The Forgotten Few

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
SubKavon
Posty: 175
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 22:58
ID Steam:

The Forgotten Few

Post autor: SubKavon »

Kupiłem CDA z Armą 2 (już i tak mam oryg + osobno OA ale co tam), ściągnąłem i dodałem The Forgotten Few. Odpaliłem i mam 2 pytanka:
- płomienie wylotowe są jakieś dziwne, takie kule - to specyfika tego scenariusza czy brakuje jakiegoś addonu?
- AI mnie lekko załamała. Załadowałem grupę do ciężarówki i ruszyliśmy szukać partyzantów. Ciężarówka stuknęła w zaporę przy bramie, cofnęła, skręciła, stuknęła itp. Włączyłem kompresję 4x a i tak wyjechanie z bazy trwało ok. minutę. Przy bramie i po poboczu spacerowali wojacy, ciężarówka przejechała tak z ośmiu.
Czy AI w walce trzyma podobny poziom?
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: The Forgotten Few

Post autor: ProteziakSaSPL »

Z nowymi patchami poziom AI w walce jest całkiem dobry. Może wydawać się chaotyczny, ale na prawdę wojacy szukają kryjówek, kryją się nawzajem itp. Walka w grze została zrealizowana świetnie, natomiast samochody.... uch.... przypomina mi się poziom otaczających pojazdów z pierwszego Hard Truck'a...
SubKavon
Posty: 175
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 22:58
ID Steam:

Re: The Forgotten Few

Post autor: SubKavon »

No jak w walce ok to już nieźle.
Natomiast co do AI pojazdów, to jest to jedna z rzeczy które mnie zniechęcają do Army.
Super rozbudowana, nieliniowa gra, z mnóstwem modów ale trudno wierzyć zachwytom jak ciężarówka się blokuje po paru metrach.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: The Forgotten Few

Post autor: Tenk »

Dlatego wybredni ludzie grają w zorganizowanych grupach coop lub pvp, gdzie kierowcą ciężarówki, czołgu czy pilotem helki zawsze jest żywy gracz, to jest cały sekret ArmA2 dzięki któremu każdy na misjach super się bawi i wynosi dobre wrażenia.
SubKavon
Posty: 175
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 22:58
ID Steam:

Re: The Forgotten Few

Post autor: SubKavon »

Spoko, niestety grywam dorywczo, brak czasu na jakiś sensowny coop.
Z całym szacunkiem dla BiA i ludzi, którym chce się robić misje i addony za free, BiA mogłoby się bardziej postarać z AI.
No dobra zobaczymy co będzie w Armie 3 :)
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: The Forgotten Few

Post autor: Tenk »

Tak czy siak, są mody na poprawę AI np. UPSMON albo Zeus AI. Do tego ACE2 mod i naprawdę zmieniają się nie do poznania. Nigdy nie będą takie jak oskryptowani przeciwnicy w CoDzie czy BFie ale zawsze :)
SubKavon
Posty: 175
Rejestracja: 06 stycznia 2007, 22:58
ID Steam:

Re: The Forgotten Few

Post autor: SubKavon »

Ok, dzięki za info. Co do AI przeciwników nie miałem tak traumatycznych przeżyć :)
ale ta ciężarówka mnie dobiła :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”