Jaka jest różnica między ARMA2 a ARMA2OA?

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2OA

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
saper911
Posty: 1
Rejestracja: 01 września 2010, 23:52
ID Steam:
ID gracza: 0

Jaka jest różnica między ARMA2 a ARMA2OA?

Post autor: saper911 »

Cześć wszystkim, jestem nowy na tym forum i przyszyłem do was o poradę.

1. Jaka jest różnica miedzy ARMA 2 a ARMA 2 OA, nie chodzi mi o misje single, tylko o wyspy i tryb multiplayer.
2. Chciałbym wiedzieć jak opłacalnie kupić ARMA 2 z dodatkiem OA, widziałem na internecie, i w zagranicznych sklepach paczkę o nazwie ARMA II: Combined Operations
3. Czy słyszał ktoś z was o modzie, który ma wyjść do ARMA 2 o nazwie Project Reality, czy ten mod będzie oparty o podstawowe ARMA 2, czy ARMA 2 OA, głównie z tego powodu chce kupić te grę więc to pytanie jest najważniejsze.



Jeżeli temat nie pasuje do kategorii, proszę o jego przeniesienie w odpowiednie miejsce.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Proszę o Porade

Post autor: FOX-PL* »

Różnica?... Wielka dla tych bynajmniej którzy są fanami Army i ją w całej szerokości-mozliwości wykorzystują.

Uzbrojenie od broni zwykłego piechura po pojazdy zwłaszcza lądowe. Dodatkowe funkcje: przełanczanie miedzy dwoma celownikami broni, trybem symulacji namierznia pociskami AT AA, uduskonalony tryb FLIR zamieszczony równiez na niektórych broniach żołnierzy a nawet karabinów snajperskich, niesamowicie przydatny w wozach pancernych i śmigłowcach bojowych, tryb symulacji flar w lotnictwie oraz wykaz na radarze, oraz inne szczegóły, które już dawno powinny znajdować nie w OA a w Armie II.

Tryb Multiplayer wsumie nie zmienil się, nadal mamy misje typu cooperation (Dominacje, Evolucje itp.), nadal są tryby WarFare, deadmatch, CTF i zbliżone im odmiany.
Wyspy...
"Pustynia" szeroka mapa praktycznie nic na niej nie ma drobne wzgórza pagórki zagłebienia - dobra mapka do testów, szkolenia w pilotarzu strzelania z pojazdów itp.
"Zargabad" mapa z najwiękrzym jak dotychczas miejscowością w centrum, dookoła kilka małych wiosek, jeziorka i wielkie góry, żadko ją spotkasz na multi mapka raczej dobra do CTF deadmatch'y.
"Takistan" i tu się chce działać, mapa dość duża trochę mniejsza niż Czernoruś jednak teren dużo bardzie "zmientolony" doliny góry równiny pustynie tereny zalesione miejscowości duże małe i przede wszystkim klimat, tu się chce walczyć w nocy w dzień, zwłaszcza w trybach pustennej burzy.

ARMA II: Combined Operations to poprostu ArmA II wraz z Oparation Arrowhead. Nie zaleznie jak kupisz czy osobno czy razem bez problemu pograsz.

Project Reality podobnie jak A.C.E.2 jest oparty na podstawce i na OA.
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Proszę o Porade

Post autor: PROCIK »

Można grać na Armie 2 i osobno na Armie OA ale moim zdaniem to bez sensu. Dlatego pytanie typu, czy kupić Arme 2 czy Arme OA jest z mojego punktu widzenia zbędne.
Arma OA jest tak naprawdę super rozbudowanym patchem, który zmienia wiele drobnych funkcji, usprawnia grafikę, dodającym pojazdy, wyspy i niwelując błędy z Army 2.
Dlatego moja propozycja dla wszystkich pragnących zacząć zabawę z Arma, proponuje nie tracić czasu na zastanawianie i zakup Army 2 i Army OA.
Na poparcie mojej sugestii dodam, ze wiele misji w OA opiera się lub będą powstawały takie co będą się opierać na wyspach i addonach z Army 2. Dlatego szukanie oszczędności w tym miejscu (zakup Army 2) jest chybiony i niechybnie przyniesie wiele flustracji i konieczność dokupywania Army 2 wraz z reinstalacja obydwóch części.

Dlatego warto zakupić i zainstalować obie części gry i mieć święty spokój.
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Proszę o Porade

Post autor: DRIVER »

Ja dodam tylko ze dodatek do ArmA 2 wprowadza troche nowych bugow :). Bylo ich sporo w podstawce.... teraz jest ich jeszcze wiecej :).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Proszę o Porade

Post autor: PROCIK »

Najwiekszym Bugiem sa czasami sami gracze :?
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Proszę o Porade

Post autor: FOX-PL* »

Jakoś przy paczu 1.54 jest ich mniej niz przy podstawce, tymbardziej co mamy na myśli po przez buga niedopracowanie pod wzgledem realizmu czy błąd w grze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 Operation Arrowhead”