Optymalizacja Arma 3

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc". Takie tematy będą kasowane bez ostrzeżenia.
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: FOX-PL* »

Ja osobiście używam tylko MSI Afterburner do podkręcania karty graficznej jak i również do sprawdzania czego ile pożera. Wiele innych programów przebadałem i wydaje mi się, że ten najbardziej przypadł mi do gustu ze wzlędu na sporą ilość opcji również możliwości robienia zrzutów obrazów gry jak i również nagrywania filmów w różnych formatach i jakości, wreszcie mogę dać sobie spokój z odpalaniem frapsa. Polecam.
Link: http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm#
Maul
Posty: 20
Rejestracja: 08 września 2010, 23:44
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: Maul »

Pokasowałem zbędne opcje w ustawieniach gry, w menu 75-85fps. W grze, bez zacinki, nie ważne gdzie jestem, dla mnie spoko. Lecz problem istnieje dalej, jeżeli chodzi o samą grę. Otóż po kilku lub nastu minutach gry, zawiesza się ona. Poczytałem na temat takich randomowych crashy, wszystkim co mają problem, "program przestaje odpowiadać" czy jakoś tak. Temperatura na procku czy karcie graficznej jest zapewne w porządku, nie słyszę aby wiatraczki jakoś głośno pracowały, przynajmniej nie na 100%

Ma ktoś pomysł? Stery aktualizowałem, DXa też.
i5 2500k 3.3GHz
8GB RAM DDR3 1600MHz
GTX 680 2GB - Asus 2TOP
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 138
Rejestracja: 07 listopada 2009, 15:34
ID Steam: grzegorz75jan
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: grzegorz »

Gra wysypuje się w multi czy singlu, edytorze ? Parę postów wcześniej była mowa o edytorze. Stąd moje pytanie.

Jeśli idzie o moją osobę to bawię się tylko w multi. Tu się sypnie więcej lub mniej zależnie od serwera i aktualnej poprawki. Porównując do innych mam więc wszystko w normie. Przycięcia też się zdarzają.
Co do temperatur. Czy nie lepiej sprawdzić jakimś programem niż polegać całkowicie na zdaje mi się. W termometry się bawić nie będziemy. Chyba że oprogramowanie pokaże zbzikowane parametry.
Obrazek
CPU - i5 3570K, SilentiumPC Fortis HE1225, Mobo - MSI Z77A-GD55, Mem - Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz, GPU - Gigabyte Radeon HD 7870 OC 2GB, LG W2220P, HDD-WDC WD6400AAKS, SSD-Plextor PX-128M5S, DVD-Lite-On iHAS122-18, PSU-XFX Black Edition XTR 550W, Obudowa - Silentium PC Gladius 400 Pure Black. Audio-Asus Xonar DX, Superlux HD668B
Awatar użytkownika
QualKehk
Posty: 71
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 22:58
ID Steam:

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: QualKehk »

Maul "Pokasowałem zbędne opcje w ustawieniach gry, w menu 75-85fps. W grze, bez zacinki, nie ważne gdzie jestem, dla mnie spoko. Lecz problem istnieje dalej, jeżeli chodzi o samą grę. Otóż po kilku lub nastu minutach gry, zawiesza się ona. Poczytałem na temat takich randomowych crashy, wszystkim co mają problem, "program przestaje odpowiadać" czy jakoś tak. Temperatura na procku czy karcie graficznej jest zapewne w porządku, nie słyszę aby wiatraczki jakoś głośno pracowały, przynajmniej nie na 100%"

W Windowsach: Vista, 7 i 8 masz zawsze podgląd zdarzeń po crashu aplikacji. Dzięki niemu mamy świadomość co dokładnie się stało. Nie zamykaj okna błędu, lecz go rozwiń i przeczytaj co przyczyniło się do błędu gry. Podam Ci mój przykład jaki znalazłem w Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne/Zarządzanie komputerem/Dzienniki Systemu Windows/Aplikacja:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: arma3.exe, wersja: 1.2.110.424, sygnatura czasowa: 0x52440456
Nazwa modułu powodującego błąd: PhysX3_x86.dll, wersja: 3.2.4.1, sygnatura czasowa: 0x5164246f

Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x000dedb7
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x112c
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cebedb8df18b82
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\Gry\Game install\Steam\SteamApps\common\Arma 3\arma3.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: D:\Gry\Game install\Steam\SteamApps\common\Arma 3\PhysX3_x86.dll
Identyfikator raportu: 96cfcb5d-2ad3-11e3-8ad3-1c6f6592dca4

Na czarno wytłuściłem moduł, który powodował błąd i z niego wynika, że wina leży po stronie PhysX3_x86.dll, a inaczej fizyki gry. Błąd ten występował zawsze przy wybuchach w multi. Czyli wina gry a nie kompa ;)
Wpisanie w wyszukiwarce 0x000dedb7 da Tobie podgląd błędu
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: DRIVER »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Luty_Pl
Posty: 29
Rejestracja: 27 listopada 2010, 17:24
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: Luty_Pl »

Cześć mam takie pytanie co do ustawień tekstur mianowicie jak mam ustawioną jakość tekstur na wysoką to gra wygląda mocno średnio żeby nie powiedzieć do D jak ustawię tekstury na bardzo wysokie to dopiero gra zaczyna ładnie wyglądać ale zaczyna łapać straszne ściny najczęściej jak się obracam czyli wczytuje tekstury jak mniemam . Podejrzewam że to RAM nie wyrabia bo na fpsy jakość tekstur nie ma zbyt dużego wpływu , ramu mam 6Gb ile powinienem go mieć żeby nie doświadczać tych denerwujących przycięć lub co mogę innego zrobić jeżeli to nie wina ilości Ramu .
eNgine
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 00:35
ID Steam:
ID gracza: 33075

Re: Optymalizacja Arma 3

Post autor: eNgine »

Poza RAMem, przyczyną może być również ilość pamięci na karcie graficznej jak i szerokość szyny / taktowanie pamięci karty graficznej. Ja u siebie ogromnej różnicy między wysokie i bardzo wysokie nie zauważyłem, większą różnicę widzę w ustawieniu filtrowania anizotropowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”