Problem z serwerem TeamSpeak (port 8767)

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
alderous
Posty: 113
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 22:27
ID Steam:

Problem z serwerem TeamSpeak (port 8767)

Post autor: alderous »

Potrzebowałem postawić sobie niededykowany serwer Teamspeak'a (windowsowy) - ot, tak na chwilę na potrzeby gry z kumplem. Ściągnąłem, zainstalowałem i wyglądało, że wszystko jest ok, ale z komputera kumpla połączyć się nie dało tzn. No reply from server Maybe the server is offline or maybe teamspeak is not running on it.

Obaj mamy zewnętrzne IP, firewall'e windowsowskie wyłączone, a nasze zone alarm'y miały przyznane dostępy dla klienta i serwera TS (zresztą wyłączenie ich też nic nie dało). Na stronie TS'a wyczytałem że dodanie do server.ini linijki BoundToIp1=mój IP powinno pomoc...nie pomogło.
Każdy z nas mógł połączyć sie z innymi serwerami TS i tak w sumie zrobiliśmy tj. na jakimś publicznym niehasłowanym serwerze założyliśmy pokój i było ok, ale sprawa mnie męczy.

Próbowałem ustalić co z portem UDP 8767, ale wyniki są sprzeczne - o ile wiem mój provider nie blokuje tego porta (zresztą mam zewnętrzne IP). Programik o nazwie Windows UDP port scanner twierdzi, że ten port mam otwarty, programik pcsuper scanner twierdzi że zamknięty. Z kolei wpisanie tego porta na stronce http://www.radiotoolbox.com/online_tool ... ygetin.php zwraca mi rezultat:

Kod: Zaznacz cały

Reason Given: Connection refused
More about this error: This essentially means that the port is open to the internet but has no services associated with it. There is no firewall protection on this port.
Czyli jak rozumiem port jest otwarty, ale nie używany (serwer był w tym momencie odpalony).

Szukałem po internecie odpowiedzi, ale mimo iż znalazłem kilka takich sytuacji opisanych to w żadnym przypadku nie znalazłem rozwiązania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”