K-lite vs. ArmA II - do potwierdzenia

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

K-lite vs. ArmA II - do potwierdzenia

Post autor: mant3z »

Mam podejrzenia, że kodeki K-lite wykrzaczają armę na pulpit w W7rc2 bez możliwości powrotu do gry. Słychać w tle, że coś się dzieje jednak przywrócenie Alt+Tab czy myszką z paska zadań nic nie daje. Pojawiły mi się też CTD czasami. Po odinstalowaniu K-lite wszystko śmiga bez zarzutu.
Podobny problem miałem z Fallout3, również k-lite powodował CTD tyle, że pod XP.
Jak komuś się dziwnie ArmA II zachowuje to niech odinstaluje k-lite i sprawdzi czy to coś pomoże.

Możliwe, że ja mam jakąś magiczną konfigurację której w/w kodeki nie podchodzą.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
prawdziwy
Posty: 51
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 23:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: K-lite vs. ARMA II - do potwierdzenia

Post autor: prawdziwy »

Bez k-lite i tak się krzaczy. To nic nie ma do rzeczy. Wytłumacz w jaki sposób kodeki mają wpływ na działanie gry.
"Co ty wogole bredzisz czlowieku ?", "Debili trzeba tępić :/", "Za bycie, niestety, kretynem i totalnym dzieciakiem siedmioletnim.", "a masz lamo", "Synku, czy ty naprawdę nie możesz sobie pójść?", "Pier**li jak potłuczony."
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: K-lite vs. ARMA II - do potwierdzenia

Post autor: Forrestal »

Mantez, this is magic ;) Dlugo siedze przy sprzecie, dziwnych konfiguracjach, cudach na kiju i to prywatnie i zawodowo ale o czyms takim jeszcze nie slyszalem ;)

Moze jakies info o wersji paczki kodekow, wersji army, konfiguracji kompa a tak wogule to nie ten dzial ;-)

No i trzeba pamietac ze W7RC to nie jest dobry system do normalnej pracy. To ciagle RC i takie krzaki moga sie przytrafiac.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: K-lite vs. ARMA II - do potwierdzenia

Post autor: mant3z »

Forestal nie chce mi się szukać ale na forum fallouta3 jest topic na ten temat.
Z jakiegoś powodu przy włączaniu fallouta3 włączał się ffdshow i powodował CTD.
U mnie pojawiły się problemy jak wrzuciłem najnowsze K-lite Mega. Po odinstalowaniu już ich nie mam. Jest tak jak było wcześniej.

Możliwe jest, że kodeki mieszają coś przy sterownikach od karty dźwiękowej?
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: K-lite vs. ARMA II - do potwierdzenia

Post autor: Forrestal »

mant3z pisze:Forestal nie chce mi się szukać ale na forum fallouta3 jest topic na ten temat.
Z jakiegoś powodu przy włączaniu fallouta3 włączał się ffdshow i powodował CTD.
U mnie pojawiły się problemy jak wrzuciłem najnowsze K-lite Mega. Po odinstalowaniu już ich nie mam. Jest tak jak było wcześniej.

Możliwe jest, że kodeki mieszają coś przy sterownikach od karty dźwiękowej?
Nie.

Przy Falloucie3 moglo byc jak sie ffsdhow dobieral do odtwarzania filmow w formacie .bik ale w armie nie ma niczego takiego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Komaro
Posty: 16
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 07:42
ID Steam:
Numer GG: 5233240
ID gracza: 0

Re: K-lite vs. ARMA II - do potwierdzenia

Post autor: Komaro »

Ja miałem problem z dźwiękiem na X-Fi podczas strzelania np. serią zaczynało mi trzeszczeć w głośnikach.Reinstal sterowników nic nie pomógł. Chłonąć wiedzę z tego forum przypadkiem trafiłem na ten temat , odinstalowałem K-Lite i problem znikł. Na początku myślałem , że to wina patcha 1.03 bo na 1.02 tego nie miałem. wyloty do pulpitu miałem identyczne jak autor napisał bez możliwości powrotu do gry a teraz wszystko jest w porządku.

Edit
Zainstalowałem jeszcze raz K-Lite i włączyłem Frapsa oto efekt :
http://www.youtube.com/watch?v=71rIQBKpsxQ
http://www.youtube.com/watch?v=HUyNorFjtps
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2009, 22:21 przez Komaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: K-lite vs. ARMA II - do potwierdzenia

Post autor: mant3z »

Ja też mam X-Fi, czyli CTD i problemy związane z dźwiękiem były wynikiem konfliktu kodeków ze sterownikami x-fi :)
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Vitez
Posty: 3
Rejestracja: 27 lipca 2009, 14:25
ID Steam:
Numer GG: 246386
ID gracza: 1784390
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: K-lite vs. ARMA II - do potwierdzenia

Post autor: Vitez »

Komaro pisze:Ja miałem problem z dźwiękiem na X-Fi podczas strzelania np. serią zaczynało mi trzeszczeć w głośnikach.Reinstal sterowników nic nie pomógł. Chłonąć wiedzę z tego forum przypadkiem trafiłem na ten temat , odinstalowałem K-Lite i problem znikł.
Dzięki za sugestię bo też mi się zdarzało trzeszczenie. Na razie jestem świeżo po reinstalce systemu i coś mnie tknęło nie instalować K-Lite a mam za to kodeki Win7codecs_v122 by Shark (system to Win 7 Ultimate 64bit). Jutro większe testowanie jak się z nimi gra.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”