ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
PKM
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 17:32
ID Steam:
ID gracza: 0

ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: PKM »

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum :P. I z góry przepraszam, lecz nie wiem, gdzie pasowałby taki temat.
Planuję kupić komputer z procesorem dwurdzeniowym AMD Athlon 2X 2.90 GHz. O resztę komponentów się nie martwię. Chodzi o to, że wyczytałem (chyba w CDA), że można zagrać w ArmA2 na wysokich ustawieniach przy procesorze dwurdzeniowym (nie mniej, niż 2.80 GHz). Czy jest to prawda? Bo komputer kupuję głównie pod tą grę (jestem fanem). Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.
EDIT:
Przepraszam, przeoczyłem dział "Pomoc Techniczna"... Proszę o przeniesienie (czy coś).
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: byczek »

Będzie dobrze, aczkolwiek ponad 3 Ghz było by lepsze. Te wysokie to chyba detale, a rozdziałka 1280:1024. Na pewno koleś nie grał na wysokich w full hd, a AA na maxa, z anizo na maxa i całą resztą. Ludzie nie rozumieją co to Full detale.
Awatar użytkownika
PKM
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 17:32
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: PKM »

Dzięki. Wydaje mi się, że będę go (procesor) podkręcał nieco ponad 3GHz, ale dopiero jak sobie pogram, bo jak się spali to...
eNgine
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 00:35
ID Steam:
ID gracza: 33075

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: eNgine »

Nie chcę Cię martwić, ale na dwurdzeniowym to ponad 15 fps w miastach nie osiągniesz (na najniższych ustawieniach). Co nie zmienia faktu, że da się grać i ja tak grałem. Po zakupie 4 rdzeni fps nie spada poniżej 28 i to na wysokich ustawieniach.
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: Marine91 »

Ja mam 2 rdzenie 2.7 ghz i w miastach mam około 18-20 fps przy średnio niskich detalach. Na Twoim miejscu nie pakował bym się w 2 rdzenie, tylko dozbierał i kupił 4, szczególnie jeśli ma to być komputer pod Armę...
Obrazek
Awatar użytkownika
MaSteR
Posty: 7
Rejestracja: 03 stycznia 2010, 23:25
ID Steam:
Numer GG: 4015737
ID gracza: 0
Lokalizacja: J-L / Wrocław

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: MaSteR »

Powiem tak dobre 4Rdzenie i dobra karta graficzna ;) pzdr
1Shot1Kill.
Virtual Battle 1st campaign veteran.
Obrazek
Awatar użytkownika
PKM
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 17:32
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: PKM »

No tak, ale... Czy po podkręceniu do 3,4 GHz można uzyskać lepszą wydajność?
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: Marine91 »

MaSteR pisze:Powiem tak dobre 4Rdzenie i dobra karta graficzna ;) pzdr
No tak, ale PKM powiedział, że o resztę się nie martwi więc wnioskuję, że kartę graficzną będzie miał dobrą.
PKM pisze:No tak, ale... Czy po podkręceniu do 3,4 GHz można uzyskać lepszą wydajność?
Wydaje mi się, że mimo wszystko 4 rdzenie będą lepsze niż 2 podkręcone. Teraz aż takiej dużej różnicy cenowej nie ma między 4 a 2 rdzeniami a za jakiś czas w nowych grach te 4 rdzenie naprawdę się przydadzą...
Obrazek
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: DRIVER »

Z tego co wiem karta graficzna scisle kooperuje z procesorem. Jak karta jest za mocna a procek za slaby to karta traci.

Mialem Proca E8500 3,16GHzx2. Prawda jest taka ze przy tym procku i przy GF 250 DDR3 1GB ciezko mi bylo osiagnac nawet 30FPSow. Sprawa diametralnie sie zmienila gdy poszlem w 4 rdzenie.

Inny przyklad. OA ma doslownie taka sama grafe jak ArmA2. A wymaga do dobrego chodzenia proca i5. Daje do myslenia nie? :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PKM
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 17:32
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: PKM »

No tak... Ale to byłoby z ok. 300zł w plecy, które wolałbym przeznaczyć na RAM i kartę graficzną... Zresztą, to zależy od hojności moich krewnych :P Ale może będą 4 Rdzenie...
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA2 a procesor dwurdzeniowy.

Post autor: byczek »

Najtańsze 4-rdzeniowe to athlony-na ram.net athlon 2 X4 640 kosztuje 373 zł chyba. Jeśli już miałbyś kupować i byś nie miał kasy na 4 rdzenie to kup przynajmniej 3 rdzeniowego athlona, bo można odblokować 4 rdzeń i pamięć podręczna L3. :)
Najlepszy z amd 4-rdzeniowy byłby phenom II, tylko że najtańszy model kosztuję z 485 zł http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=49353
Chociaż jak już phenom to lepiej 955 ze względu na lepsze OC i odblokowany mnożnik.http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... ltr=szukaj
Zablokowany

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”