Monitory LCD

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: Monitory LCD

Post autor: PoitleK »

w CCC do mojego mobility radeona x1600 mam taka calkiem ciekawa opcje - jesli w jakiejs grze przeszkadza mi rozciaganie obrazu do 16:10 to moge ustawic tak, ze np. gra w 1024x768 uzyje tylko tyle pikseli - reszta monitorka czarna... Ale wtedy czuje sie taki... ograniczony z bokow ;-)

Dlatego ja juz wole rozciaganie :D


I nie wydaje mi sie aby ktokolwiek z szerokokąta chciał wracać do 4:3...
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Monitory LCD

Post autor: Forrestal »

Kazde sterowniki czy to NVIDII czy AMD/ATI daja mozliwosc wyswietlania na panoramie obrazu w proporcjach 4:3.

Z Poitlkiem sie zgodze, panoramy sa jakby bardziej naturalne niz 4:3.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
PIES
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2007, 05:21
ID Steam:

Re: Monitory LCD

Post autor: PIES »

Robi jeśli nie kupiłeś jeszcze monitora zapoznaj się z firmą EIZO bo jak mniemam trudzisz się grafiką komputerową a nie widziałem jeszcze lepszego monitora do tego typu pracy. Ceny nie są niskie, sięgają nawet 8 patyków ale już za 2000 zł można znaleźć na Allegro niezłą 19" albo 22" w panoramie (oczywiście używaną - widziałem kiedyś 3 letnią za 1500 zł) która posłuży Ci jeszcze kilka ładnych lat.
Jakość odzwierciedlenia kolorów oraz jakość obrazu na tych LCD to niebo dla grafika oczywiście jeśli robisz coś do DTP jak pracujesz tylko przy grafice która nie idzie później do druku to spokojnie można sobie taki monitor odpuścić. Mimo to polecam gdyż jeszcze do niedawna byłem zwolennikiem monitorów CRT jeśli chodzi o skład grafy z wiadomych przyczyn ale jak zobaczyłem elcedeka EIZO podpiętego pod średniej klasy Matroxa to oczom nie wierzyłem jak to płaskie cudo radzi sobie z CMYK'iem.
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Monitory LCD

Post autor: Robi »

Pies... doskonale zdaję sobie sprawę, że są super LCD'ki (takie jak np. EIZO), które są tworzone do pracy z grafiką :). Jednak sprzęt, który chcę kupić ma stać u mnie w domu, a co za tym idzie - ma spełniać "odpowiednie" kryteria. ...moje kryteria :twisted:
Biorąc pod uwagę, że domowy komputer powinien być raczej wszechstronny nie mogę (i nawet nie za bardzo chcę ;) ) ładować w niego poważnych kwot. Z komputera będzie korzystał również mój 5-letni syn, więc jak się domyślasz specyfika jego pracy też będzie ograniczona - GRY! :) Jednakże z drugiej strony oprócz gier, oglądania filmów, łażenia po sieci itp. chciałbym mieć możliwość większego komfortu podczas "odrobienia lekcji" z pracy :D lub podczas robienia "fuch" :). Do tego nie nie jest mi potrzebny monitor za 2.500,- a co dopiero za 5, czy 8 tys. :) Na taki sprzęt może sobie pozwolić firma, ale czy nie szkoda go do domu? Zaraz wejdą nowe technologie i za 2-3 lata kupię następny LCD, który będzie kosztował 1.200,- a będzie lepszy od tego, który dzisiaj kosztuje 5.000,- :)

Myślę, że mój wybór, czyli 22" iiyama E2200WS jest jak najbardziej optymalny. :)

ps.
Wszakże DTP jest dość ścisłą częścią mojej pracy, to jednak większość materiałów publikuję na firmowym sprzęcie :evil: , a część która idzie do publikacji na zewnątrz zawiera taką tolerancją błędu, że ewentualne odchylenia w barwie nie stanowię większego problemu :twisted: - najważniejsze, żeby kolory loga były w normie, reszta to "miszmasz" :twisted:
Życie stary... samo życie :twisted:
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
PIES
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2007, 05:21
ID Steam:

Re: Monitory LCD

Post autor: PIES »

Robi jak zdecydowałeś się na tą iiyame E2200WS zobacz jeszcze ten monitor samsunga http://sklep.benchmark.pl/pelny_36161.html - porównaj kontrast oraz opinie o tych monitorach - różnica w kasie to 200 zł i powiem szczerze że moje zainteresowanie stworzonym przez Ciebie tematem chyba zaowocuje kupnem tego samsunga :roll:
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Monitory LCD

Post autor: Robi »

PIES pisze: Robi jak zdecydowałeś się na tą iiyame E2200WS zobacz jeszcze ten monitor samsunga http://sklep.benchmark.pl/pelny_36161.html...

Nie doceniasz mnie ;)
Robi 4 strony wcześniej pisze: Myślałem jeszcze o Samsungu SyncMaster 226BW ale raz kasa, a dwa to słyszałem, że w samsungach matryce siadają...

:twisted:
Poza tym analizując np. ostatni ranking CHIP, to powyższy Samsung w ogóle nie został wzięty pod uwagę. Myślę, że o czymś to świadczy. Wszakże E2200WS jest dopiero na 11 miejscu jako POWER, ale za to jako pierwszy z 22" LCD (drugi to BenQ FP222WH z HDMI, którego też wcześniej wymieniałem).
Zauważ też że SyncMaster 226BW posiada TCO'99, a E2200WS TCO'03 (a przecież mamy już TCO'06!! :? ). Co do kontrastu to wydaje mi się, że Samsung celowo rasuje "na maxa" starsze technologie, żeby jeszcze wyciągnąć co nie co. Podobna sytuacja dotyczy LG, które celowo zawyża parametry swoich monitorów (udowodnione).

Reasumując...
Owszem, Samsung SM226BW bardzo mi się podoba, ale nie będę ryzykował :)
Iiyame E2200WS uważam za "pewniaka" na chwilę obecną i przy tej decyzji pozostanę :)
...i obym się nie mylił :mrgreen:
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Monitory LCD

Post autor: Firefly »

Zaleta Samsunga jest matryca TN III (ponoc jakosciowo najblizej PV), natomiast klopot jest wlasnie takze z matrycami, gdyz pochodza od 3 roznych producentow i tylko te produkcji Samsunga sa bardzo dobre. Siadaja zas wykonane przez podwykonawcow i stad te opinie o siadajacych matrycach.
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Monitory LCD

Post autor: Robi »

Firefly pisze: Siadaja zas wykonane przez podwykonawcow i stad te opinie o siadajacych matrycach.

FF... powinieneś jeszcze dopisać, że żyjemy w Polsce i znając życie to na 90% prawdopodobnie dostaniemy Samsunga z "lipną" matrycą :| Chyba, że ktoś zna sposób na identyfikację właściwego producenta bez rozkręcania monitora :?
Już sobie wyobrażam minę sprzedawcy, gdybym wkroczył do sklepu ze śrubokrętem w celu dokonania "sekcji" zamówionego przeze mnie sprzętu 8O ...przez jego zakupem :mrgreen:
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Monitory LCD

Post autor: Radeon »

A czasem informacje o producencie matrycy nie powinny być z tyłu monitora? Nawet jakby nie, to na matrycy już jakieś oznakowania są. Wystarczy rozkręcić i sprawdzić :coffee
Obrazek
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Monitory LCD

Post autor: Firefly »

Radeon pisze: A czasem informacje o producencie matrycy nie powinny być z tyłu monitora?

Oczywiscie, ze sa z tylu oznaczenia producenta matrycy. S - Samsung, C - CMO. A - AUO. Klopot w tym, ze Samsungowe sa trudno dostepne i ja czekam juz ponad miesiac az pewien sklep X sprowadzi mi z matryca Samsunga. Mozliwe, ze sie to nawet nie uda, wlasnie ze wzgledu na braki na rynku :(.
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: Monitory LCD

Post autor: Robi »

JEST! 8)
Jakieś pół godzinki temu dostałem przesyłkę - 22" iiyama ProLite E2200WS
Po wstępnych oględzinach (podłączę dopiero w domu) stwierdzam, iż producent nie dodaje do zestawu kabla DVI-D (jest tylko D-Sub, Jack-Jack i napięciowy).
Nie jest to jakaś super strata (koszt kabla to jakieś 25zł za 80cm), ale jednak niedogodność (muszę się specjalnie fatygować do jakiegoś sklepu).
Resztę opiszę jak przetestuję :twisted:
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”