Głupota AI

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
damian508_11
Posty: 2
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 16:39
ID Steam:
Numer GG: 380192
ID gracza: 6409

Głupota AI

Post autor: damian508_11 »

Witam wszystkich. Od kodą mam armeII dręczy mnie pewien problem z AI. Np.: Lecę sobie AH-1 ustawione mam rakiety gdyż wokół jest pełno czołgów a mój strzelec zmienia na działko albo inną zupełnie niepotrzebną w danym momencie broń. Tak dzieje się w chyba wszystkich pojazdach. Chciałbym się dowiedzieć czy wy też macie taki problem i czy znalazł ktoś na to jakieś rozwiązanie. Uprzedzam że wyrzucenie strzelca odpada gdyż zbyt często przydaje się jako operator działka.
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Głupota AI

Post autor: Rafael3D »

graj na becie, w najnowszych buildach ostro zabrano się za AI
http://www.arma2.com/beta-patch.php
Saladyn
Posty: 24
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 16:10
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Głupota AI

Post autor: Saladyn »

wow :O a co to jest jeśli można zapytać ? i jak się to "coś" instaluje ? to jest patch czy co ?
AI jest faktycznie w tej grze strasznie durne
Madrian
Posty: 60
Rejestracja: 23 marca 2009, 00:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Głupota AI

Post autor: Madrian »

Ja tam się głupoty AI nie boję. Po prostu wybieram "Ogień Ręczny" i strzelam sam. A strzelcowi AI daję wyłącznie postrzelać z działka do piechoty, lub lekkich celów, na które szkoda marnować rakiety. ;)
Oczywiście jest minus tego rozwiązania taki, że nieudane strzały nie dają się zwalić na AI :twisted:

Inna sprawa, że w Arma2 z działka da się rozwalić też czołgi, tyle, że trzeba więcej niż jednego pocisku :violent
krzysiek2222
Posty: 77
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:51
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Głupota AI

Post autor: krzysiek2222 »

Zdaje się, że w patchu 1.0.5 poprawiono nieco AI. Czasami zdarza się, że stanie ono w martwym punkcie przy dowództwie komputera i jest problem. Zauważyłem, że często nie zauważa niektórych obiektów (np. Śmigłowiec ląduje, desant wychodzi, a w nim jeden koleś, który włazi w śmigło ogonowe). Tak samo w terenie miejskim często się czołgają w miejscach osłoniętych na tyle, że można stać. Ale tak poza tym, to AI wcale nie jest złe, a porównując z botami w CSie, które wiedzą o tym, czego nie widzą, albo tymi kukłami do odstrzału z Americas Army jest genialne. Generalnie w symulatorach lotu komputer dobrze sobie radzi z symulacją gracza, a w takich grach jak Arma nie jest ono wcale takie złe.
Co do działka to przebija ono pancerze, tylko nie powoduje od razu eksplozji, albo krytycznych uszkodzeń, jednak jest skuteczne. Komputer może twierdzi, że na jeden czołg szkoda rakiety.
Cortes
Posty: 20
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 13:13
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Głupota AI

Post autor: Cortes »

Nie oczekujcie w końcu cudów od AI, które ma niby symulować wszystko od pojedynczego żołnierza po myśliwce stealth. TO niewykonalne w takiej gierce. Dlatego trzeba pogodzić się z realiami...i jak najwięcej rzeczy robić samemu.
krzysiek2222
Posty: 77
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:51
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Głupota AI

Post autor: krzysiek2222 »

Jeśli chodzi o AI, to w dobrze zrobionych misjach, albo w kampaniach nie widać zbytnio, że to tylko komputer. Za to w misjach zrobionych samodzielnie zdarzają się naprawdę głupie sytuacje takie jak rozbijanie się samolotów i śmigłowców, albo nagłe zastygnięcie oddziału w bezruchu. Cortes ma rację, że nie można oczekiwać cudów. Raczej projektując misję lepiej wziąć pod uwagę ograniczenia AI.
Cortes
Posty: 20
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 13:13
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Głupota AI

Post autor: Cortes »

Teraz BIS bierze się już za nową produkcję standalone, czyli Arrowhead. Obawiam się więc, ze patchowanie ARMA II może mieć się już ku końcowi i wielkiej poprawy AI i innych bugów nie będzie.
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Głupota AI

Post autor: PROCIK »

Nie oczekuj cudów od AI. Im bardziej inteligentne tym więcej obciążenia na procesorach a tym samym spadki bezcennych FPS. Polecam grac więcej w multiplayer, chociaż i w tym przypadku często można narzekać na inteligencje graczy ale to już pretensje do ich rodziców :P
krzysiek2222
Posty: 77
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 14:51
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Głupota AI

Post autor: krzysiek2222 »

Jedno nie przeszkadza drugiemu, bo chyba między Arrorhead a Armą nie będzie ogromnej różnicy (tak mi się wydaje). Więc robiąc AI do Arrowhead będą mieli z czego łatwo zrobić patcha do Army. Tak mi się wydaje, ale oznacza to, że tak na pewno jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”