Latanie śmigłowcem

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
czacha
Posty: 23
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 01:47
ID Steam:
Numer GG: 2068891
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: czacha »

Dzialaja kody z OFP - wciskasz na chwile lewy Shift oraz 'minus' na numerycznej, a nastepnie wklepujesz "endmission". Ale polecam pomeczyc sie z misja.. skoro juz postanowiles zostac pilotem :mrgreen:
inquisitor incognito

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pabllo
Posty: 14
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 19:37
ID Steam:
Numer GG: 2799922
Lokalizacja: Wojkowice

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: Pabllo »

Mam pytanie do Was, czy ktoś spotkał się ze znikającymi heikopterami w powietrzu ?
Czasami zdarzało się to w starej wersji ale po łatce 1,02 to już jest nagminne.
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2006, 12:51 przez Pabllo, łącznie zmieniany 1 raz.
Intel Core2Duo E6300 - Asus P5B Deluxe - KingMax 1GB - Sapphire X1900GT
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: Firefly »

Pabllo pisze: Mam takie pytanie do Was, czy ktoś spotkał się ze znikającymi heikopterami w powietrzu ?
Czasami zdarzało się to w starej wersji ale po łatce 1,02 to już jest nagminne.

Tak. Najczesciej ruski Ka50 znika.
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: Cleric »

Robi pisze: Dziękuję Wam za motywację... właśnie tego potrzebowałem.
i wiecie...? przemyślałem to wszystko sobie i postanowiłem, że zostanę pilotem!

Do zobaczenia na serwerach! :twisted:

Hahah jak się cieszę :D
A ja nawet nie zacząłem mocniej naciskać i prowokować :mrgreen:
cya & gl ;)

P.S. a już miałem napisać że jako czującego się staro i zmęczonego człowieka z litości zostawiam Cię w spokoju :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Jachu
Posty: 7
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 13:08
ID Steam:

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: Jachu »

Uwazam ze sposob zachowania sie smiglowcow w locie jest przegiety. Ani OFP ani ArmA symulatorem lotu nie byly i nie beda, wiec uwazam ze jest to niepotrzebne utrudnienie, ktore nie dodaje miodnosci grze. Dlaczego? Wystarczy spojrzec na deske rozdzielcza w smiglowcu. Nie to, ze narzekam na modele, ale kazdy, kto gral w symulator lotniczy, wiec ze chodzi o inny poziom zabawy, wiec zwiekszenie trudnosci samego sposobu latania, jest lekko bezpodstawne.

Duzy PLUS za wreszcie dwoch strzelcow pokladowych na blackhawku!
Awatar użytkownika
Eddie
Posty: 36
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:21
ID Steam:

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: Eddie »

Ale przeciez panel smiglowca jest tak samo ubogi jak w OFP. Model lotu jest dobry, tzn taki ktory wymaga kilku godzin lotow by opanowac starty jak i precyzyjne ladowania. OFP to nie jest gra w ktorej mozna wskoczyc do pojazdu i od razu smigac jak szalony, i dobrze ze taka tez nie jest Arma.
Jachu
Posty: 7
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 13:08
ID Steam:

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: Jachu »

Eddie pisze: Ale przeciez panel smiglowca jest tak samo ubogi jak w OFP.


Tylko model lotu jest za bardzo wzbogacony - powstaje pytanie czy nie jest to lekko oderwane od reszty samej symulacji lotu. Przyznaje to spor akademicki raczej ;)
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: Koval »

Eddie - zgadza się ale bez przesady - śmigłowiec jest nadsterowny - w AH-1 wystarczy przechylić lekko ster w lewo albo w prawo a on już prawie jest wywrócony na plecy albo chce zrobić beczkę w miejscu. Z kolei stery poziomego ustawiania samolotu są za słabe i praktycznie bezużyteczne. Próbowałem nawet na analogowym joypadzie pofruwać - bez pozytywnych rezultatów. Latanie na autozawisie jest banalne ale nieskuteczne, latanie bez autozawisu jest prawie niemożliwe i nieskuteczne (przy dużych prędkościach).
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: ufoman »

Przesadzasz Koval. Prawda jest co napisal Eddie, troche cwiczen w edytorku i wszystko wychodzi.

Jednak jedna rzecz mnie dziwi, otoz przy ostrych manewrach czesto wlacza mi sie autozawis, wbrew mojej woli. Komus tez tak sie dzieje?
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: klamacz »

moze sprawdz jakie klawisze masz przypisane do autozawisu. standardowo jest 2xS
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Eddie
Posty: 36
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:21
ID Steam:

Re: Latanie śmigłowcem

Post autor: Eddie »

Ale przeciez w Armie nie sa potrzebne wskazniki obrotow wirnika, temperatury silnika czy predkosci spalania paliwa ;) Tak wiec ja sie ciesze, ze chociaz model lotu jest wierniejszy rzeczywistosci.


Co do czulosci to moim zdaniem jest przesadzona. Jesli kogos stac na kupno pedalow, to bedzie mogl kontrolowac ruch obrotowy w zadowalajacym stopniu. Ja go np. nie mam ale korzystajac z Joya kontrola nad helikopterem jest taka, ze o beczkach raczej nie ma mowy, o ile sie lata z glowa. A wybitnie uzdolnionym pilotem raczej nie jestem, wiec mysle ze kazdy to moze opanowac jesli poswieci troche czasu.

Mysle ze problemy kontroli helikoptera, ktore niektore osoby napotykaja wynikaja z tego przyzwyczajenia z OFP, w ktorym hela mogla w przeciagu 2 sekund zredukowac predkosc o 200km/h i caly czas pozostawac pod kontrola. W Armie trzeba myslec te 15 sekund w przod i naprawde wszystko jest do wykonania jesli odpowiednio wczesnie zacznie sie wykonywac podejscie do ladowania, czy do ustawienia sie na linii celu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”