie z setkami potężnych ziemi wstrząśnięć i tysiącem fal, i nie odpoczywają ani czasu nie znają." - A.S. LaVey
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Wymagania sprzętowe

Post autor: PROCIK »

Hmm juz sa podobne watki w dziale "ARMA 2 » Ogólna dyskusja" odnosnie wydajnosci i konfiguracji.
Na minimalne wymagania nawet nie patrz, minimalne to sa te zalecane przez BIS :)
Minimum to ja mam :) zobacz w moim podpisie
Zalecane to jak mi sie wydaje jest takie:
# Quad Core CPU
# 2 GB RAM (najlepiej DDR3)
# Karta graficzna poziomu GTX 260 896MB ram lub podone z wiekszym ramem i Shader Model 3
# Windows XP lub Windows Vista

Full power:
# Quad Core CPU ( i wiecej Core)
# 4 GB RAM (najlepiej DDR3)
# Karta graficzna poziomu GTX 295 1GB ram lub podone z wiekszym ramem i Shader Model 3
# Windows 7

Generalnie w twoim laptopie kuleje karta graficzna, niestety laptopy nie sa robione pod katem gier a te co sa to sa bardzo drogie. Zapewne jest tak dlatego ze komputery do gier wydzielaja bardzo duzo ciepla a wiadomo w laptopach jest z tym problem wiec domyslnie producenci nie ida w tym kierunku aby laptopy obslugiwaly zaawansowane gry video. Poza tym sprawa procesora, dwu rdzeniowy w laptopie to nie to samo co w stacjonarnym, teoretycznie ma te sama moc obliczeniowa ale czas w tak zwanym stresie ma owiele krutszy. Montuje sie szybkie procesory w laptopach poto aby szybko otwieraly Worda i aby szybko dzialaly aplikacje, ktore dzialaj tylko przez krutsza chwile. W takich warunkach laptop jest w stanie odprowadzic cieplo. Pod tym kontem jest napisane oprogramowanie i taka jest struktura mobilnych CPU, ze maja byc czesto w stanie uspienia i oszczedzania energii i sporadycznie dzialac na max "obrotach". W grach jest inaczej, CPU u mnie podczas grania ma 98% non stop urzycia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”