Dobry film

... lub palce na klawiaturę niosą

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Dobry film

Post autor: Cleric »

Filmik nawet taki sobie - oczywiście nie ma co za dużo od niego wymagać - ot po prostu mniej ambitne kino amerykańskie. Istotnie jest kilka fajnych scenek i za to spory plus - jednak one nie rekompensują odczucia "to już było", widać nawiązania do do innych tego typu filmików jak np. "28 dni później" czy "Residenta evila" i innych.

Poza tym jako ekranizacja książki Richarda Mathesona film jest po prostu słaby. W ogóle w stosunku do swego oryginału jest maksymalnie spłaszczony - nie ruszono wielu ciekawych wątków które sa zawarte w książce.

Mimo tego myślę że warto go zobaczyć :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Dobry film

Post autor: mant3z »

"Shoot 'Em Up"
Gatunek: Kryminał / Akcja (ja bym dodał jeszcze komedia)
Nie wyobrażam sobie go oglądać na trzeźwo, siedziałem z kumplem... piliśmy browary i płakaliśmy ze śmiechu. Niesamowite czego to ludzie nie wymyślą.
fdb.pl pisze:Opis filmu:
Akcja historii rozpocznie się w momencie kiedy pewna kobieta zaczyna rodzić w czasie strzelaniny. Mężczyzna, który odbiera poród, pan Smith, musi ochronić nowo narodzonego malucha przed armią uzbrojonych rzezimieszków.
Mów mi milordzie łapserdaku!
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: Dobry film

Post autor: eJay »

Cloverfield aka Projekt:Monster - zero fabuły, zero gry aktorskiej, ale to zajebisty przerost formy nad treścią :) Tylko do kina. Film ma pare wad, ale co tam, kiedy gra tak na emocjach widza, że masakra 8)

Co do Shoot'em Up - zgadzam się co do słowa. Film komedia-akcyjniak z jajem. Do tego znakomita ścieżka dzwiękowa i marchewka w roli głównej :lol:
itan
Posty: 338
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 13:17
ID Steam:
Numer GG: 9190911
ID gracza: 596484
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dobry film

Post autor: itan »

http://cena.odwagi.filmweb.pl/

[chciałem cos dodać o sensie filmu i egzekucji, ale chyba sie wstrzymam]

Co do filmu to przerywki w rozpaczy bohaterki troche mnie denerwowały (nie poradziła sobie z ta scena?).

Ogolnie warte polecenia
Obrazek... "zamknieta koteria ze zidiociałymi członkami"
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Dobry film

Post autor: Firefly »

eJay pisze:Cloverfield aka Projekt:Monster - zero fabuły, zero gry aktorskiej, ale to zajebisty przerost formy nad treścią :) Tylko do kina. Film ma pare wad, ale co tam, kiedy gra tak na emocjach widza, że masakra 8)

Co do Shoot'em Up - zgadzam się co do słowa. Film komedia-akcyjniak z jajem. Do tego znakomita ścieżka dzwiękowa i marchewka w roli głównej :lol:
Oba filmy są bardzo kiepskie i równie bardzo podobne - brak fabuły, przerost efekciarstwa, żenująca gra aktorska i niestety najgorsze.. do bólu przewidywalne i schematyczne :(. Cloverfield jest chyba najbardziej przereklamowaną KLAPA dekady o ile nie w całej historii kina. Ja czekam na Where in the world is Osama Bin Laden? To może być dobra komedia, twórcy Super Size Me. :)
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Dobry film

Post autor: mant3z »

To ja jeszcze polecę BABEL
Z reguły nie lubię takiego kina, wole proste kino akcji... ten jednak bardzo mnie zaciekawił.
fdb.pl pisze: W odległych piaskach marokańskiej pustyni nagle rozlega się strzał z karabinu. Strzał, który zapoczątkuje serię niecodziennych wydarzeń. Spowoduje, że para amerykańskich turystów będzie rozpaczliwie walczyć o życie, dwóch chłopaków z Maroka zostanie zamieszanych w przypadkową zbrodnię, niania z dwojgiem amerykańskich dzieci będzie nielegalnie przekraczać granicę w Meksyku, a pewna nastolatka z Japonii zbuntuje się, gdy jej ojca zaczną poszukiwać policjanci z Tokio.

Czekam natomiast na "Balls of Fury" komedia o turnieju Ping Ponga przedstawionego w klimacie Mortal Kombat :rox
Mów mi milordzie łapserdaku!
MaKo
Posty: 35
Rejestracja: 18 października 2007, 19:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Dobry film

Post autor: MaKo »

oglądałem pare miesięcy temu
krótko mówiąc szkoda czasu

no może poza motywem jak kolo ma grać z Dragonem
:party
nie ma to jak meczyk z małą dziewczynką, aby mieć poważanie w światku zawodników :1th
8 Brygada Zmechanizowana
Obrazek
I`m a bomb technican - if you see me running => try to keep up!!!
Medic!!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Dobry film

Post autor: Cleric »

Nie rozumiem ludzi którzy źle sie wypowiadają o "Projekt: Monster". może po prostu nie lubicie nowatorskiego podejście do filmu S-F - wolicie konserwatywne realizacje :? albo wogóle nie lubicie tematyki S-F. Film jest rewelacyjny jak na monster movie.

Z tym filmem jest chyba tak że albo komuś przypadnie mocno do gustu albo wręcz odwrotnie - i raczej nie ma innej alternatywy.

Jeśli się porówna ten film z innymi ówczesnymi produkcjami to wyjątkowo dobre i oryginalne kino (bliższe w swym charakterze chyba nawet do reportażu niż konwencjonalnemu filmowi)

Moim zdaniem film dobrze ukazuje realizm ludzkich zachowań i to jest jeden z jego największych plusów - i zupełnie nie ważne czy ma to miejsce w czasie ataku obcych czy jakieś naturalnej katastrofy jak trzęsienie ziemi czy huragan. Żadnych bohaterów - herosów tylko normalni ludzie i ich zachowanie. To razem z dobra akcja i amatorska kamera oraz innymi elementami stworzyło tak wyśmienity kolektyw i zaowocowało niesamowitym, wciągającym klimatem. :hapy
Po porostu trzeba to potrafić wyłapać i docenić - a nie kierować się jedynie pozorami że chaotyczny i niejasny itd.

[quote="eJay"]Cloverfield aka Projekt:Monster - zero fabuły, zero gry aktorskiej...[quote]

Fabuła jest - niejasna, zaskakująca pokazana w intrygujący sposób, a i przez to wciągająca. Momentami może się komuś wydawać nudnawa - ale tylko przez chwilę. Nie barak wręcz genialnych klimatycznych smaczków w postaci różnych scenek - jak choćby chwila w której mieszkańcy przy pomocy telefonów filmują leżącą głowę Statui Wolności, czy schowany pod ciężarówką Hud w czasie szturmu wojska, czy też wynoszenie przez szabrowników sprzętu elektronicznego ze sklepów takich czysto naturalnych ludzkich zachowań na takie sytuacje.
Efekty tez niezłe - chociażby ten pędzący pył, dym za szybami sklepu w którym się schronili bohaterowie, próbujący wdzierać się do środka przy otwarciu drzwi. Dodatkowo wszystkie efekty są wstawione w obraz trzęsącej, drżącej kamery co jest o wiele trudniejsze do wstawienia w pięknie skadrowane ujęcia.

Ten film po prostu prosi sie o wersje 3D :) widz jest w centrum wydarzeń i wie oraz widzi tyle samo co ich bohaterowie.

Trzeba posiadać "trochę umiejętności aby zrobić tak niby chaotyczny film który wydaje się być całkowicie naturalny, wręcz naturalistyczny, który w świetny sposób pokazuje otoczenia i reakcje ludzi, a przy tym wszystkim wciąż trzyma w jakimś napięciu widza. Wbrew pozorom trudniej jest zrobić film, który wygląda jak amatorski reportaż niż piękne hollywoodzkie kadry wyostrzone do granic możliwości.

Myślę że film ma spokojne szanse na przejście do historii światowego kina i stac się filmem na swój sposób kultowym. :1th
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dobry film

Post autor: Pit »

"Królestwo"

Własnie pojawił się w kinach.
http://krolestwo.filmweb.pl/

Bardzo, ale to bardzo mocny film, mocne sceny, świetne prowadzenie kamery, dużo strzelaniny ulicznej z terorystami. Po raz pierwszy na ekranie film, który pokazuje Arabię Saudyjską jako teatr akcji. Zdecydowanie nie na walentynkowy wieczór. Akcja przekładana z refleksją o różnicy kultur muzułmańskiej i chrześcijańskiej. Bardzo polecam - zostaje w głowie.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Dobry film

Post autor: mant3z »

Czekam na DVD :) za kilka dni pewnie obejrzę, słyszałem już kilka opinii, żadna nie była negatywna.
Trzeba będzie odkurzyć subwoofer, dawno już nie robił hałasu. :D
Mów mi milordzie łapserdaku!
MaKo
Posty: 35
Rejestracja: 18 października 2007, 19:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Dobry film

Post autor: MaKo »

Królestwo - jednym słowem świetny :dworship

a z innej kategorii polecam filmy:
na dzisiejszy dzień: The hartbreak kid, lub nowe: I could never bee your woman; Definitely, Maybe
a na poprawe nastroju: The game plan

a dla paramilitarystów: Wojna Charliego Wilsona
lub coś z innej beczki: Żołnierze mafii

wszystkie filmy polecam sprawdzać na http://www.filmweb.pl
8 Brygada Zmechanizowana
Obrazek
I`m a bomb technican - if you see me running => try to keep up!!!
Medic!!!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co ślina na język...”