Ewakuacja poprzez helikopter

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
watcherhell
Posty: 16
Rejestracja: 21 września 2012, 11:55
ID Steam:
ID gracza: 0

Ewakuacja poprzez helikopter

Post autor: watcherhell »

Cześć,
w misji którą tworzę konieczna jest ewakuacja poprzez helikopter tzn. Po wejściu w zasięg triggera przez osobę z bluforu helikopter powinien zacząć lecieć w jej kierunku, wylądować, zabrać i polecieć, a dopóty nikogo nie będzie z bluforu w zasięgu tego triggera helka powinna stać w miejscu i się nie ruszać. Próbowałem to zrobić w ten sposób: Postawiłem helke, dałem jej kawałek dalej HOLD i później gdzieś dalej move. Tam gdzie kończył się waypoint wstawiłem trigger aktywacji przez blufor i presents następnie zsynchronizowałem tego triggera z HOLD, ale niestety helka dolatywała do hold i na tym kończyła się historia, a MOVE się nie aktywowało. Co do lądowania, zabrania etc. Tego już nie mam pojęcia jk zrobić.
Awatar użytkownika
tasior2103
Posty: 83
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 19:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: Ewakuacja poprzez helikopter

Post autor: tasior2103 »

http://www.youtube.com/watch?v=PgwHRTcVVsU

Ten temat poruszany był już wiele razy. To jest niezły sposób, ale na jedną wadę. Jak w misji zrobisz określona liczbę slotów, a będzie grało mniej osób heli nie wystartuje. Ja robię najczęściej wyzwalacze na radio. Najprościej i zawsze zadziała.
http://www.armafans.pl
<ze względu na drastyczne sceny ten link został usunięty>

Obrazek
Sajmonsky
Posty: 53
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 00:05
ID Steam:

Re: Ewakuacja poprzez helikopter

Post autor: Sajmonsky »

Tasior a wytłumaczył bys mi jak sie robi taki wyzwalacz zeby heli po mnie przyleciał na radio bo dopiero zaczynam z edytorem w arma 2
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Ewakuacja poprzez helikopter

Post autor: tom3kb »

Najlepsza metoda, jeśli widziałeś to w jakiejś misji i działało odpal tą misję w edytorze i zobacz jak to zrobił ktoś inny. :) Szukaj też na forach, takie tematy były wałkowane nie jeden raz.
Dużo ewakuacji helikopterami jest w misjach sandera np w: Baf coop pack, Takistan coop pack, możesz podejrzeć rozwiązania.
Awatar użytkownika
tasior2103
Posty: 83
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 19:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: Ewakuacja poprzez helikopter

Post autor: tasior2103 »

Postaw helikopter, nazwij go np. heli1 1 szy punkt trasy daj mu zaraz przy nim. Postaw wyzwalacz, ustaw go na RADIO np. Alpha. W polu text wpisz np. Heli in, zsynchronizuj ten wyzwalacz z 1szym punktem trasy. Następnie zaplanuj trasę helki. W miejscu gdzie ma Cię odebrać postaw lądowisko (H - invisible),a na nim punkt trasy. W polu init wpisz heli1 land"get in" - to spowoduje że heli wyląduje, ale nie wyłączy silników.Blisko obok tego punktu trasy postaw następny. Ustaw wyzwalacz - RADIO np. Bravo. W polu text wpisz np. Heli out. Zsynchronizuj go z tym punktem trasy. Teraz ustaw trasę np. do bazy i w bazie w miejscu gdzie ma wylądować ustaw lądowisko (H), ustaw punk trasyna H i w polu init wpisz: heli1 land"land". Helka wyląduje i wyłączy silniki.

Teraz w misji: Jak naciśniesz Radio Alpha to helikopter przyleci po ciebie i będzie czekał, naciśniesz Radio Bravo to odleci i zawiezie Cie do bazy.
Co do samej helki. Jeżeli będzie ona przelatywać w okolicy miejsca gdzie może znajdować się wróg, warto w pierwszym punkcie jej trasy dać zachowanie Careless, tryb bojowy na Never Fire. Poza tym w polu init helki wpisać

Kod: Zaznacz cały

this allowFleeing 0; 
(wyłączasz mu "strach")

To spowoduje że helikopter będzie leciał tak jak mission maker chce i nie będzie robił żadnych głupot.
http://www.armafans.pl
<ze względu na drastyczne sceny ten link został usunięty>

Obrazek
Sajmonsky
Posty: 53
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 00:05
ID Steam:

Re: Ewakuacja poprzez helikopter

Post autor: Sajmonsky »

dobra mniejsze o to radio za duzo roboty

Chce zrobic tak zeby heli po mnie przylecial normalnie na zasadzie wyzwalacz punkt trasy

I tu jest problem bo chcialbym zeby ten helikopter choc na moment wylądował zebym mogl sie do niego zagniezdzic z oddzialem bo on przylatuje zatacza kolo i odlatuje ... Moge oczywiscie zaznaczyc swoje jednostki i dac im opcje wsiadaj do ... ale wtedy cuda sie dzieja ten helikopter laduje bardzo daleko i czesto po tym jak wsiade z ludzmi to stoi w miejscu nie chce wracac

Próbowałem postawic niewidzialne H poprowadzic do tego H punkt trasy smiglowca ( który wczesniej nazwałem heli) i wpisałem przy uruchamianiu ( to chyba to init o ktorym pisałeś ) heli land in i lipa
Sajmonsky
Posty: 53
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 00:05
ID Steam:

Re: Ewakuacja poprzez helikopter

Post autor: Sajmonsky »

aaa dobra mam :hapy źle wpisywałem ;D musi byc tak jak piszesz-- heli land"get in"-- dzieki bardzo za pomoc :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”