Podkręcanie Radeona 9550

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: Trance »

Witam!
Ostatnio zamówiłem sobie ArmA i zacząłem w to grać. Ale niestety gra nie chodzi mi zbyt płynnie, dlatego poszukałem jakiś sposobów na zwiększenie płynności gry.
Mam karte graficzną Radeon 9550 256 MB/ 128bit. Chodziłem sobie po różnych stronkach, na ktorych przedstawiane były sposoby podkręcania karty graficznej. Pierwszą rzeczą jakązrobiłem była instalacja innych sterowników (Omega), i musze powiedzieć, że można poczuć wzrost płynności gry. Niestety, zaden ze sposobów podkrecenia mojej karty graficznej, ktore znalazlem na stronach www nie działą u mnie. Wszystko niby jest jak ma byc, ale nie da sie sfinalizowac calego majsterkowania, dlatego prosze osoby, ktore maja taka karte i juz byc moze robily cos takiego o pomoc (o wytlumaczenie mi łopatologiczne) w zrobieniu czegos takiego u mnie. Jestem z góry wdzieczny za pomoc.

PS: Słyszałem, że patch 1.05 również poprawia płynność gry, wiec sprobuje go zainstalowac i sprawdze jak działa na nim gra.

Trance
Obrazek
alepasztet
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:27
ID Steam:
Numer GG: 3854829
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: alepasztet »

Sciagnij program RivaTuner, poszukaj w opcjach dwoch suwakow "core" i "memory" i zwiekszaj stopniowo czestotliwosc rdzenia i pamieci do czasu, gdy na ekranie (w grach) nie bede pojawiac sie dziwne "krzaki" i bledy w wyswietlanym obrazie. Wtedy zmniejsz nieco czestotliwosc i zapisz ustawienia. Nie spodziewaj sie jednak cudow po podkreceniu, bo niestety 9550 jest dosc slaba karta jak na wymagania ArmA. No i oczywiscie pamietaj o tym, aby karta nie lapala zbyt duzych temperatur.

PS. Niebawem wyjdzie patch 1.07, ktory poprawia plynnosc jeszcze bardziej (dziwie sie, ze jeszcze 1.05 nie zainstalowales :)).
na wyspach bergamutach podobno jest kot w butach :O :O
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: Trance »

No dopiero gre dostałem, wiec nie miałem zbytnio czasu, zeby sie tym bawic jeszcze, ale nadrobie zaległosci - obiecuje :).

No cudów sie nie spodziewam po tym Radeonie, ale dla mnie każdy fps wiecej to jest duzo, dlatego walcze o fpsy jak tylko moge.

Do tej pory, zeby podkrecic sobie karte uzywałem AtiTool. I podkrecałem te Core i Mem, ale nic sie nie działo, nie dało się tego zapisac w zaden sposob, a kiedy probowałem "wcielic to w zycie" wyskakiwał napis mowiacy mniej wiecej: "System Windows nie korzysta z podanej karty graficznej" i nic sie nie działo, dlatego zrezygnowałem :). A może poprostu robie coś źle.
Obrazek
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: klamacz »

mialem radka 9550 i teraz ci powiem, ze zamiast probowac go krecic to ten sam czas lepiej poswiecic na prace na jakiejs budowie czy czymkolwiek i zarobic na cos porzadnego
w skrocie: strata czasu moim zdaniem.

ale pozdrawiam i zycze powodzenia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: Trance »

Hmm czy to przypadek? Właśnie sie zatrudniłem na budowie ;).

Tak wogóle to mam już na oku kupno nowej karty graficznej, mianowicie GF 8800 GTX, troszke kasy, ale według mnie warto :). Co sądzicie o tej karcie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: Matte »

Z tego co słyszałem to nie ma pod nią optymalnych sterwników i póki co karty 7xxx chodzą o niebo lepiej. Reki nie dam sobie uciąć
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: Radeon »

Trance pisze:Hmm czy to przypadek? Właśnie sie zatrudniłem na budowie ;).

Tak wogóle to mam już na oku kupno nowej karty graficznej, mianowicie GF 8800 GTX, troszke kasy, ale według mnie warto :). Co sądzicie o tej karcie?
Bullshit! 8xxx teraz wogóle nie warto kupować. Seria 79xx bije na głowe wszystkie kastraty nVidii. Co do 8800GTX, IMO TEŻ NIE WARTO. Bierzesz w ślepo kartę, o której nie wiesz jak spisuje się w prawdziwym Dx10. Na demach technologicznych te karty leżą i kwiczą, a miały być takim hiciorem. Szykuje się powtórka z FXów kiedy pod Dx8 były super a na Dx9 byle Radeon je bił. Tu jest tak samo.

Lepiej czekać na karty G90 i R650, które może już będą lepsze w Real Dx10. Teraz to po prostu strata kasy.

http://forum.pclab.pl/t258633.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: Trance »

Czyli trzeba czekać?

A sie jeszcze zapytam...
Dokupienie RAMu (tak ze 2 GB) da dużo jeśli chodzi o płynność gry? Dodam, że obecnie mam 512 MB RAM pamięci.


PS: Nie orientuje sie ktos ile obecnie kosztuje 2x 1 GB RAMu jakiejs w miare dobrej jakosci a jak najnizszej cenie?
Obrazek
alepasztet
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:27
ID Steam:
Numer GG: 3854829
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: alepasztet »

No 512 to jest bardzo malo, 1GB jest uznawane za minimum. Co do ceny pamieci to zalezy jakie obsluguje Twoja plyta. Jesli jeszcze DDR-400 (PC3200) to koszt za 1GB to okolo 250zl. Jesli masz nowsze, to duzo taniej, okolo 120-150zl.
na wyspach bergamutach podobno jest kot w butach :O :O
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: Trance »

Oooo to zaskoczenie, bo dzisiaj sie pytałem kumpli, ktorzy w tym siedza i mi mowili, ze kupno 2 GB RAMu, (2 x 1 GB) to koszt rzedu 700 - 800 zł, a tutaj by wychodziło ze to koszt koło 500zł.

Nie wiem czy moja płyta główna zaliczana jest do nowszych czy starszych :) - Gigabyte Pentium 4 Titan GA-8IPE775
Obrazek
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Podkręcanie Radeona 9550

Post autor: SiD »

"Rodzaj pamięci: DDRAM"
W góglach jak byk - starsze
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”