ACE_OA jak używać C4 i inne

"Zrób to sam" czyli dłubiemy w Arma2 (Arma2, Arma2OA)

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LukeOne
Posty: 95
Rejestracja: 01 września 2010, 19:59
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

ACE_OA jak używać C4 i inne

Post autor: LukeOne »

Witam, mam zainstalowany dodatek ACE_OA 1.6 i mam następujący problem a mianowicie nie mam pojęcia jak używać materiałów wybuchowych typu C4 min M16A1, M18A1 pocisków formowanych typu M2, M4 oraz miny sygnałowej M49A1 to wszystko można znaleźć w skrzynkach z bronią USA dodanych przez ACE ale niestety gdy mam jakiś ładunek z powyżej wymienionych nie mogę go użyć (uzbroić, zdetonować) za pomocom szybkiego menu próbowałem również kłaść na ziemi i dopiero używać ale nic z tego. Jeśli ktoś wie jak posługiwać się tymi ładunkami proszę o pomoc.
combat ready
Awatar użytkownika
Jasina
Posty: 220
Rejestracja: 29 lipca 2010, 07:36
ID Steam:
ID gracza: 59578

Re: ACE_OA jak używać C4 i inne

Post autor: Jasina »

musisz użyć menu osobistego(klawisz aplikacji) jak masz C4 w ekwipunku to w tym menu pojawia się opcja explosiwe i klikasz na "ustaw C4" potem uzbrajasz je normalnie(zwykłe menu army) i detonujesz przez menu osobiste(jednak C4 jest BARDZO SŁABE i może co najwyżej opony rozerwać)
nick w grze: Jasina
Awatar użytkownika
LukeOne
Posty: 95
Rejestracja: 01 września 2010, 19:59
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: ACE_OA jak używać C4 i inne

Post autor: LukeOne »

No działa ale niestety w ten sposób detonuje tylko miny Claymore a C4 i inne tego typu ładunki nie działają tzn kładę je za pomocą klawisza aplikacji i na tym koniec próbowałem wszystkiego i nic. Ale w sumie Claymore też wybucha i niszczy sprzęt wiec na jedno wychodzi w każdym bądź razie dzięki za pomoc.
combat ready
Awatar użytkownika
Jasina
Posty: 220
Rejestracja: 29 lipca 2010, 07:36
ID Steam:
ID gracza: 59578

Re: ACE_OA jak używać C4 i inne

Post autor: Jasina »

@LukeOne kładziesz C4 na ziemi tak jak ci mówiłem/pisałem celujesz w nie i będzie opcja w menu akcji "odbezpiecz C4" i detonuj przez menu osobiste
nick w grze: Jasina
Awatar użytkownika
Skurcz
Posty: 67
Rejestracja: 19 marca 2009, 14:53
ID Steam:
Numer GG: 13246141
ID gracza: 0

Re: ACE_OA jak używać C4 i inne

Post autor: Skurcz »

Sprawdź to:
Gdy klikniesz Esc, obok klawisza przerwij będzie ACE ustawienia lub jakoś tak. Wejdź tam, i sprawdź pod jaki klawisz przypada opcja: Interaction menu - sprawdź pod którym klawiszem jest, zmień np. na Lewy windows. Wtedy prawdopodobnie będziesz mógł spokojnie odbezpieczać ładunki itp.
Oczywiście wymagany jest do tego config ACE.
Pozostaje tylko jedno ale - klawisz co jakiś czas może się resetować, po prostu może się nie zapisać i za każdym włączeniem gry trzeba będzie go na nowo ustawiać. Można temu zaradzić ale już nie pamiętam jak :]
Seria ArmA - Dla niektórych jest jak pudełko żołnierzyków. Kupując dostajesz gotową paczkę zabawek. Możesz bawić się sam, lub z kolegami. Wymyślasz własne scenariusze, a także załatwiasz coraz to nowe jednostki. Ogranicza cię tylko wyobraźnia i chęci :]
Awatar użytkownika
Jasina
Posty: 220
Rejestracja: 29 lipca 2010, 07:36
ID Steam:
ID gracza: 59578

Re: ACE_OA jak używać C4 i inne

Post autor: Jasina »

trzeba zapisać ustawienia Ace wyjść z gry otworzyć plik setting.ace(w katalogu army :arrow: userconfig :arrow: ace)za pomocą notatnika i kliknąć Ctrl+V i zapisz plik
nick w grze: Jasina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Addony - tworzenie oraz modyfikacja gry”