Pomoc w wybraniu karty graficznej

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

alepasztet
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:27
ID Steam:
Numer GG: 3854829
Lokalizacja: Częstochowa

Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: alepasztet »

Czolem,

Co prawda poprosilem o pomoc w tej sprawie juz raz na forum armedassault.pl, ale z racji tego ze nie wszyscy uzytkownicy tego forum zagladaja na inne fora postanowilem poradzic sie i Was. Otoz procesor (A64 San Diego 4000+) i plyte (Asus A8N-E DELUXE) juz kupilem i tak do kupienia pozostala tylko karta graficzna, ktora chyba zawsze sprawia najwiecej problemow przy zakupie. Chcialbym przeznaczyc na karte okolo 500,- (oczywiscie gdyby trafila sie jakas uzywana karta za niezle pieniadze to bylbym w stanie niewiele doplacic) dlatego biore pod uwage GeForce'a 7600GT Palita badz Gigabyte z HeatSink II oraz Radeona X1650XT. Trafilem tez na oferte sprzedazy Radeona X1800GTO PowerColor (256MB 256Bit) za okolo 550,-. Czy ta karta jest warta tych pieniedzy? Bardzo prosze o wszelkie porady i sugestie - jeszcze troche czasu mam na zastanowienie dlatego sie nie napalam na nic. :)

Dzieki z gory.
na wyspach bergamutach podobno jest kot w butach :O :O
Awatar użytkownika
Cloperflake
Posty: 9
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 23:15
ID Steam:

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: Cloperflake »

Jesli Ci sie uda najlepszy wybor to oczywiscie Ati 1800GTO . Jesli nie to w drugiej kolejnosci PALIT 7600GT 256DDR3 1.4ns 560/1400, trzeci moj typ to 1650 XT
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: Forrestal »

Cloperflake pisze: Jesli Ci sie uda najlepszy wybor to oczywiscie Ati 1800GTO . Jesli nie to w drugiej kolejnosci PALIT 7600GT 256DDR3 1.4ns 560/1400, trzeci moj typ to 1650 XT


ArmA bardziej woli ATi - z mojego dosiwadczenia i obserwacji to wynika ;) Wiec najlepszy, wyborem powinien byc X1800GTO a pozniej X1650XT.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: hryst »

jak masz juz procek AMD to spraw sobie coś z tej samej "stajni" czyli ATI
A faktycznie moge potwierdzić słowa Forrestala
Przy nagrywaniu filmików w armie mam więcej klatek jak za czasów OFP
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: klamacz »

potwierdzam, ATI 1800 GTO jak ci sie uda kupic za ta cene, to bedzie dobry zakup
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
alepasztet
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:27
ID Steam:
Numer GG: 3854829
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: alepasztet »

Uzywana X1800GTO... :)
na wyspach bergamutach podobno jest kot w butach :O :O
panther
Posty: 33
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 17:18
ID Steam:

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: panther »

bierz od HiSa z chłodzeniem IceQ3, modujesz za darmo na x1800xl i sporo zyskujesz na wydajności. nie mówię tu o podkręcaniu zegarów (to swoja drogą). wiem, bo mam tę kartę i jestem zadowolony.

nie moduj czasami wersji od Sapphire ;)
Obrazek

Core 2 Duo [email protected] + Scythe Ninja Plus | Asus P5B Deluxe | GeiL Ultra 2x1GB 800 | Ati x1800XL IceQ3 | SB Audigy 4 | Tacens Valeo 460W | Seagate B 7200.10 250GB | Razer Copperhead+SteelPad QcK | Creative HS-600 | iiyama 19" lcd
Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 214
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 12:03
ID Steam:

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: Romanov »

He co głos to co innego
ja preferuje GF
wiec 7600 GT bedzie w miare tanim i dobrym
ale jesli maz wybór to Winfasta proponuje gdyż z tymi kartami mozna najwiecej podkrecac.
ale to moj wybor.
Chlebak
słuzy do noszenia granatów ktore sie w nim chleboczą ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cloperflake
Posty: 9
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 23:15
ID Steam:

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: Cloperflake »

Romek oj Romek: Galaxy - podkrec u jakiegos Winfasta rdzen o 25%
^THUNDER^
Posty: 26
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 02:48
ID Steam:

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: ^THUNDER^ »

Ja bym się zastanowił nad Galaxy GeForce 7600 GS DDR3 tu http://pclab.pl/art19238.html masz artykuł poczytaj (na twoim miejscu nie przyjmował bym do świadomości pierwszej części artykułu i przeszedł od razu do części podkręcenie i dalej), moim zdaniem warto i chyba zamienię staruszka x800xl na to cacuszko zważywszy na fakt ,iż kumpel z forum TWEAK.pl
zakupili już wersje ze zmienionym chłodzeniem Zalmana o tu http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=4581 masz link do sklepiku gdzie kupowali i powiem tak karta kręci się na tym chłodzeniu znacznie lepiej,dodatkowo ten wiatrak ponoć jest znacznie cichszy od referencyjnych konstrukcji i dodatkowo ładnie owiewa kostki Ram.(ziomek z TWEAKA wykrecił go stabilnie na 695GPU i Mem na 1680 stabilnie a to bardzo mnie zachęca do kupna tej karty zważywszy, że nawet jak nie bardzo wiesz jak podkręcać nie spalisz jej bo ma Hybrid Boster i Buzzer safe poza tym dual bios czyli nie spalisz i nie uwalisz biosu -poza tym w biosie nie trzeba nic grzebać a Galaxy daje ci jeszcze swoje narzędzia do podkręcenia karty). Ja już mam faworyta do zakupu i tobie go tez polecam zwłaszcza ze w testach 1800GTO i 7600gt dostają od niego po podkręceniu ostro po pupci ;) a to przecież jest nowa technologia wiec po co pakować kasę w przestarzałe konstrukcje, które (mam na myśli ATI) dobrze śmigają tylko na jednej grze i to nie do końca właśnie na tej a na OFP.( Za mało czasu żeby jednoznacznie stwierdzić że ATI ma lepsze osiągi na armie tak jak to miało miejsce w OFP ,nie zapominajcie o tym ze Engine został znacząco przebudowany choćby w kwestiach samego cieniowania i refleksów świetlnych co widać od razu po odpaleniu gry a w tej dziedzinie Ati zawsze było do bani, sam muszę to przyznać mimo , że jestem fanem kart z kanady.

No chłopaki polatajcie po googlach i poszukajcie dla kolegi więcej testów kart w granicach 500...

P.S: Na allegro ten galaxy lata juz po 490PLN-tym bardzie warto ;)
alepasztet
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:27
ID Steam:
Numer GG: 3854829
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pomoc w wybraniu karty graficznej

Post autor: alepasztet »

W koncu mam w rekach karte. :) Jest to GeForce 7900GS Gigabyte z wentylkiem Zalmana, wersja z 256Mb pamieci. Udalo mi sie uciulac te kilka zl wiecej. :)

Dzieki wszystkim za pomoc i do zobacznia na serwerach. :)
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2007, 19:43 przez alepasztet, łącznie zmieniany 1 raz.
na wyspach bergamutach podobno jest kot w butach :O :O
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”