Problem z misją z wyborem ewakuacji, błąd gry i fabuły...

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Petro-7
Posty: 1
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 20:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Problem z misją z wyborem ewakuacji, błąd gry i fabuły...

Post autor: Petro-7 »

Witajcie :)
Posiadam grę Arma 2 z gazety CD-Action. Lubię te klimaty, postanoiłem trochę taktycznie pomyśleć i zamiast w Battlefield'a gram w Armę :)
Już z misją Manhattan miałem problemy, pełno bugów, musiałem użyć komendy "endmission".
I teraz w kolejnej misji, w której jedziemy do domku po akta, w tym czasie atakują brzytwę, oddział ten ginie, ewakuujemy się helikopterem i rozbijamy się. I teraz chłopaki z drużyny dają mi jako dowódcy wybór, współpraca w WOC albo NAPA. Wybrałem partyzantów, doszedłem do Michała i on kazał iść do bazy. Poszedłem tam i... już w połowie drogi moja drużyna się zacięła, zostali w tyle, każdy gdzie indziej i nie chcieli się ruszyć. Pszedłem sam, około 300 możd więcej metrów od bazy cudem nie zauważyła mnie grupa czedaków. Poszli dalej i zajęli się moją drużyną, 2 z nich nawet zabili/zranili został tylko medyk.
Ja doszedłem do tej bazy, wybrałem podanie hasła i skorzystałem z telefonu. I tutaj były problemy, mamy się nie ujawniać - tak usłyszałem od dowódcy. I po tym bohater odwrócił się w stronę gdzie nikogo nie było (a powinna być moja drużyna) i chwila ciszy (w tej chwili drużyna coś mówiła, ja nie słyszałem bo ich nie było). Moja prośba - streszczenie mi tej rozmowy. I czy po tym coś było, bo w tym momencie gra zaliczyła crasha do windows.
Z góry wielkie dzięki za pomoc, też KOCHAM tą grę! :D
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Problem z misją z wyborem ewakuacji, błąd gry i fabuły..

Post autor: Artek3333 »

He He. Zawieszanie się AIków to norma w Arma. Najczęściej AI jednostki, zawiesza się po użyciu przez AI broni krótkiej. AI wyciągnie, oraz przemieszcza się z bronią krótką i po pewnym czasie stanie i żadne rozkazy na niego nie działają. W moim przypadku, najczęstszy Bug. Moja metoda jest postrzelić AIka i udzielić reanimacji. Po tym zabiegu AI jednostki się odblokowuje i słucha rozkazów ( to takie przywalenie w pysk na opamiętanie się :lol: ). Najlepiej wczytaj grę do stanu, przed zawieszeniem się zespołu, albo misja od nowa. Lub moja metoda, aby drużyna słuchała rozkazów. :lol: ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”