ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Drone
Posty: 217
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 02:39
ID Steam:
Numer GG: 4111057
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: Drone »

Powiem tak... screeny z ArmA2 mnie rozwaliły. Wyglądają pięknie, klimatycznie, właśnie to na co czekałem. Szczerze, o wiele bardziej mi odpowiadał klimat OFP niż ArmA (w sprawach terenu i misji). Zobaczyłem ten filmik z GC i wymiękłem... przecież to jest to samo co ArmA. AI tak samo debilne, czołgi to ja nie wiem ocb, myślałem, że jest czas przyspieszony na filmiku, a tu dupa. Zachowują się jak samochodziki na prąd. Wspomniany już kurz, który jest doslownie żalowy no i ekstra wypas walące się drzewka (jeszcze sie koleś tym jarał? Omg). Zawiodłem się zajebiście, niemniej dalej czekam bo może nadrobi klimatem (Gruzja, te sprawy). Co do OFP2 jakoś mnie to nie interesuje, zacznie jak zobaczę pierwsze gameplaye, obecnie mi to podbajerzonego CODA przypomina, a tego jednak do ArmA porównywać co nie ma. Elo
zzz
Posty: 7
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 23:20
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: zzz »

Jak to nie ma? COD to bardzo dobra seria a 4 to już cud miód. Jest dużo lepsza od szitu ArmA pod każdym względem.

Wybacz Kochanie, ale OFP2 nie jest robione specjalnie dla marnej 20 osobowej polskiej sceny ArmA.

elo elo 3 2 0
jestem zbanowany
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: Trance »

zzz porownywanie cod4 do arma to jak porownywac oko do dupy ;)
Gdyby chociaz w 1% cod4 był tak rozbudowany jak arma, to Twoje zdanie na ten temat byłoby zupełnie inne. cod4 to typowa strzelanka, ArmA to juz o wiele bardziej ambitny i rozbudowany symulator pola walki. Dlatego radziłbym sie powtrzymywac od wogole porownywania tych gier, bo mimo iz obie traktuja o wojnie, to jednak w zupełnie inny sposob.
Obrazek
Awatar użytkownika
Drone
Posty: 217
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 02:39
ID Steam:
Numer GG: 4111057
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: Drone »

zzz pisze:Jak to nie ma? COD to bardzo dobra seria a 4 to już cud miód. Jest dużo lepsza od szitu ArmA pod każdym względem.
9/10 za prowo xD
Awatar użytkownika
Mirage
Posty: 254
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 22:02
ID Steam:
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: Mirage »

OFman pisze:Nie mam już sił na wyśmiewanie OFP2, poczekacie do wieczora?
Tak po za tym było całkiem fajnie...
No dajesz, dajesz... Bo już się nie moge doczekać.
Będąc od samego początku sceptycznie nastawionym do OFP2 dziwne, żeby Twoja reakcja była inna :roll:
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: klamacz »

no Ofman czekamy, ciagle tylko F5 i F5 :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: Rainbow »

:D
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2021, 14:27 przez Rainbow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: Dawidson »

Ktoś tam kiedyś napisał że ArmA to taki 1.5 OFP2, ja bym to sparafrazował i napisał że ArmA to takie 0.5 ArmA2. Tak mi się zdaje że ArmA2 to będzie to, co chcieli wydać jako ArmA, a my to co chcieliśmy dostać jako ArmA. Trochę zawile to może napisałem :D

Co do OFP2 oby tylko nie zrobili z niej COD4(głupiej strzelanki do wszystkiego).
Obrazek
RIDER
Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 230
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:46
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk / Warszawa

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: Jerry »

Raczej ArmA 2 to 1,25 Army... A może i jeszcze mniej, patrząc na ostatnie filmiki... To, że więcej, niż w QG będzie bajerów, nie znaczy, że to powinno się nazywać drugą częścią gry. No chyba, ze faktycznie, jakieś znaczące zmiany w gameplayu będą, czego na razie zbyt nie da się zauważyć.
:8bz
Obrazek
zzz
Posty: 7
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 23:20
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: zzz »

haha i co fanboje bisu? skrin skrinowi nie równy

Jeżeli OFP2 będzie takie jak COD4 to przynajmniej ktoś w to będzie grał, i nie tylko jakieś evolutiony czy inne warfary.

No i będzie można progejmerować.
jestem zbanowany
OFman
Posty: 471
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:38
ID Steam:
Numer GG: 2993491
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GC 2008 (ArmA2, OFP2)

Post autor: OFman »

Rainbow ja wiem, że masz bujną wyobraźnię, ale nikt o bombie nie pisał.

Nie ma co tu dużo opowiadać. Na targach byliśmy w sobotę. BIS ze swoją Armą zwineli się w piątek i tyle ich widzieliśmy... Pewnie i tak nie napisałbym niczego nowego po za tym co zrelacjonował już W0lle na BIFie.

Co do OFP2...
Jak już pisałem jestem nieco rozczarowany prezentacją. Na szczęście w kolejce czekaliśmy tylko ok. 20 minut. Po wejściu i zajęciu miejsc wyszedł jakiś niemieckojęzyczny azjata i zaczął opowiadać 'naszej' brytyjskiej grze. Tą część prezentacji już pewnie widzieliście na gametrailers czy gdzie to tam było. My jednak mieliśmy nieco lepszy widok. Pomijając już wszystkim dobrze znane renderki z E3 było widać kilka nowych ujęć ingame. Ja tradycyjnie największą uwagę zwróciłem na mapę i obiekty. Rozumiem, że to alpha, ale tekstura terenu wygląda tylko nieco lepiej niż w OFP1. Oczywiście w niedalekiej odległości od gracza, dalej jest to jedna wielka plama. Drzewa również nie wyglądają za ciekawie, troche przypominały mi te z BF2. Została jeszcze trawa...Jest zrobiona w identyczny sposób ja te w BF2 czy te co były na moim Drago z OFP. Z powietrza wyglądała bardzo dziwnie a już przecież w Armie1 zostało to całkiem dobrze rozwiązane. Tekstury obiektów też nie były jakoś specjalnie szczegółowe, na pewno nie lepsze niż w Armie1.
No dobra, filmik z renderami i kilkoma ujęciami ingame się skończył. Prowadzący informuje, że pokażą teraz troche gameplay'a i bierze Xbox'owego pada do dłoni. Coś tam próbuje uruchomić na komputerze najpierw raz, potem drugi i trzeci. Wymienia kilka zdań z kolegami po czym wychodzi na środek i grzecznie informuje, że z powodów technicznych nie są w stanie zaprezentować nam teraz gameplay'a i zaprasza na oficjalną stronę i forum w celu poszukiwania informacji nt gry. Zapaliły się światła, koniec prezentacji. Tyle widziałem OFP2 :)

Aha, zapomniałbym...Po 'prezentacji' podszedłem do tego prowadzącego i zadałem mu dwa pytania dotyczące gry.

1. Multiplayer pozwala na 32 osoby na serwerze w wersji na PC i 16 osób w wersji na konsole.
2. Będzie możliwość tworzenia dodatków do gry tak jak to było w OFP1. Narzędzia zostaną wydane razem z grą.

W każdym bądź razie dziś ArmA2 pod względem grafiki wypada znacznie lepiej niż OFP2

Kilka fotek:
http://www.arma2.pl/DaVid/gc1.jpg
http://www.arma2.pl/DaVid/gc2.jpg
http://www.arma2.pl/DaVid/gc3.jpg
http://www.arma2.pl/DaVid/gc4.jpg
http://www.arma2.pl/DaVid/gc5.jpg
:13bds :weteran
http://arma2.pl
"I'm not friendly" :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „ArmA Flash News”