Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Problemy i porady nt instalacji gry

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
polikerski
Posty: 236
Rejestracja: 01 lipca 2008, 14:31
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Marki

Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: polikerski »

Witam,
Po długiej przerwie pomyślałem sobie, że zagram w OA.
Uruchamiam, nagle wyskakuje błąd i gra się nie uruchamia: Include file x\cba\addons\main\script_macros_common.hpp not found. Dobra, w akcie desperacji robię taki katalog (bo go nie miałem!), wklejam pusty plik txt i nazywam go tak ^^ jak trzeba. Ok, włączam grę, ale wyskakuje nastęony błąd! : File x\acre\addons\settings\config.cpp, line 8: '/CfgPatches/ADDON.VERSION_CONFIG': ';' encountered instead of '='
Przeinstalowałem grę, nic, próbowałem nawet zastępować następne pliki i nadal wyskakują nowe błędy! Folder x jest od caa1 moda ale ja go odinstalowałem, a jedyne foldery z modami jakie mam to ACE itp oraz SLX i SMK ! Błędy wyskakują tylko przy OA. Błędy przepisałem dokładnie tak jak brzmią. Teraz czekam na jakąś dobrą duszę :D
Gdy widzisz błysk, jest już za późno...
Obrazek
Piecyk: AMD Phenom II X4 955BE 3.2GHz; Sapphire Radeon HD 6870 DDR5 1GB; 8GB GoodRam DDR2 800MHz
Gigabyte GA-M720-US3
; Chieftec GPA-500S; Seagate Barracuda ST3750528AS ATA Device
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: Tenk »

Moje pytanie zabrzmi dziwnie. Czy czasami nie masz dopisanego acre i cba do skrótu z którego odpalasz grę? Wymaganie cba można wyjaśnić tym, że tych plików potrzebuje ace2, ale problem z acre... nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
polikerski
Posty: 236
Rejestracja: 01 lipca 2008, 14:31
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Marki

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: polikerski »

Mówię, jak odinstalowuję oa i zainstalowuję jest to samo. Sprawdzałem, w skrócie nie ma i odpalałem z głównego pliku. Nie instalowałem żadnych innych dodatków, po prostu ot tak się pokazało. Poza tym jedyne dodatki jakie włączałem (w głównym menu w dodatkach, nie dodawałem do skrótu) to są: ACE, ACEX, ACEX_PLA, ACEX_RU, ACEX_USNAVY, ACRE, CBA, SLX I SMK.
Gdy widzisz błysk, jest już za późno...
Obrazek
Piecyk: AMD Phenom II X4 955BE 3.2GHz; Sapphire Radeon HD 6870 DDR5 1GB; 8GB GoodRam DDR2 800MHz
Gigabyte GA-M720-US3
; Chieftec GPA-500S; Seagate Barracuda ST3750528AS ATA Device
Awatar użytkownika
Gerwazy
Posty: 33
Rejestracja: 14 lipca 2011, 19:52
ID Steam:

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: Gerwazy »

Właśnie założyłem konto na tym forum, żeby napisać post na ten sam temat, ale u mnie sytuacja wygląda tak: gram od roku w Arma 2 OA(bez zwykłej Arma 2) z jakimiś beznadziejnymi soundmodami itp, ale dopiero 2 tyg. temu zacząłem prawdziwą zabawe z Armą bo kupiłem za 15 zł Arma 2 z CD Action bo to do dwójki lub Combined Operation są te wszystkie mody, więc zainstalowałem SLX, ACE2 z dodatkami i soundmodem, ZeusAI i WarFX. Dzisiaj wpadłem na diabelski pomsł, żeby połączyć Arme 2 z Operation Arrowhead i zrobić porządek w modfolderach(wywaliłem stare CBA) i okazało się, że jak włączam grę to wyskakuje mi taki sam error jak tobie, albo coś w stylu-extendent eventhandlers requires addon CA_PMC. Chodzi chyba o część Community Base Addons, które właśnie ściągnołem. Szukam na forach i nic. Szukam starego CBA i też nic. Próbuje chyba nowe CBA na Armie 2 bez OA i też nic. Mam nadzieje, że jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że jakby to moje Community Base Addons wymagało dodatku PMC, więc może ktoś ma jakiegoś linka do innych żródeł CBA do Combined Ops

PS Czy to by było zgodne z regulaminem forum, gdybym utworzył nowy wątek o tym moim errorze?
SLX + ACE2 +ACEX + WarFX + JSRS + Blastcore SoundFX
Awatar użytkownika
polikerski
Posty: 236
Rejestracja: 01 lipca 2008, 14:31
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Marki

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: polikerski »

Oprócz tego co napisałem (że OA nie moge uruchomić) w ArmA 2 z SLX, SMK, CBA i CBA_A2 mi też wyskakuje taki błąd jak tobie, tyle że nie przeszkadza mi to w grze. Ściągnij najnowszą wersję CBA i CBA_A2 do Army 2 a jak chcesz grać w OA to ściągnij do OA.
Gdy widzisz błysk, jest już za późno...
Obrazek
Piecyk: AMD Phenom II X4 955BE 3.2GHz; Sapphire Radeon HD 6870 DDR5 1GB; 8GB GoodRam DDR2 800MHz
Gigabyte GA-M720-US3
; Chieftec GPA-500S; Seagate Barracuda ST3750528AS ATA Device
Awatar użytkownika
Gerwazy
Posty: 33
Rejestracja: 14 lipca 2011, 19:52
ID Steam:

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: Gerwazy »

W Readme od CBA jest napisane, że Combined Operation potrzebuje jedynie @CBA, bez @CBA_A2, czy @CBA_OA( jak odpalam CO z @CBA_OA czy do A2 to mi w grze wyskakuje, że mam CO i ich nie potrzeuje). Zależy mi na tym, żeby mi Arma odpalała elegancko, bez bugów. I trochę jestem udupiony bo chce sobie troche postrzelać z SLX :violent
SLX + ACE2 +ACEX + WarFX + JSRS + Blastcore SoundFX
Tyran
Posty: 235
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 16:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: Tyran »

Example startup parameters
==========================

For Combined Operations (ArmA II and Arrowhead launched together):

-mod=@CBA


For a standalone Operation Arrowhead:

-mod=@CBA;@CBA_OA


For ArmA II only (people without Arrowhead):

-mod=@CBA;@CBA_A2
Awatar użytkownika
Gerwazy
Posty: 33
Rejestracja: 14 lipca 2011, 19:52
ID Steam:

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: Gerwazy »

Jeśli dobrze zrozumiałem to Combined Ops, czyli Arma 2 z dodatkiem Operation Arrowhead zainstalowanym jako jedna gra potrzebuje jedynie podstawowego folderu @CBA do działania ów addonu. Zrobiłem zgodnie z instrukcją, ale włączyłem CBA w menu gry, ale error nadal wyskakuje. Może to sprawka jakiegoś nowego CBA? Tak jakby CA_PMC ocnaczało dodatek do Army? Raz mi wyskoczyło zamiast CA_PMC - CA_Weapons3
SLX + ACE2 +ACEX + WarFX + JSRS + Blastcore SoundFX
Tyran
Posty: 235
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 16:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: Tyran »

Jak co to jeszcze spróbuj najnowszej wersji CBAv0.7.6
http://dev-heaven.net/projects/cca/files
http://dev-heaven.net/news/622
Awatar użytkownika
Gerwazy
Posty: 33
Rejestracja: 14 lipca 2011, 19:52
ID Steam:

Re: Problem przy uruchamianiu...-brak plików

Post autor: Gerwazy »

DZIĘKI WIELKIE TYRANIE! :dworship Twój link do archiwum devheaven bardzo mi pomógł - chodziło o nowe wersje CBA, więc po ściągnięciu starszej wersji wszystko gra! :rox

A teraz zrozumiałem dlaczego nowsze wersje CBA nie działały u mnie - rzeczywiście wymagały dodatku PMC, więc musiałem zainstalować nowego patcha do OA.
SLX + ACE2 +ACEX + WarFX + JSRS + Blastcore SoundFX
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja i uruchamianie”