Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
gerrond
Posty: 5
Rejestracja: 06 września 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: gerrond »

Witam,

Jakis czas temu brat ze Słowacji przesłał mi Arme. Kupil ja bodajze w wersji czeskiej. Powiedzial spoko gierka wiec postanowilem zobaczyc. Faktycznie byla w wersji czeskiej. Pudelko, instrukcja jak i inne bajery byly wlasnie w tym jezyku. Poczytalem troszke na forum i zobaczylem, ze jest mozliwosc zainstalowania patchy international gdzie z czeskiej zrobi sie polska wersja. poinstalowalem do wersji najnowszej nie wiem jaka to wersja 114 czy 115 ale mniejsza o wiekszosc. Gra z czeskiego jezyka przeszla na jezyk angielski. Pogrzebalem w opcjach i zobaczylem zmiane jezyka i do wyboru j. polski. Szybciutko ustawilem i co? Wow jezyk polski. Podjarany postanowilem wkoncu zagrac a tam mina. Streszczenia misji sa spolonizowane, ale dialogi NIE! Czy jest mozliwosc spolonizowania dialogow czy musze kupic wersje Polska. Jesli tak to moze ktos zna jakis Tani sklep online gdzie moge zakupic profesionalna wersje, albo zna rozwiazanie problemu by zrobic wersje polska.

Ps Chcialbym zaznaczyc, ze gra nie jest pracka kopia tylko oryginalna, legalna wersja

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: Dawidson »

W polskiej wersji mam napisy i tyle.
Zresztą ArmA nigdy nie była w pełni spolonizowana, za co jedni chwalą wydawcę a inni jak widać nażekają.
Obrazek
RIDER
gerrond
Posty: 5
Rejestracja: 06 września 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: gerrond »

Dawidson pisze:W polskiej wersji mam napisy i tyle.
Zresztą ArmA nigdy nie była w pełni spolonizowana, za co jedni chwalą wydawcę a inni jak widać nażekają.
Wiesz jedni wola rybki inni wola akwarium...

Widzisz Ty masz napisy ja niestety nie. Tylko menu jest spolszczone oraz edytor misji i to nie w pelni. Teraz nie rozumiem jednej rzeczy. Gdybym mial piracka wersje bym nawet nie pisal, ale mam czeska oryginalna wiec moze na stronie producenta znajde jakies spolszczenie?
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: Trance »

Moim zdaniem, zanim dojdziesz do rozwiazania, to o wiele łatwiej bedzie jak sie nauczysz poprostu angielskiego ( o ile jeszcze nie umiesz)...
Obrazek
gerrond
Posty: 5
Rejestracja: 06 września 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: gerrond »

Heh nauczyc angielskiego? Nie na tym rzecz polega. Nauczyc sie jezyka to nie tak hop siup. Rownie dobrze moglbym zaczac nauke jezyka hiszpanskiego ktory znam w stopniu zerowym tak jak angielski. Wiesz kiedys w szkolach nie uczyli jezyka angielskiego tylko obowiazkowo rosyjski. Moglbym jeszcze pomyslec nad jezykiem niemiecim ktorym umiem sie biegle poslugiwac, ale chcialem zobaczyc gre w jezyku ojczystym. Okej skoro nie ma rozwiazania do problemu ktory napisalem to czy w oficjalnej polsiej wersji spolszczone sa napisy, dialogi? Jesli tak to zakupie
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: Matte »

Jedynie napisy, dialogi (całe szczęście) są po angielsku.
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
gerrond
Posty: 5
Rejestracja: 06 września 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: gerrond »

Hmm wiec prosze o ostateczna odpowiedz. Nawet oficjalna polska wersja nie jest w pelni spolonizowana?
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: Dawidson »

No przecież napisałem w 1 poście, polska wersja nie jest wersją z lektorem/aktorami podkładającymi głos pod główne postacie. Napisy i tyle.

Edit
Zresztą teraz ArmA jest w tak śmiejsznej cenie że zaryzykował bym kupno nowej PL
Edit2
Też wolał bym full PL(jak nie muszę to po co mam czytać, ale jak muszę to czytam :P)
Obrazek
RIDER
ThrowingMeat
Posty: 5
Rejestracja: 24 października 2008, 08:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: ThrowingMeat »

hmm... ja rozumiem że jak mus to mus i nie wszyscy znają język, ale powiedzcie mi, nie boli was że w grach spolonizowanych od deski do deski zawsze jest tych samych czterech lektorów plus ewentualnie fronczewski/zakościelny?
Ja nie mogę znieść tego że jak zamknę oczy, to nie wiem czy gram w jedną grę czy inną, bo gadają tak samo (i w dodatku często kiepsko... :()
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: Dawidson »

Co poradzisz na że tak to nazwę "interes rodzinny"?
Mnie też wkurzają w koło macieju te same nazwiska na liście płac, jak by innych ludzi nie było.
Obrazek
RIDER
ThrowingMeat
Posty: 5
Rejestracja: 24 października 2008, 08:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Czy jest mozliwa zmiana jezyka?

Post autor: ThrowingMeat »

Dawidson pisze:Co poradzisz na że tak to nazwę "interes rodzinny"?
O ile chcę grać w oryginał a ceny nie są bardzo szałowe, to ściągam z amazona albo kupuję direct2hd :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”