Instalacja OA

Problemy i porady nt instalacji gry

Moderator: Inkwizytor

Mari007
Posty: 1
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 11:47
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Instalacja OA

Post autor: Mari007 »

Witam Wszystkich!
Mam pytanko. Miałem wcześniej zainstalowaną ARME2 na dysku. Wczoraj instalowałem dodatek ale ze względu na brak miejsca na dysku zainstalowałem go na innej partycji. Czy zmienia mi to w jakiś znaczący sposób możliwość cieszenia się z gry?

Pozdrawiam wszystkich ARMO-wiczów.
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Instalacja OA

Post autor: PROCIK »

Piszę tylko teoretycznie, że prawdopodobnie nie będziesz mógł grać w misje robione na mapach z Army2, i być może z pojazdami lub bronią z Army 2.
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: Instalacja OA

Post autor: eJay »

Wyjaśnienie, bo chyba jeszcze nie wszyscy ogarniają :)

Instalując OA w katalogu z ArmA 2 otrzymujemy ArmA: Combined Operations - to połączenie A2 z OA, OA nadpisuje grę dzięki czemu można odpalić dodatki z ArmA II w OA. W A2 nie można korzystać z jednostek z OA!

Instalując OA w osobnym katalogu otrzymujemy tak naprawdę 2 gry
- ArmA II osobno i OA osobno.
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Instalacja OA

Post autor: Artek3333 »

Oczywiście można osobno z pulpitu uruchomić sobie czystą ArmA 2 (bez dodatku) A jeśli chcemy uruchomić sam dodatek bez Arma 2 (podstawy) to w dodatku w zakładce (dodatki) można sobie wyłączyć Arma 2 (podstawę) wygląda to tak
2a.jpg
dlatego najlepiej instalować dodatek do istniejącej Army 2 czyli np. C:\Program Files\Bohemia Interactive\ArmA 2 i w środku wygląda to jak poniżej. Zakreślone na czerwono obiekty pochodzą z dodatku.
1a.jpg
Ps. Małe sprostowanie! Jednak nie da się w zakładce "dodatki" odłączyć Arma 2 oraz Arma 2 OA, Jedynie można sobie włączać i wyłączać poniższe mody. Aby zatwierdzić, wymaga to ponownego uruchomienia gry.
smokk88
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Instalacja OA

Post autor: smokk88 »

witam wszystkich :)
mam pewien problem. chce OA zainstalować, na samym początku procesu wyskakuje błąd CRC i nie można prowadzić instalacji dalej.
wie ktoś o co chodzi? mam laptopa Samsung R580.
z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Instalacja OA

Post autor: Rafael3D »

crc error - zazwyczaj wyskakuje gdy czytnik DVD ma problemy ze skopiowaniem pliku (słaba korekcja błędów, zabrudzony laser, zarysowana płyta). Spóbuj wyczyścić napęd i płytę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja i uruchamianie”