Kilka prostych pytan do was ;)

Pytania i porady na tematy techniczne związane z Arma2 oraz Arma2OA.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc"
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
BAQ
Posty: 6
Rejestracja: 08 lutego 2010, 20:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: BAQ »

Witam, jestem poczatkujacym graczem ARMA 2 , od wczoraj mianowicie ;) gra mi sie spodobala.
Mam pare prostych pytan.
Mianowicie, na ktorych mapach mozna kupowac pojazdy, a na ktorych nie i jak je odnajdywac pozniej?
Jak najlatwiej rozroznic kto jest przyjaciel a kto nie ;) czy tylko mundurem ? :)
Pozdrawiam!
ProteziakSaSPL
Posty: 142
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 21:18
ID Steam:
Numer GG: 1070609618
ID gracza: 58579
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: ProteziakSaSPL »

1. Jak kupować, nie rozumiem?
2. Czedaki mają często ubrania takie bardziej improwizowane (kominiareczka, czapeczka, jakiś mundurek) - coś jak skrzyżowanie terrorysty z żołnierzem armii czerwonej i czeczeńskim rebeliantem, ogólnie bidnie. I oczywiście nieodzowny dziadek kałasznikow. Ich znakiem jest czerwona gwiazda.
U Czarnorusinów jest skrzyżowanie zachodnich mundurów i wschodniej broni. Łatwo ich rozpoznać - takie amerykańce z kałachami.
Marines mają chyba mundury Multi Camo http://airsoft-club.com/shop/images/AS820.jpg i kamizelki w kolorze sraczkowo-brązowym.
NAPA to już pełna improwizacja. Maski narciarskie, kominiarki, kałachy jakieś. Nie mają jednego wzoru mundurka. Nie mają w ogóle mundurka.
Ruscy mają zielone mundury i hełmy wyglądające jak papierowe czapeczki (przynajmniej w moim odczuciu).

P.S.
Nieprzyjaciela masz oznaczonego czerwoną kropką na krawędzi ekranu, a sojusznika zieloną.
P.S. II
Nieprzyjaciela na pewno poznasz, gdy otworzy do ciebie ogień. ;)
Awatar użytkownika
HTM
Posty: 62
Rejestracja: 27 listopada 2009, 10:29
ID Steam:
ID gracza: 1408
Lokalizacja: Warszawa Praga South
Kontakt:

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: HTM »

BAQ pisze:Witam, jestem poczatkujacym graczem ARMA 2 , od wczoraj mianowicie ;) gra mi sie spodobala.
Mam pare prostych pytan.
Mianowicie, na ktorych mapach mozna kupowac pojazdy, a na ktorych nie i jak je odnajdywac pozniej?
Jak najlatwiej rozroznic kto jest przyjaciel a kto nie ;) czy tylko mundurem ? :)
Pozdrawiam!
Pojazdy, uzbrojnienie i inne wyposażenie kupuje się w misjach WARFARE (najczęściej gramy właśnie w to)
Warfare jest misją graną na różnych mapach (zazwyczaj gramy na Quesh-kibrul i Czarnorusi)

Pojazd odnajdziesz za pomocą klawisza M i odpowiedniej ikony na mapie, w określeniu kierunku przyda ci się kompas (klawisz K)

więcej o warfare jest -> http://www.landselite.com/wp-content/up ... torial.pdf

najczęściej mnie spotkasz na forum klanu [CKSS] (adres w moim profilu) - tam służę dodatkowymi informacjami
Obrazek Obrazek
BAQ
Posty: 6
Rejestracja: 08 lutego 2010, 20:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: BAQ »

Aha okej, dzieki Panowie, a mam jeszcze jedno pytanie,
dolaczylem do gry w trybie Warfare, no i strasznie dlugo trzeba szukac przeciwnikow.
Nie uwazacie, ze ta cala Czarnorus jest za duza ?
Zeby znalesc przeciwnika to ze 20 minut jezdzilem szukalem.
Czy wy tez tak wolno znajdujecie wroga? Sa jakies tryby w tej grze, gdzie szybciej znajduje sie wroga i walka jest troszke bardziej dynamiczniejsza ;)) ??


Aha i jeszcze jedno pytanko ;)
na stronie bylo napisane, ze moze grac do 50 graczy online, a ja widze czasami serwery po 70-80, to jakis blad czy faktycznie tyle ludzi moze grac online w ARME 2 ;) ??

Jeszcze jedno pytanko :))
Jest moze gdzies legenda opisana mapki ;)) ? Bo niewiem, co niektore rzeczy oznaczaja na mapie w grze :P
Awatar użytkownika
HTM
Posty: 62
Rejestracja: 27 listopada 2009, 10:29
ID Steam:
ID gracza: 1408
Lokalizacja: Warszawa Praga South
Kontakt:

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: HTM »

BAQ pisze:Aha okej, dzieki Panowie, a mam jeszcze jedno pytanie,
dolaczylem do gry w trybie Warfare, no i strasznie dlugo trzeba szukac przeciwnikow.
Nie uwazacie, ze ta cala Czarnorus jest za duza ?
Zeby znalesc przeciwnika to ze 20 minut jezdzilem szukalem.
Czy wy tez tak wolno znajdujecie wroga? Sa jakies tryby w tej grze, gdzie szybciej znajduje sie wroga i walka jest troszke bardziej dynamiczniejsza ;)) ??


Aha i jeszcze jedno pytanko ;)
na stronie bylo napisane, ze moze grac do 50 graczy online, a ja widze czasami serwery po 70-80, to jakis blad czy faktycznie tyle ludzi moze grac online w ARME 2 ;) ??

Jeszcze jedno pytanko :))
Jest moze gdzies legenda opisana mapki ;)) ? Bo niewiem, co niektore rzeczy oznaczaja na mapie w grze :P
AD1: Czarnoruś nie jest za duża - dołączyłeś pod koniec rozgrywki, wystarczy spojrzeć na mapę by odszukać wroga (wszystko co nie jest zielone w miastach to wróg) - poruszające się niebieskie prostokąty to przyjaciel
Wroga znajdujemy szybko - polecam zerknąć do podręcznika warfare - link do niego znajdziesz u nas na forum ale także i przez google
AD2: jest DM, TDM jest CTF ale praktycznie nikt tego nie ustawia - od tego są inne gry FPS (cod4, MW2, GRAW2, A*A) - czasem sobie to ustawiamy na serwerze, ale rzadko
AD3: Tak można grać do 288 (2x144) graczy o ile serwer to uciągnie i 80 graczy to nie pomyłka
AD4: co do legendy opisu mapy... - Pełny i dokładny opis misji WARFARE jest opisany we wspomnianym podręczniku, akurat to powinno wystarczyć
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: kondor »

HTM pisze:
BAQ pisze: Czy wy tez tak wolno znajdujecie wroga? Sa jakies tryby w tej grze, gdzie szybciej znajduje sie wroga i walka jest troszke bardziej dynamiczniejsza ;)) ??
AD2: jest DM, TDM jest CTF ale praktycznie nikt tego nie ustawia - od tego są inne gry FPS (cod4, MW2, GRAW2, A*A) - czasem sobie to ustawiamy na serwerze, ale rzadko
Jest kilka serwerow ktore hostuja tego typu gre. Poza tym zapomniales jeszcze o C&H.
"Od tego sa inne gry FPS" - to moze od razu nie uzywajmy smiglowcow, bo od tego sa inne symulatory, pojazdow, bo sa inne lepsze wyscigowki :roll:
@BAQ - rozpoznawanie wrogow przychodzi z czasem. Po kilku godzinach bez trudu rozpoznasz sylwetki poszczegolnych nacji.
Pamietaj jednak, ze gra w zamierzeniach jest symulatorem, a stroj zolnierzy roznych nacji ma sprawiac, ze nie maja sie wyrozniac w terenie, wiec jest to w pewnym sensie pozadana cecha
Awatar użytkownika
HTM
Posty: 62
Rejestracja: 27 listopada 2009, 10:29
ID Steam:
ID gracza: 1408
Lokalizacja: Warszawa Praga South
Kontakt:

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: HTM »

kondor pisze: "Od tego sa inne gry FPS" - to moze od razu nie uzywajmy smiglowcow, bo od tego sa inne symulatory, pojazdow, bo sa inne lepsze wyscigowki
albo czytasz bez zrozumienia albo nie rozróżniasz pojęć "rodzaj gry" od "typu rozgrywki"

arma2 nie nadaje się JAKO GRA do rozgrywek DM, TDM

choć DM na littlebirdy daje niezapomniane wrażenia - ostatnio taką rozgrywkę uskutecznialiśmy :)
Obrazek Obrazek
BAQ
Posty: 6
Rejestracja: 08 lutego 2010, 20:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: BAQ »

ok, dzieki koledzy zaraz popatrze ten podrecznik ;))

Hmmm, na waszym forum CKSS nie znajduje mi zadnego Poradnika ;/
Awatar użytkownika
HTM
Posty: 62
Rejestracja: 27 listopada 2009, 10:29
ID Steam:
ID gracza: 1408
Lokalizacja: Warszawa Praga South
Kontakt:

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: HTM »

BAQ pisze:ok, dzieki koledzy zaraz popatrze ten podrecznik ;))

Hmmm, na waszym forum CKSS nie znajduje mi zadnego Poradnika ;/
jest - trzeba poklikać
info na pw
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: kondor »

HTM pisze:arma2 nie nadaje się JAKO GRA do rozgrywek DM, TDM
A ty jestes wyznacznikiem do czego ta gra sie nadaje?
Owszem, nadaje sie. Bardziej niz do pasjonujacych coopow przeciwko AI.
Awatar użytkownika
HTM
Posty: 62
Rejestracja: 27 listopada 2009, 10:29
ID Steam:
ID gracza: 1408
Lokalizacja: Warszawa Praga South
Kontakt:

Re: Kilka prostych pytan do was ;)

Post autor: HTM »

kondor pisze:
HTM pisze:arma2 nie nadaje się JAKO GRA do rozgrywek DM, TDM
A ty jestes wyznacznikiem do czego ta gra sie nadaje?
Owszem, nadaje sie. Bardziej niz do pasjonujacych coopow przeciwko AI.
Kto twierdzi że WARFARE to gra tylko z AI - wyłączasz w parametrach okupację i pozostaje zajmowanie miast i walka o nie, no i obrona sztabu (ukryj, a zniszcz HQ wroga).
w sumie o gustach się nie dyskutuje, więc - EOT.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna oraz FAQ”