Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzołGista
Posty: 5
Rejestracja: 30 lipca 2011, 14:58
ID Steam:
Numer GG: 843681

Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: CzołGista »

Witam
Przedstawię się, gram w Battlefield Bad Company 2 i multi mi się podoba gdyż jest kreatywne i by uzyskać dobry wynik trzeba trochę pogłówkować, nie podoba mi się multi call of duty bo jest odrealnione i bezmyślne.

Nigdy nie grałem w Armę i mam zamiar kupić Armę 2, oczekuje od niej że będzie rzeczywiście symulatorem pola walki

Moje pytania:
Latanie samolotem
czy wymaga dżojstika, czy może na klawie też da się latać
czy można przypisać jakiejś osi kontrolera sterowanie orczykiem w samolotach
czy ogólnie model lotu samolotami jest porównywalny z "prawdziwymi" symulatorami lotu tj. DCS A-10C Warthog, IL-2 Sturmovik, FSX itp.
jaka jest alternatywa dla Army2, z tego co wiem całkiem niezły jest OFP Dragon Rising, i American's Army, ale on nie ma chyba samolotów
jak wygląda kwestia multiplayera, czy są jakieś fajne publiczne polskie serwery

Mam obecnie dżoja Saitek AVIATOR a zaraz przyjdzie mi kierownica z pedałami które będę mógł użyć jako orczyk.

Dzięki za odpowiedzi i za krytykę która na mnie spadnie typu google nie boli, użyj opcji "szukaj" :P
Awatar użytkownika
Rif
Posty: 104
Rejestracja: 11 listopada 2008, 09:39
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: Rif »

Ogolnie o lataniu napiszę to co musisz wiedzić.
Nie spodziewaj sie pełnego symulatora lotu.Jednak żadna gra WBattle nie odaje tak realizmu pola walki jak Arma .
Zebys mogl posmakować i poczuć piękno latania u Nas to po opanowaniu sterowania musisz posmakować Army w wydaniu VirtualBattle Ph War lub innego trybu rozgrywek .Po za tym Team sPek obowiązkowy(na forum sa dane).
I gwarantuję Ci ze już tutaj zostaniesz. :)
A co do Ofp 2 to nie ma szans z porównaniu Z Ofp . Dwójka zostala ogolnie zignorowana przez wiekszość społeczności Ofp i Army.
Zapraszam .
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: FOX-PL* »

"Latanie samolotem"
Jak Rif napisał nie jest to konkretny symulator fruwania lecz jak na wymogi Army praktycznie jest wystarczający.

"czy wymaga dżojstika, czy może na klawie też da się latać"
Możesz latać na klawie i myszce, ogólnie rzecz biorąć przy lichym dżojstiku bardziej się opłaca na myszce większa dokładność.

"czy można przypisać jakiejś osi kontrolera sterowanie orczykiem w samolotach"
Jak i dżojstik tak i przepustnice można przypisać.

"czy ogólnie model lotu samolotami jest porównywalny z "prawdziwymi" symulatorami lotu tj. DCS A-10C Warthog, IL-2 Sturmovik, FSX itp."
Ogólnie tak jeśli latasz współczesnym ptaszkiem natomiast w przypadku drewnianych składaków wypada miernie.

"jaka jest alternatywa dla Army2, z tego co wiem całkiem niezły jest OFP Dragon Rising, i American's Army, ale on nie ma chyba samolotów"
Jeśli już to Arme porównywałbym do BF'a, a OFP DR to taki CS z dużą mapką, a American's Army również się chowa.

"jak wygląda kwestia multiplayera, czy są jakieś fajne publiczne polskie serwery"
Są owszem nie jest ich sporo ale ujdzie w tłoku jak trochę spędzisz czasu na TS3: srv2.multigaming.pl:9521 to sam stwierdzisz co ludzie grają i gdzie.
Awatar użytkownika
CzołGista
Posty: 5
Rejestracja: 30 lipca 2011, 14:58
ID Steam:
Numer GG: 843681

Re: Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: CzołGista »

A co to jest to "VirtualBattle Ph War", jakiś dodatek? Płatny?
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: ProteziakSaSPL »

Chryste Panie! VB PH War - to takie rozgrywki co sobie chłopaki pykają z węgrami. Udawana inwazja polski na madziarów. Popatrz sobie na ten temat w forum, aż tak zielony chyba nie jesteś. Am I right, or am I right?
Awatar użytkownika
Intruder
Posty: 208
Rejestracja: 04 stycznia 2010, 19:12
ID Steam:
Numer GG: 153238
ID gracza: 3905

Re: Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: Intruder »

Virtual Battle to kampanie PvP czyli grane pomiędzy dwiema armiami składającymi się z graczy. Żadnych AI. Działamy w róznych formacjach - czołgiści, piloci, piechota szturmowa, oddziały specjalne i snajperzy. Warto w to pograć z nami bo to jest tryb rozgrywki dla dużych chłopców. :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CkYlTLLYgVo[/youtube]
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
CzołGista
Posty: 5
Rejestracja: 30 lipca 2011, 14:58
ID Steam:
Numer GG: 843681

Re: Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: CzołGista »

Chyba się narażam moimi pytaniami ale zaryzykuję, potrzebny jest dodatek OA? Mam tylko podstawkę Army 2.
Kiedy następna edycja VB PH War?
Ile trwa kampania?
Jak to wszystko w dużym skrócie wygląda?
Trzeba jakieś mody ściągać?
Awatar użytkownika
Sejtan
Posty: 112
Rejestracja: 03 kwietnia 2007, 20:54
ID Steam: sejtan24
Numer GG: 6538171
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Arma2 dla nowicjuszy, w pytaniach i odpowiedziach

Post autor: Sejtan »

Zarówno Arma 2 jaki OA są teraz tanie jak barszcz... zresztą jak nie chcesz ze sklepu to TU masz używane egzemplarze za 60zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”